Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier vélemény?

Jack Russel Terrier vélemény?

Figyelt kérdés

Szülinapomra kaptam egy jack russel terriert.

Nagyon szeretem.

KÜLSŐ: most hét hónapos. 10 kg. JACKIE a neve. Rövid szőrű, fakete-fehér, és arcán, fülén, lábán néhány barna folt is megjelenik. NEM A RÖVID LÁBÚ JACK RUSSEl, HANEM A HOSSZABB LÁBÚ.


Imád játszani, ÉS SAJNOS HARAPNI is. Még nem harapott el semmi komolyabb dolgot a játékain kívül.


MÁR TUDJA AZ ÜL, PACSI parancsot.

HOZD VISSZA parancsot meg se kellett tanítani, kiskora óta tudja.

MEHETSZ parancs is jól megy neki.

A MARAD PARANCS is megy neki.

A FEKSZIK parancs még nem megy neki annyira jól, gyakoroljuk.

A GYERE PARANCS IS CSAK AKKOR SIKERÜL, MIKOR KEDVE VAN. :)

AZ ERESZD/ KÉREM PARANCSOT MÉG NEM TUDJA.


Mit tanácsoltok a kutyával kapcsolatban? Nektek tetszenek ezek a kutyák?


2013. nov. 23. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Jack Russelek általában makacs és örökmozgó kutyák,ha nem mozgatod le eléggé,beleértve a tanítást is,akkor szinte rögtön elfoglalja magát és rosszalkodik.

Ás,rongál,szétszed mindent.Egy kutya 10-15 évre szól,és a folyamatos lefárasztást és foglalkozást mind a 10-15 év alatt biztosítani kell neki.

Ezen kívül aranyos kutyák,egy jó gazdával tökéletes családi kedvenc lehet.Fontos a következetesség és a határozott fellépés,a hierarchia kialakítása a családban az első perctől kezdve.


Betegségeket tekintve,egész strapabíró fajta,a szembetegségekre és az ataxiára hajlamosak amennyiben a szülei nem megfelelően voltak szűrve ezekre a betegségekre,nála is kialakulhatnak.

Ha bármi gyanúsat vélsz felfedezni,akár a látásával akár a mozgásával kapcsolatban (támolygás pl.) akkor azonnal orvosi kivizsgálásra lesz szükség,mert komoly betegségre utalhat.

Amennyiben törzskönyves kutyáról van szó,és a szülei/nagyszülei szűrve vannak ataxiára és a jellemző szembetegségekre,akkor nem kell emiatt aggódnotok.

2013. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Törzskönyves kutyus? Igazából a harapással lehetnek gondok fogváltás miatt mert éppen aktuális, vagy azért, mert sajnos túl hamar került hozzád, 8 hetes kora előtt nem szabad elhozni.

Nekem személy szerint nagyon tetszenek, nagymamámnak volt egy, de én azt tapasztaltam hogy nagyon magas az energiaszintje, folyamatos foglalkozást és rengeteg mozgást igényel, a tiéd is örökmozgó típus? :)

2013. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha kutyaként is bánj vele, ne csak parancsokat taníts neki.

A kutyanevelésben sokad rendű dolog a trükkök tanítása, elsősorban a következetes nevelés a lényeg, a bizalom elnyerése, és a tisztelet kiérdemlése.


Az engedelmesség nem az, amikor játékból megcsinál valami begyakorolt trükköt, hanem az, ha tisztel annyira, hogy bármikor bármiről le tudod állítani, így a harapásról is!

2013. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kutyák de ha játékról van szó teljesen elvesztik a fejüket, ilyenkor okozhatnak sérüléseket nagyobb korban amikor már masszívak és jó izmosak, az én 45 kilóm is fel tudná dönteni. Meg kell tanítani hogy ne harapdáljanak, de amúgy szeretnek mindent rágni ha unatkoznak. Sok ápolást nem igényel ha rövidszőrű, fürdetni se kell csak ha fülig sáros max. Viszont a szőre egész évben hullik, készülj fel hogy majd mindenhol ott lesz a szőre. Nagyon szerethetőek különben, igénylik a szeretetet, ha sokat játszol vele a szívébe fog zárni.
2013. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

KÖSZI A GYORS VÁLASZT!

IGEN IMÁD MOZOGNI!

Nincs törzskönyve, de én hiszek abban, hogy egészséges/ egészséges lesz.

Nagyim velünk lakik, és ő viszi sétálni reggel és este (késő este 10 óra körül), mert engem már nem engednek a szüleim olyan sötétben sétálni. Valamikor viszont elkísérem őket. :)


ÁPRILIS 14-én született, és Június 1-jén került hozzám. MIKOR MEGÉRKEZETT RÖGTÖN VETTÜNK NEKI DIREKT OLYAN KUTYÁKNAK VALÓ TEJPORT, AMIT A KUTYA SZOPTATÁS UTÁN KELL HOGY IGYON. Nem ízlett neki.

Szerintetek le fog szokni a harapásról? Most azt vettem észre, hogy kiesett egy-két foga, és hogy nő néhány foga. Lehet hogy azért harap.

Reggel már nem nagyon eszi meg a száraztápot. Szeret kunyerálni, mindig ellopja az almát, répát, krumplit.

IMÁDJA ENNI A RÉPÁT ÉS AZ ALMÁT. MÚLTKOR FOKHAGYMÁT LOPOTT EL. AZ IS ÍZLETT NEKI. :) MINDEN GYÜMÖLCSÖT-ZÖLDSÉGET MEGESZIK.

A krumplit is héjastúl megeszi.

KONZERV KAJÁT SOHA NEM ADUNK NEKI, mert egyszer történt valami amin nagyon megilyedtem. :(


NYÁRON TÖRTÉNT. Egyik este adtunk neki PEDIGRE Junior konzervet. Meg is ette, nagyon ízlett neki. Olyan ízletesen ette, hogy az valami hihetetlen.

Másnap reggel, észrevettem hogy nincs valami rendben. Nem evett nem ivott nem sétált. Szomorú volt. Összekuporodva Feküdt, és az orrára rakta az egyik lábát. Oda hajoltam hozzá, megpusziltam, és láttam, hogy az orra be van DAGADVA. Megilyedtünk. Hívtuk az állatorvost (nagyim gyermekkori barátja) és azt mondta, hogy adjuk neki CALCIUM SANDOZ pezsgőtablettának a negyedét. Azt is nagyon nehezen, de beadtuk neki. Másnap reggelre lement a duzzanat. Félutánra az arca dagadt fel. megint adtunk neki CALCIUMOT. HARMADIK NAP megint az orra, és a szája dagadt fel. Elmentünk az orvoshoz, hogy megnézze, meg úgyis kell neki adni egy oltást még, mert még nem volt meg az összes oltása. Aztmondta ALLERGIA. A KUTYÁM ALLERGIÁS A PEDIGRE JUNIOR KONZERVRe. AZÓTA NEM ESZIK KONZERV KAJÁT.

BOLDOG, és JÁTÉKOS kutya.


A Jackie a régi gazdájánál egy nagy kertben élt az anyjával, három lány testvérével, egy fiú testvérével és kettő macskával RÁCKEVÉN.


Van egy macskánk is, be van az is oltva meg minden. ÚGY JÁTSZANAK ÉS SZERETIK EGYMÁST, HOGY AZ VALAMI HIHETETLEN. A MACSKÁNAK ESZÉBE SE JUTOTT VOLNA MEGMARNI A KUTYÁT. bÚJIK HOZZÁ DOROMBOL NAGYON ARANYOSAK EGGYÜTT. MIKOR MEGYÜNK SÉTÁLNI A KUTYÁVAL A MACSKA ELKÍSÉR MINKET. KOMOLYAN! OTT MEGY A KUTYA MELLETT. MEGÁLL MIKOR SZAGLÁSZIK AZTÁN MENNEK TOVÁBB ISTENI TÜNEMÉNYEK.

2013. nov. 23. 15:01
 6/11 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ KOMMENTELŐ! IGEN ÉSZREVETTEM, HOGY HULLIK A SZŐRE!!!! :DD Most is nagyon hullik. de egyébként nyáron nem hullott.
2013. nov. 23. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:

A boltokban kapható kutyakaják egyáltalán nem jó tápok,a konzerv egyébként sem teljes értékű táplálék.Száraz tápban is iszonyat rossz a pedigree és társai.


Netről lehet rendelni nagyon jó áron Brit Prémium kutyatápot,megfelelő arányban tartalmaz mindent,amire szüksége van,és nincs tele mesterséges dolgokkal.Ajánlani tudom a www.zoofast.hu oldalt,itt a legolcsóbb a kutyakaja és jó minőségű.


Arra vigyázzatok,hogy krumplit ne egyen és fokhagymát se,mert azok nem jók a kutyának.Továbbá a szőlő,mazsola,csokoládé az mind mérgező a kutyáknak.

2013. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

KÖSZI! RENDBEN!

ROYAL CANIN kutyatápot eszik...

2013. nov. 23. 15:23
 9/11 anonim ***** válasza:
ha jól számolom akkor 6 hetesen került hozzátok, a 8 hét helyett és nem tanult meg gátoltan harapni az anyja mellett az alomban. hosszú lábú jrt-t még nem nagyon láttam, mutatsz róla képet?
2013. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

EZT TÍZ PERCE CSINÁLTAM: [link]


És itt egy másik kép róla, hogy milyen magas: [link]

2013. nov. 23. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!