Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnek a 1,5kg-os...

Hogyan lehetnek a 1,5kg-os yorkshire terrierek tenyészkutyák?

Figyelt kérdés
Yorkshire terriert szeretnék vásárolni, már több tenyésztőnél is érdeklődtem, egyenlőre csak telefonon. Rákérdezek a szülők méretére mert normális, 2,5-3 kg-os felnőttkori súlyú kuyát szeretnék. Több tenyésztőnél(nem szaporító!)is volt 1,5 de még 1,2kg-os!!! tenyészállat is. Hogyan kaphat tenyészszemlén tenyészthető minősítést egy ilyen kicsi kutya amikor a fajta standard 2-3 kg között van? Értem én hogy születnek mérethibás egyedek, mindenhol előfordul, de hogyan tenyésztheti tovább?

2013. nov. 21. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

úúú hát tudod ez azért van, mert minél kisebb annál trendibb, ugye mini és toy méret az igazán szuper sajnos...de ez nem csak yorkinál, de sajnos a francia bulldognál, mopsznál stb. is így van, teljesen aprócska kéne belőlük mindenkinek, pedig ez nem normális, nem fogják fel, hogy ez beteg...


tenyésztő: attól, hogy valakinek van egy kennel neve, nem tenyésztő...azaz hivatalosan lehet az, de igazából nem...én is beszéltem olyannal, aki szereti a kutyáit pedigrés kutyái vannak stb, de arra megy rá, hogy minél kisebb bulldogokat tenyésszen...egy egészséges szuka francia bulldog 10-11 kg kb, az ő szukája 7 kg!!!! ugyanez itt is a helyzet...Igazából ez úgy néz ki, hogy volt feltehetően egy aprócska, amit utána igyekezett kisebb hímmel összerakni és még kisebbek és még kisebbek lettek...


mindenképpen keress standard méretűt, egészségesebb lesz!

2013. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen-igen ezt értem hogy mi motiválja a tenyésztőt, sajnos az egyre kisebb kutyákat keresik és a tenyésztő is szeretne keresni vagy legalább 0-ra kijönni, így nyilván olyat gyárt amire van kereslet. Az nem tiszta hogy a küllembíró a tenyészszemlén simán megadja a minősítést ekkora mérethibára is? Akkor tulajdonképpen mire való a tenyészszemle és minek van standard?? :D
2013. nov. 22. 01:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Gáldombi-Mini kennelt, tőlük vettem a yorkim 7 éve. Normál méretű 3.5 kg, egészséges, nagyon jó idegrendszerű gyönyörű kiskutya. Ők nem is foglalkoznak ilyen mini, meg extraminivel.
2013. nov. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

hivatalosan nem is kéne, hogy legyen mini ill. extramini kategória ugyebár:S


háááát...most kirobbantak a bajok, ezért ha megnézed jelenleg törzskönyvet nem is adnak ki, szigorítani akarják a feltételeket stb...sajnos az emberek addig mennek amíg tele nem lesz a zsebük...tudom, hogy vannak lelkiismeretes tenyésztők, nekünk a belga juhászunk olyantól volt, sőt bulldog szférában is van egy pár, viszont alapvetően sajnos sok a tenyésztőnek álcázott szaporító (a morális megközelítés alapján nevezem szaporítónak, nem arra utalok, hogy ne lenne papírja)....úgyhogy igen, jól látod, tragikus a hleyzet:S


én amióta elhoztam a kis mentett drágámat rájöttem, hogy nem kéne nekem tenyésztett kutyus...egyrészt nem tuti hogy egészségesebb, másrészt azokra mindig lesz jelentkező...és annyi kis drága van, akiket meg lekakiklnak magasról, csak azért mert nem tökéletesen sztenderdek...pl az én kuttyom is nagyobb picit mint a sztenderd és nem áll úgy a füle...és? pfff...nem izgat:)


ha teheted és úgy gondolod, keress egy ilyen kutyust, tele van vele sajnos az összes eladós oldal...nem mini, nem tökéletes, esetleg már nem bébi, hanem 1 éves, vagy több és akkor eladják, mert már nem kell...borzalmas:S

2013. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a kicsi súlyú kutya volt tenyészszemlén. Az FCI rendszer szerint minden törzskönyves szülőnek jár a kölykéhez törzskönyv.Hogy tenyésztenek-e a kölyökkel, az már a gazda felelőssége. Külföldön ez így megy. Felnőttnek tartják a kutyatartókat. Nálunk viszont mindenki azt várja el, hogy pontosan szabályozzák be, ki, mit csinálhat. Csak éppen semmilyen szabály, törvény nem zárja ki a nem felelős gondolkodást.
2013. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kellett hogy legyen az összes tenyészkutya tenyészszemlén, mert a MEOE szabályzata egyértelműen kimondja hogy a yorkshire terrier csak így vonható be a tenyésztésbe. Más fajtájú kutyáknál lehet nem kötelező, erről nincs információm.
2013. nov. 22. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:

A Standard úgy szól, hogy 3,1 kg -ig bezárólag!

Nagyon sok függ a csontozattól is és lehet 2,5 kg-os kutya magasabb mint egy 3 kg-os!

Nagyon kicsi kutyát nem szoktak tenyésztésbe vonni mert lehet probléma az ellésnél de ez sem mérvadó alkati kérdés! Az is előfordul, hogy 2kg-os kutya simán ellik még egy 3 kg-os kutyát császározni kell! Kiállításon is megoszlik a bírók véleménye! van, hogy a kisebbeket szereti a bíró de van olyan, hogy a a magasabbakat!

2013. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!