Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?...

Mi baja lehet a kutyámnak? Mégsem babézia?

Figyelt kérdés
Csütörtök este a kutyám nem jött elém,mikor a munkából hazaértem,pedig olyankor már mindig ott topog és körbeugrál.Gondoltam,a kert másik végében lehet(bár erre még nem volt példa hazatértemkor)így nem csináltam belőle problémát,egyből készítettem nekik a vacsorát.Nagyon falánk kutyus,kajaidőben már jócskán az ajtóban ugrabugrál,ezúttal viszont nem volt sehol és többszöri hívásomra is csak nagynehezen sétált elő,hozzám sem jött oda szívesen,látszott,hogy nincs jól.Mikor a kaját is elutasította,tudtam,hogy valami nem stimmel,így végül bevittem az állatkórházba,ahol már majd'negyven °C-os láza volt és vért találtak a vizeletében,így az orvos szinte 99%-ban babéziára tippelt és végül 4 injekciót(köztük az Imizolt)adott neki.Kullancsot egyébként nem találtunk benne,pedig rendszeresen fésülgetem,de mivel pár napot másik városban töltök minden héten,így elképzelhető,hogy esetleg csak én nem láttam.Másnap(azaz tegnap)este már evett,szüleim is mondták,hogy jön-megy,ugat,szemlátomást jól van.Ma este viszont megint azzal hívott fel anyukám,hogy menjek haza,mert nem eszik a kutya...Most hívják az állatorvost de ők nem valószínű,hogy be tudják vinni,max én holnap délelőtt,ahogy hazaértem.Mit gondoltok,mi lehet vele?A babéziát elvileg még időben kaptuk el,hiszen aznap délután lett rosszul,amikor estére bevittem.Lehet,hogy visszatért"a betegség?Vagy más baja lenne?Vért nem vettek tőle.Volt már valakinek hasonló,esetleg babéziával tapasztalat?
2013. nov. 23. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen vissza az orvoshoz. Lehet éppen valamilyen szövődmény lépett fel nála.

"

Gyakori szövődmény a veseelégtelenség, ritkán májelfajulás, olykor pedig autóimmun hemolítikus ikterusz (az immunrendszernek a saját, egészséges vörösvértestek ellen fordulása miatt kialakuló súlyos vérszegénység és sárgaság) lép fel. "

2013. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 kezelés nem volt elég. Napokig vissza jártunk,mire tartós javulás,és gyógyulás lett a babéziából!!
2013. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!