Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyám mindenkivel...

4 hónapos kutyám mindenkivel összeverekszik, annyira agresszív hogy feláll a szőr a hátán ha ránéz egy másik kutya, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
4 hónapos kutyusom van, 10 hetesen hoztam el a tenyésztőjétől, pont azért mert első kutya, legyen elég ideje az alomban szocializálódni és ne legyen vele sok gondom. Hát mégis lett. Első kutyafuttatós élményem vele, hogy gyakorlatilag minden kutyával összeverekedett, még nagyobbakkal is, az egyik véresre harapta a fejét de ő akkor is ment neki. Ha meglátunk az utcán egy másik kutyát szó szerint feláll a szőr a hátán, és menne neki. Nem ugat, nem vicsorog soha, egyszerűen nyáladzik és teljesen befeszül, támad. A tenyésztőm azt mondta soha ilyen náluk nem fordult még elő, visszaveszi a kutyát ha nem bírok vele, de én nem akarom visszaadni. A segítségével eljutottunk a lakhelyem közelében egy kutyasuliba, de gyakorlatilag eredmény még nem nagyon van, folyamatosan verekszik. Kan, a kérdésem egyrészt arra irányul, hogy milyen idős korban lehetne ivartalanítani legkorábban? Én 6 hónapos korra gondoltam, de az orvosom eléggé húzta a száját. Amúgy mindent a falkavezérség elve alapján csinálok, nyúlkálok a táljában, elsőnek megyek ki az ajtón, nem rombol, emberekkel barátságos, senkit sem harapdál, tisztelettudó kutya. Egyszerűen borzasztóan agresszív a többi kutyával, és olyankor se lát-se hall, még a jutalomfalat sem érdekli amivel megpróbálom elvonni a figyelmét. Volt már valakinek ilyen fiatalon, ennyire agresszív kutyája? Kölyköknek, szukáknak is nekimegy, pedig amúgy szépen sétál de ha meglát egy másik kutyát így viselkedik. El vagyok keseredve, ráadásul jócskán 30-40 kiló lesz, muszáj lenne megnevelnem legalább hogy semleges legyen a többi kutyával, ha már nem akar velük spanolni.
2013. nov. 23. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Biztos tenyésztőtől vetted? A szaporítós kutyák szoktak ilyen rossz idegrendszerűek lenni. Persze ezt a szaporítója tagadja. Mit teszel olyankor, mikor támad?
2013. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta?


Egyébként 2 dologra tudok gondolni.Ha minden igaz,amit leírtál,akkor a 10 hét alatt történt vele valami a tenyésztőnél,ha ott nem,akkor ideggyenge a kölyök.

Létezik ilyen,teljesen abnormális 4 hónaposan ez a viselkedés.Egy kölyöknek még érdeklődőnek,kíváncsinak kellene lennie,sőt..ebben a korban még a legtöbb behódol mindenkinek.


Ivartalanítani már akár most is lehet,a vélemények megoszlanak az orvosok között is,de a nyugati országokban már 6 hetesen is ivartalanítják a hobbi kutyákat.

Semmiképp sem kellene megvárni az ivarérést,mert csak rosszabb lesz.


Kutyaiskolába járjatok tovább,lehet érdemes lenne a cerberos rehabilitációs részlegét felkeresni,hátha tudnak érdemben segíteni.Náluk 2000 Ft egy alkalom és akkor mész,amikor kedved van.

2013. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cerberos suli nincs a közeletekben?
2013. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Az alomtestvérei is ott voltak vele még? Nagyon sok fajtánál az alfa kölyök simán 10 hetes korára lenyomja a többi testvérét. Így megtanulja, hogy az erősebb győz. Ha ilyenkor már nincs velük az anya, nem tud beleszólni a kölykök viselkedésébe.
2013. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első és legfontosabb az lenne, hogy minél hamarabb találj olyan kutyákat, akik képesek szabályokat felállítani, és akik között minél többet lehet szabadon. Ehhez neked kontrollált, minden helyzetben ismert viselkedésű kutyák kellenek, lehetőleg olyan felállásban, hogy van egy szabályfelállító, gátló kutya, és egy kedves, oldó. Ehhez meg muszáj lesz kutyasuliba menned, én nem is az ovit céloznám be a helyedben, hanem a terápiát vagy a rehabot, és ha ott sikerül eredményt elérni, akkor esetleg oktatói felügyelettel ovi. Meg kell tapasztalnia, hogy egy kiegyensúlyozott balhé nélküli falkában jó létezni, és ezután már képes lehet arra, hogy maga is tudjon kialakítani stabil, kiegyensúlyozott kapcsolatokat.
2013. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan tenyésztőtől van a kutyus. Van kennelnév, utánuk is érdeklődtem, a törzskönyv JÁRT kutyushoz nem opció volt, a szülőket láttam, a szűrések papírjait láttam, és 4 számjegyű eurót fizettem a kölyökért, akihez kezdőcsomagot is kaptam. Akkor csak tenyésztő lehet, ugye? Nem vágtak át? A szerződésben kikötöttünk bizonyos dolgokat, a tenyésztő pedig nagyon rendes, visszavette volna a kutyát azonnal de én nem akarok megválni tőle, inkább megküzdök a feladattal. Tenyészteni szeretnék majd egyszer (nem ezzel a kutyussal) őt azért vettem hogy minél inkább megismerkedjek a fajtával, és a tenyésztővel is jó kapcsolatot alakítsak ki.

Tudjátok ez nagyon nehéz, mert aktív, érdeklődő kutyát szerettem volna, gyakran látogattam is őt mielőtt elhoztam. Az alomban nem láttam tőle különösen agresszív viselkedést, néha-néha odamorogtak egymásnak, de a mama mindig helyrerakta őket. Viszont amikor hozzám került és először lementünk az utcára, azonnal láttam hogy nagy baj lesz a többi kutyával.

Köszönöm hogy ajánlottatok kutyasulit (Cerberos), felvettem velük a kapcsolatot, ugyan innen 2 óra vonattal, de ezentúl a szombatjainkat ennek szenteljük. Megéri, mert én ha elég idős lesz sportolni szeretnék a kutyusommal, közösségbe járni, agilityzni, de ha ilyen agresszív és egyből rátámad minden kutyára akkor ezek a dolgok eleve ki vannak zárva. Remélem a suliban tudnak segíteni.

Az itteni suliban azt mondták falkavezérségi gondjaink vannak, és a kutya engem véd. Ugyanakkor órákra itthon hagyom semmit sem csinál, kérdeztem a szomszédokat, hangja sincs. A táljában nyúlkálok, az ajtóban leültetem és csak utánam mehet ki-be. A behívás 90%-ig megy, egyszerűen ha kutyát lát megőrül és nem hallgat rám.

Ami még érdekes, hogy sokszor ha nem engedem oda és elmegy a másik kutya, elkezd sírni. Ebből arra következtettem hogy csak játszani akar, de mikor legközelebb odaengedtem (rendesen az itteni kutyások, segítenek nekem mindenben) a másik kutyus fölé magasodott (ivartalanított tacsi, 10 éves), és a nyaka felé kapott. Tehát ez sem jött be.

Ivartalanítani szeretném amint lehet, de a doki azt mondta meg kell várni amíg a herék teljesen leszállnak, és az egyik nála még várat magára. Így is elvégezhető a műtét?

2013. nov. 24. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs leszállva még az egyik here, a dokid azért várna rá, mert ivartalanításkor azt a herét bent kellene megkeresni. Tehát egy plusz vágás a kutyának. Így , ha netán lejönne,sima ügy lenne. Viszont, ha egyáltalán nem jön le az a here, akkor sajnos marad a plusz vágás, hogy kiszedjék. Mert a fent maradt herét mindenképpen ki kell venni.
2013. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Cerbiék pont az ilyen problémás kutyákra szakosodtak.Mi is jártunk és nagyon jó volt.Az ország több pontján is van ilyen suli.

[link]

2013. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!