Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letezik olyan kutyafajta...

Letezik olyan kutyafajta amivel lehet menni futni de nem mindig muszaj neki?

Figyelt kérdés
Mamrind mindenap kivinnem 1:30-2 oras setalasra es ugy kb 3-4-szer mennek futni egy heten.
2013. nov. 23. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármelyik nagy mozgásigényű fajtát lefedtél, akiknek ez ideális. :)
2013. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze, sok ilyen kutyafajta van, ha sétálni minden nap kiviszed eleget, nem kell minden nap futniuk, de még akár egy kedves keverék kutyus is jó lehet. Olyan fajtát keress, amelyiknek nem extrém nagy a mozgásigénye, de futtatható (tehát nem rövid lábú vagy nagyon kistestű).
2013. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szoval kb minden kutya jo lenne nekem?Tudnatok adni kutya fajtakat ez csak egy kerdes de peldaul a dalmata jo lenne nekem? mert nagyon tetszik.
2013. nov. 23. 21:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a dalmata. Én a német juhász kutyának jártunk gyakran futni.
2013. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A dalmata makacs és önfejű,első kutyának nem ajánlom.A futást még lehet,hogy bírná,de elég sok a szaporítós dalmata,azok meg zömmel dp-sek,tehát futni nem jó vele.


Én fajtamentőket ajánlanék,a Bull típusú terriermentésnél rengeteg kutya van,soknak feltétele a napi mozgatás és a heti több sport,mert igénylik.

2013. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Amitt in tudok ajanlani az a csivava,palota pincsi,tacsko enny ezek mind magy kutyak!!
2013. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, marha vicces vagy...

Dalmata szerintem jó, mint fajta, de nézd meg, hogy jó tenyésztőtől, egészséges kutyát vegyél. Ez amúgy egyébként bármely fajtatiszta kutyára igaz. Én skót juhászt tartok, az is alkalmas fajta, de pl. vizsla, golden retriever, valamilyen szetter is. Utóbbi szintén önfejű típus, ha első kutyának alkalmazkodó, könnyen kezelhető fajtát szeretnél, én a skót juhászt tudom ajánlani, JÓ TENYÉSZTŐTŐL, akinél nem csak a kiállítási eredmények fontosak. Persze ha a hosszú szőre nem akadály. :)

2013. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen most neztem en is utana es lattom hogy elegge makacs tudd lenni.Kulonben en is nemztem a skot juhasz-t csak az a baj hogy elegge hosszu szore van mondjuk az birja is a kinti eletet mamrind hogy kint aludjon de a sok vedles meg minden nem hiszem hogy pont nekem valo,mert nem a fesulesrol van szo mert ha kell en kepes vagyok orakat el tolteni hogy ki fesljem a kutya szoret mert elvezem de mikor hulatja a szoret nem is tudom meg gondoltam a golden retriver-re de azt hiszem hogy inkabb orokbe fogadok valamilyen border collie keverket vagy valamilyen juhaszkutya kevereket mert szivossabak is nem?

Marmind a keverek kutyak es legalabb -1 kutya menhelyen. :)

2013. nov. 23. 21:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt egyes, én vizslarajongó vagyok, úgyhogy nekem nem kérdés, hogy mit ajánljak. :)
2013. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha menhelyről hozol ki egy kutyát, az mindenképpen jó ötlet. :)

Ha tényleg első kutyának lesz, akkor lehetőleg kölyköt, és olyat keress, akit nem stresszeltek halálra, mire bekerült a menhelyre...

2013. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!