Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon hogy alakul ki a kötődés?

Pórázon hogy alakul ki a kötődés?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, és csak túlaggódom...

Első kutyusom van, most egy éves. Séta közben arra gondoltam, hogy csak azért jön velem, mert pórázon nincs sok más lehetősége... de ha csak pórázon van, hogy alakul ki kötődés, és honnan tudom, hogy igazából a követőmnek tartja magát?


2013. nov. 23. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fura elképzelésed lehet a "kötődésről". Mi köze a póráznak hozzá? Kötődni a kutya a mindennapok során foga gazdájához.
2013. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amúgy, nagyon símulékony kutya, embereket imádja (csak kicsit túlzottan bepörög néha) kutyákkal jól kijön, itthon lehet nyugodtan hagyni...

Kétnaponta viszem biztonságos, szabadonengedős helyre, hogy mozogjon kedvére, labdát nagyon szereti, stb. Csak felvetődött a kérdés, hogy ettől hogy lemozgatom rendszeresen, jó kaját kap, foglalkozva van vele, nos nem ettől lesz valaki jó gazdi. Vagy tévedek?

2013. nov. 23. 21:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy azért jön velem, mert neki is öröm ha velem sétál, szóval jókedvéből teszi, nem azért, mert tudja hogy irányítom a pórázzal.
2013. nov. 23. 21:21
 4/8 A kérdező kommentje:

Gyakran látok póráz nélkül sétáló ebeket, nekik eszükbe sem jutna a gazdájuk mellől tágítani úgymond.

Az én kiskutyám, ha elengedném városban, első dolga lenne elrohanni, akármelyik járókelő után.

2013. nov. 23. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
pedig nagyon fontos hogy behívható legyen. parkban rögtön visszajön ha hívod? milyen fajta amúgy?
2013. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy öröm a kutyának a séta. Az pedig, hogy nem megy el a gazdája mellől, tanítás .Hogy megáll, visszamegy hozzád, ha szólsz neki, az is tanítás eredménye.
2013. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egész kicsi korában is sokat sétáltattam póráz nélkül (igaz, kevésbé forgalmas helyen). Most is bárhol elengedhetem, visszahívható. Fontos, hogy te legyél a szemében a falkavezér. Ösztönösen próbálnak a főnök közelében maradni, hacsak nem magukat képzelik annak. Hiába fogad szót otthon, ha az utcán nem, akkor nem bízik benne, hogy minden helyzetet tudsz kezelni.

Ha nem húzza a pórázt, rád pillantgat és nem vág eléd, akkor elismer téged. :)

2013. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Alapból hallgat rád? Szabadon engedős helyen behívható könnyen?
2013. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!