Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, ha kötődés, vonzalom...

Normális, ha kötődés, vonzalom alakul ki a pszichoterapeutám felé?

Figyelt kérdés

1 éve már, hogy jár hozzám. Üléseken kívül is beszélgetünk, hívhatom, ha rosszul vagyok, rajta van a levelezési listámon és nem rég döbbentem rá, hogy függök tőle, szeretem és hiányozna, ha nem találkoznánk.

Barátomnak érzem, persze tudom, hogy neki csak egy páciens vagyok a sok közül.

Veletek előfordult már hasonló? 26/F


2011. jan. 26. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aha előfordult.Én már lassan 3 éve járok az enyémhez,s nem bírom nélküle elképzelni az életem.Ez azért van,mert ő törődik veled,figyel rád,megért,segíteni akar neked.Az ilyen emberhez automatikusan vonzódunk,főleg az olyan,akinek pszichés betegsége van.Az orvos is jól tudja ezt,ne félj.Ha látja,hogy túlságosan függesz tőle,akkor úgyis lépni fog.
2011. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a terápia bizonyos szakaszában lehet normális, amíg egyoldalú. Az nem normális, ha ő ezt viszonozza. Az ő dolga, hogy kellő tapintattal kezelje ezt a helyzetet, illetve a terápia későbbi szakaszában leválasszon magáról.
2011. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szituációs játéknál beszélnem kell arról, hogy mi jár a fejemben, mit érzek. Ilyenkor már mondtam neki, hogy örülök, hogy velem van. Lehet ők ezt tanulták is, hogy a páciens közel kerülhet hozzá!? Nem?


Különben irigylem a mentális képességeit. Olyan nyugodt, racionális és kedves minden helyzetben, hogy az már nem emberi.

2011. jan. 26. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan tanulta, és tapasztalta is már. Neki az a dolga, hogy minden érzelmedet engedje felszínre törni, még ilyen áron is, mert ha ezekben az érzéseidben vagy ezeknek a kinyilvánításában korlátozni próbálna téged, akkor az egész terápia nem működne, mert gátlások alakulnának ki. Fontos tudnod, hogy ezt nem veheted biztatásnak, ez csak egy engedély, hogy ilyen érzéseid lehessenek és beszélhess róluk.
2011. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális dolog, és igen a pszichológusok megtanulták ezt kezelni. Nem vagy ezzel egyedül, általában kötődés szokott kialakulni hasonló helyzetekben, nem kell hogy pszichológus legyen az illető ehhez. Teljesen normális dolog.
2011. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy nem egyedi eset és nem kell aggódnom miatta.
2011. jan. 26. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!