Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása...

Szuka kutya ivartalanítása utáni kérdéseim lennének. Valaki segít?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt (szerdán) volt a műtét. 8 hónapos a kutyus.

1: Azóta szinte mindig csak fekszik, és ez még a műtét hatása, vagy később is ilyen marad?

2: Műtét előtt kakilt, azóta nem, pedig enni kapott. Nem lesz ebből baj? Mit csináljak? (Gallér van rajta, ami annyira zavarja, hogy nem viselkedik normálisan, sem sétálni sem kakilni nem hajlandó, hiába viszem le).

Valaki aki esetleg átesett már az ivartalanításon tudna segíteni? Köszönöm! 19/L


2009. nov. 20. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor a kutyával vagy, akkor vedd le róla a sálat. Az azért van rajta, hogy ne nyalogassa, rágcsálja a sebet. Séta közben sem kell rajta lenni a sálnak, mivel akkor is figyelsz rá. A szomszéd 6 hónapos német juhászt pár napja műtötték. Ő másnap már járkált az udvarban, de látszott rajta, hogy nagyon gyenge. A műtét után 2 nappal meg már rohangált és ugrált, kerítésen keresztül játszott az enyémmel és mondta a gazdája, hogy aznap (műtét után 2 nappal) kakilt is. Csörögj rá a dokira, hogy ez természes e, hogy nem kakil és nem is csinál semmit a kutyusod, és hogy depis lett.
2009. nov. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt két-három napig. Nyugi, ez normális. A gallért tényleg ne hagyd rajta ha vele vagy, a legtöbb kutya utálja, a miénk például nem közlekedett ha rajta volt, csak állt és nézett lefelé szegénykém. Kitartás, gyorsan túl lesz rajta és hamarosan nem is fogsz emlékezni a dologra. Egyébként gratula, hogy az ivartalanítás mellett döntöttél!
2009. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, hogy leveszem, de az első mozdulat után, az az első dolga, hogy nekiesik a varratoknak. Ha fekszik nincs gond, de amint megmozdul (gondolom húzódik, vagy viszket) rögtön ki akarja szedni. Tegnap mikor visszamentünk mondta a doki, hogy 'Ájájj, bepirosodott!" Én meg annyira megijedtem, hogy azóta inkább le sem veszem, mert figyeltem rá, rászóltam mikor nekiesett és mégis.

Szerintetek akkor ez depi? Erre még nem is gondoltam, bár tényleg mikor lemegyünk akkor vagy futkos össze-vissza (nem azért mert jól érzi magát) vagy egy helyben ül, remeg és mozdulatlanul végig engem néz.


Köszi a bíztatást, de most kicsit lelkiismeretfurdolásom van miatta,(bár tudom, hogy így a legjobb, de mégis) főleg azért mert úgy érzem, hogy haragszik rám. A többieknek csóválja a farkát, meg puszit is ad, de engem csak szüntelen bámul. Pedig előtte én voltam a gazdi, csak rám hallgatott, követett mindenhova, nekem örült a legjobban, de most...

2009. nov. 20. 10:34
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Jól van, ne aggódj! Nem meri nyomni a kakit, mert fáj neki! Van olyan kaja, amitől hasmenése van? Az most jó lenne neki, mert felpuhulna a széklete... Ha nincs akkor nem kell erőltetni az evést, semmi baja nem lesz! Viszont a pirosodás gyulladást jelez, figyeld nagyon! Ha a doki nem ad rá gyógyszer, akkor adhatsz neki embernek való gyulladás csökkentőt, csak figyelj a kutya súlyára, nem biztos, hogy kell neki egy egész kapszula!

Jobbulást neki!

2009. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

5 hónaposan lett ivartalanítva a kutyám. nem kapott gallért,és nem is rágta a sebet,nyalogatta,de az nem baj.

kapott gyógyszereket, 5-6 napig kellett adtunk neki . antibiotikumot,és fájdalomcsillapítót.

egy kicsivel több idő kell míg rendbejön .

2 napig nem nagyon evett, de a 3 naptól megjött az étvágy ,és a széklet is.5 nap mulva futkározott, igaz nem engedtük sokáig.úgy 2 hét mulva teljesen rendbe jött.

azóta eltelt 6 hónap,mindent megeszik ( a kaját kicsit vissza kell fogni )ugyanolyan játékos maradt mint volt.

egy ,40 kg bernipásztor.

2009. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, megnyugtattatok!

Az nagyon jó hír, hogy ugyanolyan játékos maradt a kutyád, mint előtte, mert ez az egyik amitől félek, hogy nem fog többet a "legjobb barátnőjével" játszani, pedig imádják egymást, és csak egymással vannak ilyen jól el.

Hát eddig nem nagyon tudok róla, hogy lenne valami ami meghajtja. Volt már hasmenése, de azt nem tudtam ételhez kötni, gondolom valami más miatt volt. Kapott már csirkét, májat, tejet, tejfölt, de semmi nem hajtotta meg. Most is adtam neki hátha, legalább csak felpuhítja, és könnyebben jön, majd meglátjuk.

2009. nov. 20. 12:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, és elmentem vásárolni, most jöttem haza, és mikor odamentem hozzá (mert ő még nem jön senki elé, nem akar mozogni) akkor csóválta a farkát, és sok-sok puszit is kaptam! Úgy örülök, hogy azért nem haragszik rám annyira, féltem, hogy ezzel az egésszel elástam magam nála :))
2009. nov. 20. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:
10.28-as vagyok. A mi kutyánk még álvemhes is volt pluszban. Ez azt jelentette, hogy az alap levertség (ami 2-3 nap általában) nála kitolódott kicsit, sőt, elkezdett vackot csinálni, behordta a játékait, mintha azok lennének a kölykei. Nagyon durva volt, iszonyatosan sajnáltam. De többet már nem lesz neki ilyen és ez nyugtat!
2009. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

11.26-os vagyok

A kutyik gyorsan megbocsájtják az efféle dolgokat, nem fog haragudni tuti, azt sem tudja mi történt vele! Csak egy picit megzuhant, de majd te is adsz neki sok puszit meg szeretetet, és attól majd elszáll a boldogságtól, és egy-kettőre felépül!

A többi kutyával sem lesz problémája!

Ha felépül, akkor majd arra azért figyelj, hogy sokat mozogjon, nehogy elhízzon!!! Egykét fajta, vagy egyed, hajlamos ivartalanítás után elhízásra!

2009. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

13:18 (10.28): Akkor te még pluszban nagyon jól tetted, hogy végül meg lett műtettve. Most is nagyon sajnálom, de el sem tudom képzelni, milyen lehetett álvemhesnek látni a kutyádat, főleg, hogy még pakolgatja is a kölykének hitt játékokat. Hát ha ebbe belegondolok, nem is olyan nagy ügy az a gallér, meg az a kis varrat.

13:25 (11.26): Szeretgetem én is őt, bár félek, hogy fájdalmat okozok neki, de azért nincs hiánya figyelemben. Az elhízástól én is tartok, főleg azért mert az első kutyám, és eddig sem nagyon tudtam az adagokat, csak úgy ránézésre gondoltam, hogy ennyi elég, mostmeg van aki azt mondja, hogy kevesebbet kell adni az eddiginél, van aki szerint ugyanannyit, csak az a baj, hog az eddigiben sem vagyok biztos, hogy elég vagy nem túl sok, szóval nem tudom. De remélem, hogy a játékossága megmarad, mert azzal a másik kutyával nagyon sokat mozogtak, de ha nem marad meg, akkor nem tudom mi lesz.

2009. nov. 20. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!