Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánmnak gyakran büdös a...

Kutyánmnak gyakran büdös a füle. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A kutyámnak volt már fülgyulladása régebben, akkor rázta a fülét, féloldalasan tartotta a fejét, láthatóan fájt neki.Ki lett kezelve.Azóta sokszor büdös a füle, de nem rázza, nem váladékozik, csak büdös.Kivan tépve a füléből a szőr az se okozhatja.Van itthon még Otospectrine nevű fülcsepp esetleg cseppentsek bele neki mondjuk napi 1x?

#kutya #otospectrine fülcsepp
2013. nov. 25. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk inkább kérdezd meg róla az állatorvost. Mi a francért akarja mindenki otthon minden szirszarral bekenni/lefújni/begyógyszerezni a kutyát?????
2013. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Little Red! Nem hiszem hogy a kérdező ilyen alpári stílusban tette volna fel a kérdését, tehát megtehetnéd igazán hogy normális hangnemben írsz neki vissza, vagy pedig hallgass!


A válasz pedig részemről annyi, hogy nekem van egy csivava kiskutyám. Évek óta ez a gond vele, hogy gyullad a füle ( attól van olyan jellegzetes szaga). Az állatorvos sem tudott rá mást ajánlani, mint vagy rendszeresen tisztítani a fülét ( fültisztító pálcikával, amit olajba mártasz előtte - bár én soha nem mertem, mert ha beljebb megy a hallójáratba a pálca, megsüketülhet a kutyus), vagy pedig venni Panzi fültisztító cseppet ( ez van macskáknak, és kutyáknak is. Én ezt a megoldást választottam, nincs egy flakonnal 600 ft, de tényleg jó! Amikor elkezdi a kutyus rázni a fülét, cseppents neki ebből bele, ne rémülj meg ha nyüszít, vagy rázza a fejét... a csepp is önmagában büdi de nem sokkal a cseppentés után a váladék megindul, a kutyus ki tudja tisztítani magának utána a fülét. Nekem bevált, bár nagyon sűrűn nem szabad használni. MIndig csak akkor, ha újból megjelenik az adott tünet. ( szag, rázza a fejét ha hozzáérsz a fülhöz, esetleg nyüszít, fáj neki. )


Remélem tudtam segíteni, az én kutyámnak ez a gyógyszer. :)

2013. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya hajlamos a fülgyulladásra, akkor nem árt gyakrabban tisztítani a fülét, de gondolom ezt az állatorvos is elmondta, mikor a fülgyulladásra kezelte a kutyát.

A bűzt valószínűleg az elszaporodott kórokozók okozzák, tehát egy enyhébb gyulladás lehet a fülében, ami nem feltétlenül fájdalmas, de a hallójáratot már károsíthatja. Vidd el állatorvoshoz, magadtól ne adj neki semmit, mert lehet, hogy csak többet ront, mint használ.

A jövőben pedig tessék 3 havonta tisztítani a fülét, erre a célra van direkt fültisztító folyadék. A doki biztosan segít neked egy szer kiválasztásában. Ezzel sok baj megelőzhető.

2013. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Elfogom vinni dokihoz inkább.
2013. nov. 25. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen állatorvos mondja azt hogy olajos fülpiszkával nyúlj bele a fülébe?

Embereknél is mindig mondják hogy nem szabad.

Egyébként a fülész hidrogén peroxidot használ amikor kipezsgeti valakinek a begyulladt, bedugult fülét.

Persze ezt nem javaslom hozzá nem értőknek, csak akkor ha tudja irányítani a kutyát, mert nem az megfog lepődni ha valami pezsgős vizet beleöntenek a fülébe.

Én kezeltem már ki gyulladt fület, de aki teljesen kezdő ehhez, az vigye csak orvoshoz, igaza van Rednek.

2013. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5ös válaszadó! Olyan orvos mondja, aki már több mint 40 éve állatorvos, hatalmas tapasztalattal, segítő szándékkal! Emellett az olaj, mint oldószer, vagy vonzószer igenis jó a fülzsír, váladék, és gyulladt gennygócban való megkapaszkodáshoz. Tudod, amolyen oldószer. Embernél is alkalmazható, bár sokak szerint nem ismert. Miért is lenne ismert, ha 6000 féle oldóspray van erre feltalálva? Azonban nem mindenki szereti a gyógyszereket, és a különféle kenceficéket. Én is csak azért írtam ide, mert a saját kutyám a példa, hogy éveken keresztül visszatérő problémát is meg lehet oldani, egy egyszerű, orvos által javasolt szabadforgalmú cseppel ( Tescoban is kapható, állatpatikában, horgászboltokban stb... ) Egyébként is egészségügyis vagyok, bátran merek tanácsot osztani. Egy gyulladás mindig gyulladás, csak a felhozatal más, és a szenvedő alany! ;)
2013. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt szoktam javasolni másnak amit már magamon is kipróbáltam, és amikor anno volt fülgyulladásom kipróbáltam én oliva olajat, alkoholt, Audisprét (ez egy átverés szerintem ennyi pénztért meg főleg), de a leghatásosabb a hidrogén peroxid volt, kb 2 nap alatt megoldotta azt amit a fentiek nem tudtak több nap alatt sem.

Ha az ember elmegy a fülészhez, egy kórházba ott ugyan evvel dolgoznak.

Olcsó, ráadásul sokkalta hatásosabb és biztonságosabb mint a fülpiszkás megoldás, nekem pont hogy attól lett gyulladásom, mert avval próbáltam meg először, hiba volt.

Ezzel csak belekell csepegtetni pipettával hagyni kell pezsegni egy kicsit majd kitörölgetni szárazra és kész.

2013. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az oké, h rajtad működik. Csak a kutyák az emberek hallójára nagyban különbözik. Márcsak azért is, mert a miénk szinte vízszintes, és amit belenyomsz az vissza is fordul. A kutyáé meg függőleges....
2013. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Otospectrine csepp kiváló szer, de fridzsiderben kell tartani, hogy hatásos maradjon. Ha bűzös a füle, akkor ki kell tisztítani naponta. A kutya füle nem olyan, mint az emberé, ezért nem tudod a dobhártyáját megsérteni. Ha nem mered tisztítani, akkor vegyél egy nagy fecskendőt a patikában és tegyél 1 l vízbe egy kávéskanál ecetet. Ezzel a langyos vízzel spricceld ki a felesleges váladékot a füléből, majd csepegtesd be a fülcseppel. Egyszeri alkalom nem használ. Ha elhanyagolt a fülgyulladás, akkor kb 3 hét is lehet a kezelés.
2013. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
miért szagolgatod a kutyád fülét? :D
2013. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!