Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hosszan sétáltassam a...

Milyen hosszan sétáltassam a 10 éves kutyám naponta?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert felfekvésesek a lábai, a dokinő mondta,hogy jó lenne őt mozgatni,sétáltatni.De nem igazán tudom,hogy mennyi lenne az optimális neki.

Nagytestű kb 50 kilós kutyáról van szó.

Fél óra elég neki egy nap egybefüggően? Nem túl sok? Igaz,hogy lassú,de nem érzem rajta,hogy fáradt,lihegne vagy fájna neki.


2013. nov. 26. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne neki sok? Főleg, ha a doki azt mondta, hogy sétáltatni kéne? eddig mennyit sétált szerencsétlen állat?
2013. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszer egy napi séta igen kevés. Az ideje meg a kutyától is függ. Látni rajta, ha elfárad. Felfekvés ellen pedig próbálj valami puhát tenni alája.
2013. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a 13 éves labi keverék kutyámat napi többször sétáltattam kb 1 órás időtartamokban, vagy ha napi egyszer elvittem, akkor legalább 2 órát voltunk l egyben. Lassabb a tempó, többet kellett pihenni, megállni, mert szegénynek ízületes volt az egyik mellső lába, de nagyon szerette ezt a rendszeres testmozgást. azt mondta a doki, hogy azért is van jó kondiban, és azért nem vészes nála az ízületek gyulladása és a csípőizület megkopása, mert sokat sétálunk, és ez segít.

mindig vittem magammal vizet, mert az fontos volt nagyon, ha ivott, kevésbé fáradt el és volt nyűgös.

Szoval szerintem kezd apránként, először fél óra, aztán egy óra...és így tovább.

2013. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!