Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan hogy kutya láz?...

Létezik olyan hogy kutya láz? Ha igen, mik a tünetei és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

pl.: szaraz meleg nozi, eros liheges

Magas laz eseten epilepszias tuneteket is produkalhat, deilyen pl fertozes eseten szokott lenni, hogy annyira felmegy.

Adalneki Algopirint.

Tord felbe es tedd bele pl.:majkrembe

Es figyeld, ha nincsenjobban akkor doki, mert lehet elkapott valamit.

2009. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen a láz tünetei, az abnormálisan "forró" (nagyon meleg) és feltűnően száraz orr. Ha van kutya-lázmérőd, tedd a popsiába, három perig várj, majd nézd meg, hogy mennyi a hőmérséklete. Kutyáknál, a 38-39 fokos hő teljesen normális, ha annál magasabb, akkor lázas. Ha nincs lázmérőd, akkor csak az orr tapogatással tudod figyelni a hőmérsékletváltozást és figyeld a viselkedését, hogy ha esetleg bágyadt, remeg, esetleg liheg, akkor is valószínű a hőemelkedés. Gyógyszert (lázcsillapító, fájdalomcsillapító...) nem tanácsos beadni neki, mielőtt az állatorvossal konzultálsz, mert lehet, hogy olyan fertőzése, betegsége, megfázása...stb -je van, hogy ha beadsz neki valamilyen gyógyszert, ami esetleg tartalmaz nemkívánatos kémiai anyagokat, akkor az orvos (ha megvizsgélta a kutyát) hiába ír föl gyógyszert, nem biztos, hogy beadhatod neki, mert lehet, hogy a két gyógyszer kölcsönhatásba lép, vagy ütik egymást.. érted, és akkor kb 6-8 órát kell várni, mire az előző gyógyszer kiürül a szervezetéből. Nagyon fontos, hogy vidd orvoshoz (akár most éjjel is az ügyeletre!) mert a kutyáknál a láz életveszélyes, akár agykárosodást is szenvedhet, ha túl sokáig magas a hőmérséklete. Szóval usgyi a dokihoz! Sok sikert, szorítok nektek. :S :)
2009. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Persze hogy van, mit gondoltál? Amúgy ezek szerint az én kutyáim mind a hárman folyton lázasok, egész életükben, mert mindig száraz és meleg az orruk, hacsak meg nem nyalják. xD Nem kell erre semmi praktika, mérd meg a lázát hőmérővel és kérj tanácsot az állatorvostól.
2009. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Senki nem azt mondta, hogy ha lagynos a kutya orra, akkor lázas, hanem ha abnormálisan meleg színte már forró, én így szoktam nézni és eddig még nem tévedtem.
2009. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya orra és a betegség közti összefüggés igen csak ingatag, egyáltalán nem mérvadó. A kutya orra lehet száraz, ha meleg van és régen ivott, ha porban fekszik. Lehet nedves attól, hogy megnyalja, vagy attól, ha 5 perce ivott. Van kutya, akinek állandóan nedves, van kutya, akinek állandóan száraz - akár beteg, akár nem.

A láz tünete a bágyadtság, forróság, esetleg étvágytalanság, ugyanúgy, mint embernél. Mivel a kutya a szőrös, a forróságot nem mindig lehet észre venni.

Ha gyanús, hogy lázas, egyszerűen a popsijába kell tenni a lázmérőt. Az ő testhőjük egy fokkal magasabb, tehát 38 foktól felfelé számít lázasnak.

Ha lázas, orvoshoz kell vinni, mivel a láz számtalan betegség tünete lehet (ugyanúgy, ahogy embernél). Magára csak a lázra általában Algopyrint szoktak írni kutyáknak is, de csak orvosi utasításra szabad adni, illetve úgy, hogy a gyógyszer ne érintse a nyálkahártyát (májkrémbe, sajtba kell tenni vagy ledugni a torkán), mert felhabozhat tőle a szája.

2009. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg nehéz megállapítani, hogy lázas e a kutya vagy sem és nagyon sok "mese" és tévhit is van ezzel kapcsolatban, de sajnos nem minden kutyatartónak van otthon lázmérője... :S Nekem spec. van, de pár évvel ezelőtt még én is "ránézésre" állapítottam meg, hogy lázas e vagy sem...
2009. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
:O És akkor a saját lázad mivel méred? Nem azt mondom, hogy azt használd, de azért ne ezen múljon már a kutya élete, meg ahol egy van ott szokott lenni egy tartalék is. Nálunk legalábbis így van.
2009. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát én érzem ha lázas vagyok, aztán megfogom a homlokom és beigazolódik a gyanú :D Amúgy nem értem, miért írod nekem, hogy lázmérő nélkül nem élet az élet :D Mondtam, hogy nekem van kutyalázmérőm, sőt nem sima lázmérő, hanem hajlítható gumis lázmérő, amit könnyebb használni :P
2009. nov. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy 23:24-esnek írtam, és még azt hozzá tenném, ahogy kivettem a szavaidból, azt mondod, az embereknek való lázmérőt használja a kérdező a kutyán? Ha tényleg ezt mondod, akkor erre az a válaszom, hogy én úgy tudom, hogy az ember-lázmérő nem alkalmas kutyalázmérésre. Az ember-lázmérők általában 3 vagy 10 percesek, de annyit nem bír ki egy kutya a se*ggében egy "idegen" tárggyal és ahogy mocorog és "küzd" a lázmérés ellen.. hááát... de viszont a kutyalázmérő pár másodperc alatt kiírja az eredmény. Nekünk digitális, gumis lázmérőnk van, tök pöpec kis cucc :D
2009. nov. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaa, az én kutyám áll annyit ha a hasa alá teszem a kezem. Nem tudnam hogy más kutyája nem ilyen szófogadó xD Nekünk is digitális van, és ha nincs jobb és sürgős akkor nem fogok azon filózni hogy az az enyém.
2009. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!