Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverék (menhelyi) vagy a...

A keverék (menhelyi) vagy a fajtiszta (tenyészetből) kutyákkal van több gond?

Figyelt kérdés

1 - Most kapok először "saját felelősséged" kutyát, és kérdezem keverék (menhelyi) vagy a fajtiszta (tenyészetből) való kutyust válasszak?

2 - És milyen fajtát?



2013. nov. 27. 19:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%

6os,nem azért van ennyi egészségügyi problémája a kutyádnak, mert fajtatiszta, hanem mert szaporítótól vetted. Normális tenyésztőtől származó kutya megbízhatóbb mint a keverék.


Ja és egyébként mind 2 kutyád fajtiszta. Mivel mind2 a kutya nevű fajhoz tartozik.

2013. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

19:38 34%-os válaszoló.Te szaporítótól vettél kutyát,azért lehet ennyi baja.Egy fajtatiszta kutya (ami nem 30 ezer ft) azoknál kötelező előszűrési vizsgálatok vannak,így garanciát ad a tenyésztő a kutya egészségére.Amennyiben bármilyen eü. probléma fellépne,a tenyésztő állja a költségeket.


A leírásod alapján,te nem tenyésztőtől vásároltál.

2013. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Akiteki ***** válasza:
86%
Én visszakérdeznék: Ha egy ilyen egyszerű kérdést nem tudsz eldönteni, akkor miért lesz egyáltalán kutyád? Vadidegenektől várod el, hogy megmondják, kivel éld az életed 15 évig?
2013. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Akiteki: bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje!

Te sem tudhatsz mindent tökéletesen, és én is tudok a kutyákról nem is ennyit: _________ de nem is ennyit ____________, hanem ennyit: _________________________ (az ennyiből: ______________________________). Gondolom te is sokat tud(hat)sz a kutyákról, de azért nem kéne egy 16 és 13 év közötti gyereknek "beszólni"! Igazából néztem, és másokat is piszkálsz, ha valamiről nem tudnak, és te tudsz. Például ha nekem ez lenne az 1. kutyám, te meg 5-öt tartasz egyszerre, akkor majd idővel megtanulom azt amit te is!

Mert ha mindenkit piszkálsz, akkor csak hátráltatod őket, hogy ők bizony soha nem lesznek majd olyan "tökéletesek" (azért tettem idézőjelbe, mert nem veszed észre magad), mint te!

2013. nov. 27. 20:15
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem kérek további kommentet.
2013. nov. 27. 20:16
 16/27 Akiteki ***** válasza:
79%
Na látod ezért nem kellene semmilyen kutya. Sajnos az rajtad nem segít, hogy én simán tökéletes vagyok és két sorból kiszűröm az ilyeneket. Aki egy egyszerű kérdéstől hisztériás rohamot kap és veri a földhöz a klaviaturát, annak nem szabad élőlényt nevelnie.
2013. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a kérdező a stílusodra reagált, amit meg is értek. Az ilyen kioktató, lekezelő módon reagáló embereket, nos nemigazán kedvelik, már elnézést. :*

Persze nem az a cél hogy kedveljenek, de azért mindenkiből ellenszenvet kiváltani, az sem biztos hogy jó :

2013. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
16 és 13 év közti gyereknek nem vennék kutyát, mert nem tudja ellátni. Sem az etetését, sem az esetleges orvosi költségeket nem tudja vállalni egészen nyilvánvaló okokból, de ez még a kisebb baj. Egy kutya hatalmas felelősség, amit egy kisgyerek nem tud felmérni. Ezzel nem lebecsüllek, csak én is voltam ennyi, és a csillagokat leígértem volna az égről, csak kutyám lehessen. Lett. Nem kellett volna, mert csak addig volt érdekes amíg kicsi volt és cuki. Nem vagyok erre büszke, sőt. De ezért nem kellene egy újabb kutya életét tönkretenni.
2013. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

Oké, ne vesszetek össze.


Kérdező, arra a kérdésre, hogy "milyen fajtát válasszak?" esetünkben nincs megfelelő válasz. Ha sportos vagy, aki állandóan mozog (nem edzés heti 2x a teremben) hanem kirándulás, nagy séták, szóval az a zabszem a seggbe típus vagy, aki nem bír otthon ülni, akkor pl. jó választás a vizsla. Ha az ellenkezője vagy (de természetesen foglalkoznál a kutyával) csak nem pattogsz éjjel-nappal, akkor pl. egy labrador nagyon jó választás. Olyan kutyát válassz, aki megfelel az életstílusodnak. De én is inkább a menhelyet ajánlom, ezek csak példák voltak, amiket mondtam.


Nekem volt keverék kutyám, semmi gond nem volt vele. Amikor öreg volt már, akkor daganatos lett, de ez "természetes". És volt (most is van) fajtatiszta kutyám is. A mostani (eddig) egészséges, nincs vele semmi gond. Az első fajtatiszta kutyám, viszont beteges volt. A fülével állandó gondok voltak.


Én nem tudnék így választani, hogy menhely vagy tenyésztő. Vagy beleszeretsz, vagy nem. Ennyi.

2013. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

18!

Mindenki más! Én 13 évesen kaptam kutyát és ugyanúgy elláttam, foglalkoztam vele, rendesen etettem, kutyasuliba jártam vele, minden szabadidőmet vele töltöttem TVzés helyett is. Ez nem kor, hanem hozzáállás kérdése.

2013. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!