Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz, szabadon engedés?...

Póráz, szabadon engedés? Bővebben lent :D

Figyelt kérdés
Van egy labi keverék kutyusom,most 4 hónapos,és a sétálással lenne egy kis bajunk. Mikor kiviszem sétálni mostmár kevésbé,de húz,megugatja a többi kutyát stb. Naponta járunk ki sétálni,de mèg így is. Próbáltam azt,hogy vissza húzzam de semmi.... Elengedni így nem merem,majd akkor ha szépen megy pórázon. Mit tehetnék ezek ellen,és majd hogyan szoktassam arra,hogy ne menjen a többi kutyához?esetleg kutyasuli? Jaa és egy szuka kutyust mikor lehet már ivartalanítani? Mennyibe kerülhet? Köszi a válaszokat! :)

2013. nov. 27. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. 4 hónaposan bőven viheted.
2013. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én kutyám akkor ugatott, ha fel akarta hívni magára a figyelmet. Idővel leszokott róla, pont akkor kb, amikor elengedtem parkban, biztonságos helyeken.

Mostanában is mikor sétára indulunk, majd szétrobban az energiától, idő, míg elkezd "szépen" jönni.


Amúgy, séta közben is csak addig türelmetlen, míg el nem engedem. Mikor szabadon van, hirtelen megnyugszik, és minden rendben van.

2013. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy mit lehet tenni ezügyben, hogy ne menjen oda más kutyákhoz.. Talán tényleg a kutyasuli lenne a megoldás. :)


Ivartalanítani a kutyust az első tüzelés után lehet, azt mindenképp érdemes megvárni! A kutya méretétől függ az ivartalanítás költsége (Ez lehet 10 ezertől-35 ezerig), de szoktak lenni ivartalanítási akciók, amikor olcsóbban megtudod csináltatni neki. :) Arra készülj fel, hogy a műtét utáni pár nap nem igen tudsz majd aludni és téged jobban meg fog viselni, mint a kutyulit (saját tapasztalat). De ha túl vagytok rajta, akkor nem fogod megbánni, hogy az ivartalanítás mellett döntöttél. :)

2013. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: köszi :) Egyébként a kutyusom érdekeit nézem,és nembánom ha lesznek zűrös éjszakák,mert tudom hogy ez mind a kutyámért van. :D egyébként az első tüzelés hány hónapos korban kell hogy legyen? Vagy ez kutyafüggő?

A többieknek is köszönöm a válaszokat,holnap körülnézek kutyasuli terén :)

2013. nov. 27. 23:34
 5/6 -Evetke- ***** válasza:
4 hónaposan a suli lehet, hogy korai. Kezdd inkább ovival. Az Alfásokat ajánlom (Alfa Kutyaiskola), én nagyon szerettem :) és az ovi ingyenes.
2013. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben kutyafüggő, de kb. egy évesen szoktak elsőnek tüzelni. Arra figyelj oda, hogy ne engedd tüzeléskor egy fiú kutyához se. (Én úgy csináltam, hogy amint megjelentek az első "tünetek", akkor már egyből megtiltottam a haverkodást a "pasikkal" :), és tüzelés után is egy pár hétig még nem engedtem oda.) Amúgy benti vagy kinti a kutyus?
2013. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!