Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parkban szabadon lenni vs...

Parkban szabadon lenni vs pórázos séta?

Figyelt kérdés

Szerintetek rendben van kutyának olyan napi program, hogy nincs annyi séta, viszont parkban több órát lenn vagyunk, ahol kutyákkal lehet? Itt van séta mondjuk, de szabadon.

Kb összes szabadidőmben vele vagyok, és ha eljutunk a parkig, látom, hogy jól érzi ott magát, inkább ottmaradunk, minthogy városban lófráljunk.

Séta is "nehézkes" néha, mivel mindíg, mindennel és mindenkivel játszana. Vagy csak jön mögöttem ásítozva egy idő után.


Mondjuk, nem tudom mire vélni ezt a folyamatos játszani akarást. Másnak is van ilyen kutyája, és normáli ez? :D Akiket én látok kutyákat fegyelmezettek, mindenük a gazdi. Az enyémnek mindene a játék :O

7 hónapos.

Ma pl magammal vittem kisállatboltba, ami bő félóra séta. Utána parkban "lesátoroztunk" olyan 3 órára. És ilyenkor már csak késő este megyek vele ki.



#ihui
2013. okt. 10. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő lemozgatja magát a többi kutyával, így ilyen téren nincs gond. Viszont a séta nem csak szimpla testmozgás, a ti kapcsolatotokat is építi, ráadásul ki kell valamikor alakítani azt a sétálási kultúrát, ehhez meg az kell, hogy rád figyeljen.
2013. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy "kutyát sétáltatni" nem azt jelenti, hogy megy a gazdi és megy mellette a kutya, hanem pontosan azt, amit te csinálsz, hogy kutyák közé viszed, ahol játszhat, szocializálódhat. városban nem nagyon lehet mást, vidéken, pl. nálunk a város szélén a kutyások együtt, a sok kutyával (6-8 ember és a kutyáik) sétálnak az erdőben/réten és közben a kutyák játszanak.


szóval nagyon jól csinálod! csak így tovább! annyit azért hozzá tennék, hogy a változatosság gyönyörködtet, szóval ne mindig minden nap ugyanabba a parkba menj, próbálj meg legalább 2 hetente, de inkább hetente 1x kimenni vele a természetbe, elhagyva a várost, ahol valóban lehet jó szagok és izgalmak között a természet lágy ölén km-eket sétálni!

2013. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi most értünk haza a töltésről egy 8 kilométeres szadadon sétáról. Ott mindig találkozunk más kutyákkal, akikkel lehet játszani. Nektek is jó a park, ha társaságban lehet a kutya. Annak nem sok értelme lenne, hogy pórázon kullogjon melletted az utcán.
2013. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy 7 hónapos kutya azért még bőven kölyök. Ilyenkor sokat kell játszaniuk.

Szerintem amúgy így rendben van, hogy van pórázos séta is, meg parkos játék is.

Később majd még komolyodik és ő is lesz fegyelmezettebb :)

2013. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálunk kert ellenére napi két séta van. Az egyik általában vásárlós, ügyintézős, így ekkor kertvárosban, lakótelepen, központi részeken megyünk hol pórázon, hol póráz nélkül, bkv-val, gyalog, bringával vagy kocsival. Ekkor fegyelem van, a kutya is tudja.

Aztán a nap második sétája a Duna parton van szabadon. Tanulás, séta, játék, bandázás, úszás, frisbee, bringázás, stb-stb.


Késő ősztől késő tavaszig sokszor nem a Duna parton sétálunk este a sötétben, hanem szerte az egész kerületben. Minden este más-más célpontot nézek ki, és a séta kb. felén pórázon láb mellett, másik felén szabadon megy.

Ezek a séták olyan 5-8 km-esek. Amikor a Duna parton is sétálunk, akkor is ilyen távokat megyünk.

Viszont ha van játék, úszás, tréning, akkor max. 4 km-er a séta, vagy csak a fele, ilyenkor csak annyit megyünk, hogy elérjünk a kedvenc helyeinkre. Ott van nyáron 1-2 óra úszás, 1 óra játékkal-tréninggel együtt.

A kánikulában pl hosszú hetekig reggel csak eü-i "séta" volt, 5-30 perc, este meg kb. 3 órás séta: bő másfél óra úszás, 1 órás játék-tréning, maradék időben lájtos séta.

Én unom meg, ha folyamatosan ugyanarra megyünk és/vagy ugyanazt csináljuk.

Egész nyáron és kora ősszel a part alsó részén voltunk víz közelben, tőlünk jobbra általában...most balra megyünk a dombos-erdős részre, vagy jobbra messzebbre busszal :D

Aztán még néhány hét és az esti séták városi séták lesznek gyakrabban...

Fő a változatosság, sztem nem szerencsés csak egy félét művelni...pl aki lakótelepen lakik és csak ott róják a köröket pórázon, az is halál uncsi a kutyának...meg az is, ha csak a természetben van, ergó nem szocializálódik.

Ismerős fél éves skót juhásza a Duna parton nőtt fel, bkv-n, forgalmas részeken félénk...most sokat járunk a központi részeken vele

2013. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Sokat segítettek a kommentek.

" "kutyát sétáltatni" nem azt jelenti, hogy megy a gazdi és megy mellette a kutya, hanem pontosan azt, amit te csinálsz, hogy kutyák közé viszed, ahol játszhat, szocializálódhat"

:D én is valami ilyesmit sandítottam. Végülis, a kutya megmutatja, mit szeret, illetve szeretne. :)

2013. okt. 11. 00:00
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

A mai 2 órás sétánk így nézett ki:

Argos reggel már toporgott, mikor kimentem hozzá 9-kor...nem volt séta este

Ma is pihenő nap van, de kellett neki egy nagy 2 órás, 6 km-es séta, élvezte

Volt gyíkra vadászás, pocok után ásás, rohangálás, autógumi gyilkolás, kertvárosi séta, Dunában mártózás, fetrengés, farágás Csupa fincsi dolog

Persze nem úsztuk meg kaland nélkül az idilli sétát Hentes fele menet látom, szembe jövő pórázos kiskutya gazdája fél. Mivel széles sétány fel volt bontva és amúgy is a henteshez igyekeztem, Argit lábhoz hívtam és mentünk feléjük. Nőci üvölt: "nem kéne szájkosár?" Mondtam, nem kötelező. Beugrott a henteshez kutyástól!!! Argit falhoz fektettem, elé álltam, mondtam menjen nyugodtan. Ő nem, mert a kutyáját már megtépte nagy kutya. Mondtam, sajnálom, minket is támadtak meg ,de ne általánosítson. De nem, kiszámíthatatlanok a kutyák. Mondtam, képzett, vizsgás kutya, itt vagyok előtte, menjen...őőőőőőő nem. Mondtam, sajnálom és bementem vásárolni a henteshez Kijövet megvédtek a munkások...aztán a szomszédos cukrászdába mentem be, akkor már elment a nőci

Aztán egy sarkon megjelent egy tarka hámos havanese-gazdi pórázzal, Argost azonnal visszahívtam. Gazdi felkapta póráznál fogva a hámban pörgő kutyát: "nem kötözködsz"...csóri kutya...

Idiotizmus a köbön

Aztán Duna fölé nyúló fára mászott Argos, nyavicskolt, egyensúlyozott, fát rágott...megcsúszásokat szépen lekezelte. Már jött volna lefele, szóltam, "bele ne ess", abban a pillanatban csobbant a Dunában...azonnal jött ki fetrengeni a magas fűben mire hazaértünk száraz volt nagyjából...barom :D

Tehát a mai sétában minden volt :)

2013. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!