Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet közbeavatkozni...

Hogyan lehet közbeavatkozni két kutya verekedésébe?

Figyelt kérdés
Ma lent voltunk sétálni. A szokásos kis társaság. Négy kutyával. Az enyém egy egy éves szuka - nagy valószínűséggel stafford keverék. A három szuka játszott együtt nagyon vehemensen. Nem tetszik ahogy a két kisebb játszik nagyon morognak közben és látom az enyémen ,hogy ő is kezdi átvenni ezt a stílust. Olyankor kihívom ( vagyis inkább megfogom ) illetve rászólok. Mondtam is az egyik gazdinak ,hogy nem szeretném ha az enyém is rászokna erre, mert most oké ,hogy 3an ők játszanak ( bár lehet ,hogy nekik ez komoly, kívülről nem tűnik úgy nekem, ha sokáig lent van az egyik kutya az enyémet kiveszem onnan )de mi van hogy ha bejön egy új kutya és ő nem úgy fogja értelmezni... és erre tessék jött egy bullterrier. Hát persze ,hogy pont akkor mikor már nagyon belemelegedtek é elkapta a kutyám nyakát. A gazdája tök nyugodt volt és szóval próbáltuk őket " szétszedni", de nem sikerült. Én már akkor csak nyüszíteni tudtam az ijedtségtől és hirtelen elkapta a másik gazda a sajátját a nyakörvénél. Kiderült h egymás nyakörvét kapták el bár az én kutyámból hiányzik egy szőrcsomó. Na de a lényeg, hogy ilyen helyzetekben hogy lehet helyesen reagálni? Utána még ott maradtunk megvártuk ,hogy lenyugodjanak és összeszagoljanak..először farokcsóva majd megint a bull rá akart állni az enyém hátára. Én nagyon megijedtem és nem tudom ,hogy hogyan kell kezelni ezt. Az enyém egyébként nagyon játékos mindig ő a kezdeményező a játékban és más kutyákkal nem szokott morogni ( maximum ad ki hangot, de azt nem nevezném morgásnak ). Tüzelés után sokáig ugráltak rá a kanok és akkor kezdte védeni magát és akkor is volt már ilyen szituáció, hogy egy harmadik kutya jött be és azon csattant az ostor, de azok nem haraptak vissza.
2013. nov. 28. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*törzzsel, lábakkal közéjük kell állni.
2013. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amikor a kan csau keverékünk rendszeresen hatalmi harcokat vívot a tacsinkkal, de úgy hogy vér is folyt akkor kiabáltam, hogy elég legyen és hangosan tapsoltam, ilyenkor abbahagyták a verekedést.Ha nem engedik el egymást mindkettőt megkell fogni a hátsó lábánál és tartani őket egy darabig,majd szépen lefejteni egymásról.
2013. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
91%
Nem "komoly" verekedéseknél, mikor inkább csak szájkarate van, beválhat egy hangos HIRTELEN rájuk kiáltás, esetleg tapsolás. Ha nem hagyják abba, akkor lábbal kisebb oldalba billentés kizökkentheti őket (kutyám erre hagyja abba). Ha már egymásra fogtak, akkor mindenképpen kiemelés-tartás, és ha fogás váltás van, gyorsan el kell húzni őket egymástól. Amíg fogják egymást, addig NEM SZABAD húzni, mert így könnyen szakított seb lehet a vége!
2013. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!