Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie VS Golden retriver?

Border collie VS Golden retriver?

Figyelt kérdés
Melyik az okosabb jobban tanítható,még nem tervezem hogy kiállításra, csak hobbira szeretném

2013. nov. 28. 18:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
A hely édesmindegy. A kutya nem rohangászik magától a kertben, csak ha már bekattant a felgyülemlett energiától. Egy bordernek (de egy goldennek is) célzott munka kell. Ill. ha lesz is goldenetek, akkor egy nyugisabb egyedet válasszatok.
2013. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy milyen tanuló voltál általánosban, de a gimiben te örülni fogsz ha hazaesel, nemhogy még 3 órát szaladgálj EGYÜTT a kutyával, illetve tanítsd, eljárt agilityzni vagy amit választasz + még leckét is ír és megtanulj. A gimnáziumban bizony teperni kell csillagom, mert már azért karót kaphatsz ha csak szimplán nem írtad meg tökéletesre a házid, nem foghatod arra hogy "bocsánat, de borderem van akit ha nem mozgatok le akkor szökik és rombol" mert nem érdekli őket, a gec**bb tanárok még direkt rád is szállnak ha kiszúrnak aztán nincs az az isten hogy ne kérdezne tőled legalább 1 kérdést az anyaggal kapcsban, és ha nem tudod újabb karó. A nyár meg 3 hónap, ha csak a kutya 10-15 évig él, szerinted a 12-ből az a 3 hónap elég lesz? szerintem nem. Nem tudom hány évig vagy gimiben, általában 3-4 év, hidd el olyan gyorsan eltelik hogy észre sem veszed és magadra alig lesz időd, nemhogy egy munkamániás kutyára akivel menni KELL ha cigánygyerekek potyognak az égből akkor is. Később még rosszabb lesz, amikor majd 8-9 óráid lesznek, tán még faktra is jelentkezel, hogy ha fősulira szeretnél menni, számold ki, hazaesel majd 4 vagy 5 órára, örülsz hogy élsz majd és még hátra a tanulás. Aztán jön majd az érettségire készülés, amikor lelkileg olyan szinten a padlón leszel hogy csak na. A kutya mellett a suliból és a kutyázásból fog állni csak az életed, semmi pasi/csaj, barátok, bulizás, stb mert nem lesz rá időd!


Még most döntsd el hogy meg akarod e keseríteni mindkettőtök életét, vagy inkább türelmes leszel, vársz és akkor veszel magadhoz ilyen fajta kutyát, meg úgy egyáltalán kutyát ha lesz rá elég időd. Hidd el, gimi mellett nem lesz. De egyik kutya sem érdemli azt hogy 24 órából 22-t egy kennelben poshadjon.

2013. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
ok köszi sikerült lebeszélni mindenről :/
2013. nov. 28. 19:46
 14/21 anonim ***** válasza:
hát igen az igazság fáj - tartja a mondás, de hidd el, így lesz a legjobb mindenkinek, majd lesz kutyád ha végzel a gimivel, addig spórold a pénzt a vételárra és a cuccokra, mint írtam, az a 3-4 év gyorsan el fog telni
2013. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
hát remélem mert nem rég halt meg a pulink 15 évesen és szegény mióta elment azóta üres az életem :(
2013. nov. 28. 19:56
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
vele együtt nőttél fel?
2013. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
hát igen nővérem kapta de vele nőttem fel és én még 14 vagyok
2013. nov. 28. 20:27
 18/21 anonim ***** válasza:

Egy boderra sok idő kell,ezt n is tanusitom,mert nekem is ez van.De viszont a golden retriverhez sem kell sokkal kevesebb idő.Szerintem ha gimibe mész nagyon sokat kell tanulnod meg pluszba be kell menned délután is stb.

Ezért sem a bordert sem a goldent nem ajánlom neked.Válassz valami kevésbé energikus kutyát.

2013. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekünk is van és nagyon okos,tanulékony,nagy zajoktól fél,de nagyon szeretetreméltó.(Border Collie)
2013. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem a collie jobban tanítható de több a mozgásigénye.Úgy döntsd el hogy mennyi időt tudsz rá fordítani.A golden is nagyon okos! :D
2014. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!