Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok hasonló helyzetben?...

Voltatok hasonló helyzetben? Hogy lehet feloldani ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
A kérdés részben kapcsolati, részben kutyás, de őszintén szólva szívesebben kérdezem itt, tőletek. A helyzet az, hogy lassan négy éve vagyunk együtt a párommal, el is jegyeztük egymást. Én nemsokára végzek az egyetemen, de egyelőre még a szüleimnél lakom (kertes ház). Úgy egy éve vettek egy kutyát (kinti-benti), de nem volt idejük vele eleget törődni, így gyakorlatilag az enyém lett, kábé fél évig jártam vele suliba heti kétszer, sétáltatni-tanítani is én szoktam, stb. Nem gondoltam volna korábban, hogy ez ennyire fontos nekem, de nagyon egymáshoz nőttünk a kuttyal, ezért számomra evidens lenne, hogy ahogy most elmegyek otthonról, jön velem ő is. A párom viszont nem szeretné, hogy lakásban kutyát tartsunk, szerinte túl sok alkalmazkodást igényel, stb. Sajnos képtelenség az ellenkezőjéről meggyőzni, próbált hónapokig rákapni erre a dologra, jött velem mindenféle programra, de csak arra jött rá, hogy ez őt egyáltalán nem érdekli, sőt. Így abszolút dilemma-helyzet van, nem szeretném a kutyámat a szüleimnél hagyni (mármint imádják, sok szempontból jó lenne neki itt, de nincs igazán idejük foglalkozni vele), de egy több éves, egyébként tök jó kapcsolatról sem szeretnék lemondani. Tény, hogy ha mondjuk úgy alakul, hogy viszem a kutyát (és a páromtól elbúcsúzom), akkor sokat lenne egyedül a lakásban, mert dolgozom+tanulok, de ha nem viszem, akkor meg max hétvégén vinnék el a szüleim egy jót szaladgálni és ők tuti nem kezdenének el klikkerezni vele és hasonlók. A másik oldal viszont, hogy nagyon megviselne, ha itt kéne hagynom, még ha jönnék is hetente többször hozzá. És nyilván a kutyát is, mert bár szereti a családot illetve itt van egy másik kutya is, akivel jóban van, de szétunná az agyát. Ráadásul valószínűleg a szüleim kint altatnák, csak nappal engednék a házba, miközben most itt alszik bent (bár csak mióta bejött a hideg). Voltatok már hasonló helyzetben? Mit gondoltok erről az egészről? Az elmúlt évben mindig igyekeztem jó gazdája lenni, még úgyis, hogy nem is én vagyok hivatalosan a gazdája, de ez az egész helyzet most nagyon rosszul érint.

2013. nov. 28. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó néhány ismerősömnek ment szét a kapcsolata amiatt, mert az egyik kutyás volt, a másik pedig nem.Neked kell döntened.
2013. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja. Döntened kell. Mondjuk én eleve nem tudnék olyan emberrel együtt lenni, aki nem kutyás, de ez én vagyok. Ebben sajnos nem tudok segíteni, ha én lennék a helyedben, valószínűleg nem lenne min gondolkodnom, a kutyát választanám.
2013. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon kutya párti vagyok. El sem tudnám képzelni az életemet a vidám kutyusom nélkül, aki mindíg örül, mindíg játszana, és árnyékként követ.

Szóval, ez szubjektív, de én vinném a kutyát mindenképp.


A pasim kutyapárti, együtt lakunk, de őt mégkevésbbé zavarja az esetleges szőr, plussz kosz mint engem. De ha új partnerem lenne, aki nem kedveli a kutyát, szerintem nem költöznék vele össze. Ez a kutya már hozzám nőtt. :D

2013. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem kérnék olyat a páromtól, hogy mondjon le az én kedvemért olyasmiről, ami számára fontos, ami elszomorítja. Micsoda önző alak kér meg, hogy mondj le a kutyádról? Nem érti meg, hogy mekkora felelősséget vállal az, aki egy élőlényről gondoskodik? Én a te helyedben nem próbálnám ezt a helyzetet feloldani, hanem kijelenteném, hogy ez nem vitatéma, én nem fogok ide-oda dobálni egy -számomra- családtagnak számító állatot, a kutya hozzám tartozik, ha ő elfogad vele együtt, az nagyon jó, cserébe vállalom, hogy neki lehetőleg minél kevesebb gondot okozzon a helyzet (én kelek fel reggel sétáltatni, én etetem, én porszívózom össze a szőrt stb.) ha meg fontosabb neki a "kutyátlan" élet, mint az, hogy velem legyen, akkor tudomásul veszem, hogy számomra nem ő az igazi. Nem szeretnék komoly jövőt, családot egy olyan emberrel, aki feltételként megszabja nekem, hogy csak akkor marad velem, ha lemondok a kutyámról.
2013. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

tökéletesen egyetértek a 4. válaszolóval, az én párom sem nagy kutyás, de tiszteletben tartjuk egymás akaratát, kompromisszumot kötünk, ha ő egy kocsira szeretne gyűjteni és költeni akkor tegye, úgy én is a leendő kutyámra fogok költeni, de ezeket elkülönítjük egymástól, én nem szólok bele az ő dolgába, ő sem az enyémbe, ha segítségre van szüksége, természetesen feltétel nélkül a rendelkezésére állok, szerencsére ő is így van ezzel


elképzelhető az is hogy majd idővel megbarátkozik a kutyával, s akarva akaratlanul is a részévé válik, pl a páromékhoz most került egy cica, először tök közömbös volt vele, de mára annyira megszerette hogy hozni akarja magunkkal ha összeköltözünk, bevallom én meg inkább kutyás vagyok így idegenkedtem a cicától, de aztán megszerettem én is :) lehet hogy nálatok is így lesz, de ez így nem oké hogy majd ő mondja meg neked hogy mit lehet és mit nem, egyenjogú vagy, olyan állatot tartasz amilyet akarsz

2013. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Teljesen igazatok van, csak sajnos az is tény, hogy a kapcsolat évekkel korább kezdődött, mint hogy kiderült volna rólam, hogy 'kutyás' vagyok, tehát mondhatni, addigra a párom is hozzám nőtt már. Várom még a további válaszokat!
2013. nov. 28. 20:46
 7/21 anonim ***** válasza:
esetleg valami kertes házas megoldást nem tudtok találni? Igy mindenki jól jár.
2013. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp ülj le vele és beszéljétek meg, ha már eljegyzett akkor gondolom csak számít neki a boldogságod, mond el neki szépen ezt amit nekünk leírtál hogy nem szeretnél választani közte és a kutya között, valahogy azt próbáld vele megértetni amit írtunk, hogy kompromisszumot kell kötni, ha szeret téged akkor szeretni fog úgy is hogy kutyázol, nyugtasd meg hogy neki ebből semmi kára nem lesz, neki nem kell semmit csinálnia a kutyával, rendben tartod a lakást, porszívózol hogy ne zavarja a kutyaszőr, stb stb, aztán hidd el, meg fogja ő is szeretni a kutyát ha az jól nevelt és tényleg egy rossz szava nem lehet rá :)
2013. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ja, még azt akartam írni hogy hidd el, ég és föld az amikor másokat nézel ahogy foglalkoznak a kutyával és más az amikor van egy saját kutya a családban, pl vannak anyukák (és apukák) is akik nem olvadoznak mások gyerekén, de a sajátjukat mindennél jobban imádják :)
2013. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

20:50es: A kertes ház szuper lenne, de pályakezdő fiatalok vagyunk, így anyagilag nem igazán reális opció:(

20:51es: Sok-sok ilyen beszélgetésen vagyunk már túl, de nekifutok még egyszer, hátha... Köszi még egyszer nektek:)

2013. nov. 28. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!