Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mijen Idös Kortol Lehet...

Gergö19 kérdése:

Mijen Idös Kortol Lehet Porázal Sétáltani A kutyát:?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Attól a perctől, hogy sétálni viszed.
2013. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Miután megkapta a legfontosabb védőoltásokat.

Én asszem 4 hónapos kora után kezdtem kivinni az udvarból, 4 és fél - öt hónaposan vittem kutyaiskolába.

2013. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

8 hetes korától lehet nálad,addigra 2 oltásának lennie kell.

10 hetesen kapja a 3. oltást utána már viheted sétálni. 12 hetesen kapja a veszettségit.

2013. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Akkor viheted csak el sétálni, ha az összes legfontosabb védőoltása megvan! ;)
2013. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Tegyük hozzá a védőoltás beadása után két hétnek kell eltelnie, hogy a szervezet legyűrje.

Nem úgy működik, hogy hétfőn szuri és kedden már védett is vagyok.

2013. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 donne ***** válasza:
0%
nálunk az átlagos ami valóban "szükséges" 2 oltás, (a keverékek szervezete erősebb).ha nem viszed tóhoz,(ilyen időben nem vszinű) más kutyákhoz, sztem, az első oltás után 2 héttel viheted sétálni. én 8 hetesen vittem mindegyik kutyámat, mind él és virul, egészségesek, betegek nem lettek,keverék és fajtat. egyaránt.
2013. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szóval ha valakit elüt egy autó és nem hal bele,akkor már bárkit elüthet az autó,mert az se fog belehalni...Igaz utolsó?


Attól,hogy a te kutyád 8 hetesen nem szedett össze semmit,ez nem nem követendő példa.Arról nem is beszélve,hogy 8 hetesen kerülhetett volna még csak hozzád,a hamarabbi elválasztás szintén nem követendő és a törvény is bünteti.


10 hetes kora után lehet vinni.Addigra alakul ki az a védettség,hogy BIZTOS nem lesz beteg.

Persze lehet kísérletezni hamarabb is,de nem hinném,hogy megéri.

2013. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 donne ***** válasza:

nem azt írtam, hány hetesen, hanem azt h 1 oltást már meg volt, és 8 hetesen vittem.az nem azt jelenti h elszakítottam az anyjától, de ez nem tartozik rád, arra nem gondolsz h ha nem hozom el pl:a keverékre gondolok, akkor már 8 hetes korára patakban uszik?XD

csak 1 példa.

hidd el akinek a kölykök születésétől kezdve az udvaron vannak, tehát kinnti kutyák, annak attol h kiviszed nem lesz semmi baja, csak a nyámnyila szobacirkáloknak, azoknak esetleg. 1 egészséges kutyának, semmi baja nem lesz, ha vigyáz rá a gazdája h ne szedjen össze dolgokat...amelyik meg gyenge, az ugyis kiesik vmibe előbb-utóbb, ezért ne vegyél szaporított kutyát XD de eléggé elkanyarodtunk

2013. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes,nem szobacirkálóm van (nagyon nem..) és mégse vittem ki a 3. oltása előtt.Makk egészséges kutya azóta is.


Tudod a betegség nem azt nézi,hogy ez a kutya szobacirkáló-e vagy sem.Ha megbetegszik,akkor drága az orvos,a betegség megviseli a kutyát és az se biztos,hogy teljesen felépül.

Akkor miért kéne kockáztatni,úgy őszintén...


Ha meg egy kölyök (legyen az westie vagy bernáthegyi) védettség nélkül beleszagol egy ürülékbe,amiből megfertőződhet,az meg is fog fertőződni.

2013. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja,és nem tudom,mire alapozod ezt a "keverékek szervezete erősebb" kijelentést.


Se orvosilag nincs alapja,se sehonnan.Ilyen urbanlegend értéke van.


Van a családomnak egy keverék kutyája,nekem pedig tk-s,szűrt kutyám van.A családom kutyája bolha,csirke és gabonaallergiás és legalább 70 ezret hagytak 1 év alatt az orvosnál.


Én csak oltáson voltam még a dokinál...


Ha csak a keverék és rendesen tenyésztett kutyákat vesszük,nem lehet egészségügyileg különbséget tenni.

A szaporítós kutyákat nem veszem bele..

2013. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!