Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok érveket-ellenérveket...

Tudnátok érveket-ellenérveket felhozni kutya mellett?

Figyelt kérdés
Hogy miért jó/rossz kutyát tartani.:)

2013. nov. 30. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem egészségesebben tart a kutyám - mivel ki kell menni, játszani , mozogni vele, jó időben, rossz időben is.

Mióta nyerset eszik , azóta magam is rendesen fogyasztok húst, zöldésget. Eleinte csak neki vettem húst, én péksütiken, pizzán éltem kb. :D

Ma már magamnak vásárolok elsősorban rendes kaját, és utána nézem, hogy ő mit kapjon.

A sütőtök - répapép pl egyik kedvencem lett, amit eleinte neki készítettem a husi mellé. :D


Mivel mindíg vidám, könnyen elfeledteti velem a napi gondokat, mikor lemegyek vele labdázni... elég csak ránézni a csillogó kis szemeire, és máris megszűnik a világ körülöttünk. :D


Otthon is hű társ, mellettem van, ha tévézek, netezek...

Korábban mindíg magányosan végeztem a házimunkát pl, de mióta ő van, egy kíváncsi szempár folyton figyeli, épp mi történik, mit csinálok. :D

Reggel mellém bújik, úgy ébreszt.

Bármit szeretnék, pl sétálni, játszani, ő mindenben partner. Ezeket tudom felhozni mellette.


Amúgy, sok munka, és idő. Szerintem ez is pozitív, mert kimozdít a lustaságból.


Negatívum, hogy többet kell porszívózni. :D

Más negatívum nincs, szerintem.

2013. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egy fontos pozitívum: a kutya összehozza az embereket!

Sokan le se sz*rják egymást, mígnem találkozunk a mezőn, vagy futtatón. Ilyen helyeken az emberek összejönnek, és egymás társaságában maradnak ismeretlenül is, ami manapság, nem nagy divat.


Pár embert megismertem csak amiatt, mert a kutyáink szerettek egymással játszani. Ezek ilyen jó dolgok szerintem.

2013. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi;) Nagyon igaz amit leírsz!
2013. nov. 30. 22:30
 4/12 anonim válasza:
Jó dolog is és néha teher is (nekem), pláne mióta lurkó is van mellette és nincs olyan sok időm a kutyára, mint korábban. Ebben a hónapban 'csak' 60 e forintba került, mert babéziás lett, pedig csepegtettük rendesen. Szóval fel kell készülni váratlan, akár nagy összegű kiadásokra is és ha várhatóan időhiányos leszel akkor inkább ne, hagyd meg másnak, aki annyit tud foglalkozni vele, amennyi kell neki.
2013. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Jah, de ez inkább ilyen hétköznapi kellemetlenség, ami így vagy úgy megtörténik mindenkivel, kutyával vagy anélkül.

Ismerősömnek az autóját törték össze úgy hogy külföldre jár vele dolgozni. Szóval, így bármi történhet, ami plussz kiadással jár, kutyával vagy anélkül.

Most különben sem az anyagi oldal a fontos szerintem, a kérdést illetően, hanem hogy mi örömünk, vagy kellemetlenségünk van a kutyával önmagával. :

2013. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy, van hogy napi 4-5 órákat vagyok kinn a kutyával, van hogy csak 1 et tudok. Annak az egy órának is ugyanúgy örül, nem tesz szemrehányást, hogy miért nem volt elég időd rám. :D
2013. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, az anyagi rész nem a legfontosabb:) a kutyák nem orrolnak meg ránk mert elfelejtjük a szülinapjukat, vagy kicsivel kevesebbet tudunk vele lenni..:)
2013. nov. 30. 23:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát a pozitívumot sokan leírták.


Hozzátenném még,a kutya érdekében (ami embereknek negatív lehet),hogy kutyát tartani felelősség.Viszont nem kötelező.Joga van mindenkinek kutyát tartani,de ezzel automatikusan a kötelesség oldalát is vállalni kell.


A kutyatartás pénzbe kerül.

A kutyával foglalkozni kell.

A kutya 10-15 évnyi elkötelezett felelősséget jelent.


Aki ezekre nincs felkészülve,vagy nincs rá anyagi kerete,annak nem való kutya.

És ez mind a kutya érdeke,mert ha beteg,a két szép szemedért nem tudod orvoshoz vinni,egy mosolygásért nem adnak kutyakaját sehol,egy láncra vert kutya nem sok örömöt ad,és nem is túl szívderítő látvány.

És a kutyának az a legborzasztóbb,ha 9 évig hűségesen él egy családban,majd a család beviszi a gyepire,mert inkább kölyökkutya kell.A maradék pár évét még töltse le a gyepin,ahol köztudottan altatnak.Főleg az idős kutyákat.


Sok negatívat írtam,persze pozitív oldala is rengeteg van,de azt már mind leírták.


Nem minden embernek való kutya és ezt be kell látni.Főleg,ha valaki szereti a kutyákat,de neki nem való,akkor azzal teszi a legjobbat,ha nem is vesz magához.

2013. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
48%
Persze, nem az anyagi oldala a legfontosabb, de biztos te sem tudnád nyugodt szívvel végignézni, ahogy a kutyád kínkődve elpusztul egy eseti jellegű megbetegedésben, aminek a kezeléséért te nem tudtál fizetni. Ráadásul ott vannak az évenkénti kötelezettségek, a kombinált oltás, a veszettség elleni oltás, mi folyamatosan adatjuk a merilym-et is, ami nem köti oltás, ezért alkalmanként 7000 ft és kettő kell belőle. Nekünk buldogunk van, már ivartalanítva lett, a szemét műtötték, a gerincével voltak problémák, most a babézia, rengeteg szuperprémium táp, ha összeadom egy évben, ő él a legtöbből :D Szóval ha biztos jut rá, akkor nem fontosak az anyagiak!
2013. nov. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is inkább a negatívat mondanám, azzal együtt, hogy évek óta várok rendületlenül a kutyára. Ahogy utánaolvastam, rengeteg macera, az ő kis lelkét is ugyanúgy gondozni kell, mint bármely családtagét. A macskához képest 1000x annyit kell vele törődni. Ha megharap, nem hibáztathatod, sőt, még téged szidnak le a hozzáértők. A következetesség pedig sok embernek fárasztó, a nyugalomhoz sincs mindenki hozzászokva, a rendszerességről ne is beszéljünk.

Hozzáteszem, hogy ezek ellenére is a pozitív oldal erősebb számomra, ment a zöld pacsi mindenkinek!

2013. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!