Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok érveket-ellenérveket...

Tudnátok érveket-ellenérveket felhozni kutya mellett?

Figyelt kérdés
Hogy miért jó/rossz kutyát tartani.:)

2013. nov. 30. 22:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amiket a többiek leírtak, nagyon igazak. Engem nem zavar a több takarítás sem, pedig még nem szobatiszta a kutya. Viszont tényleg nagy felelősség. Nem találhatom ki este 6kor, hogy elmegyek bulizni, máshol alszom, stb. Ha beteg vagyok, vagy dolgoztam x órát, akkor is le kell vinni, és foglalkozni vele. Ez néha nehéz. De csak elindulni, amikor már lent vagyunk nekem is megjön a kedvem:)


Amit az első írt, az nagyon igaz. Amióta van kutyám, többet mozdulok ki, sétálok, programok vannak, egészségesebben eszem én is. Pedig a konyhát mindig elkerültem messziről. De nekiállok főzni neki, és akkor már magamnak is, ha már ott vagyok:)

2013. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden megváltozik az ember életében, ha jön egy kutyus...tőled és tőle függ, hogy mennyire vonódtok be a kapcsolatba, de igazából egy olyan kötődés alakul ki, ami semmihez nem hasonlítható...sokan gyerekpótlékként tartják, de igazából nem olyan, nagyon más. Ugyanis igen, rengeteget kell vele foglalkozni, igen, ki kell tapasztalni milyen táp, milyen sampon, milyen játék, milyen vitamin, milyen ez meg az jó neki de cserébe ő egy állandó pozitív dolog az életedben...úgy néz rád, hogy ha ránézel, a világ legtökéletesebb emberének érzed magad...úgy néz rád, mint egy istenre/istennőre. Rendszerességre szoktat, mozgásra bír rá, több emberrel fogsz dumálni, idegenekkel is, mert meg-megálltok, megtanít, hogy ha nem vagy magabiztos, ha nincs olyan kisugárzásod és energiád, akkor marhára nem fog szót fogadni...így te is egy egészebb ember leszel:)


negatívum: pénz(megvétel plusz orvosok), pedigré vs. menhely vs. szaporító kérdéskör (marha sokat lehet azon rágódni, hogy mit válassz, egyiknek ez az előnye másiknak az, a szaporítónak inkább hátránya van csak, bár azon a téren is lehet nemeset cselekedni), állandóan hiányozni fog bárhova is mész, mindig gondolsz rá....elkezdesz elkutyulni:P, szőr, rágás, stbstb.


ezt nem tudom ismered-e, de igaz:


"Kutyás lettem.Hatlábú...bármit csináltam is, közben figyeltem,mi van a kutyával,hogy van,hol van,mit csinál.Tudtam, hogy aki kutyát tart, az kutyás lesz.Elkutyásodik. Kutyásokkal ismerkedik,kutyákról beszél,sőt kutyákkal beszél,kutyával fekszik,és kutyával kel,kutyával álmodik: elkutyul.A kutyás egy pillanatra sem téveszti szem,ész, lélek elől az ő kutyáját.A kutyás élete a kutya körül forog.” /Bacher Iván: Hatlábú/


24 L (egy 14 éves belgajuhász és egy hét éves francia bulldog gazdája...a belga juhász pedigrés, kiskorom óta nálunk van, ő is baba volt...a francia bulldog egy szaporítótól elhozott ex-mamakutya, 5 hónapja a mindenem)

2013. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!