Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom kutya lakta terület...

A kutyusom kutya lakta területen kutyák mellett menve ágaskodik, ugat, kezelhetetlen, ahol nincsenek kutyák gyönyörűen vezethető bal oldalt ahogy kell. Hogy tanítsuk meg?

Figyelt kérdés

Lány kutya, 9 hónapos,

nincs valakinek ötlete, arra hogy hogy lehetne kutya lakta övezetben normálisan közlekedni vele?

Legalább ne ugatna vissza...

Egyébként nagyon félős kutya, valószínű azért ugat mert fél.

Bátorítani, bátrabbá tenni nem lehet valahogy?


2013. aug. 25. 12:37
 1/6 A kérdező kommentje:
(németjuhász)
2013. aug. 25. 12:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalta egy idoben, de csak a mi utcankba, mert pont itt a szembe szomszednak van egy nemetjuhasza, ha elindulunk lefele akkor balra 3pitbull, jobbra egy rotweiler meg egy kis csivava aztan meg leljebb van jobbra egy nemetjuhasz balra ket keverek es ezek mind ugatnak. A kutyamon pedig latszott, hogy fel, huzodott volna valamelyik oldalra, de mindig megugattak es megijedt es ment volna a masik oldalra aztan ugatott is. Tiltottam neki, nem erdekelt meg nem ment normalisan addig ott alltunk es nem mozdultam vele, ha ugatott raszoltam. Most ott tartunk, hogy ha indulunk vagy jovunk haza akkor gyors leptekbe szo nelkul elmegyunk, szokott egy picit huzni, de igazabol nem zavar, mert amint innen elertunk jon szepen lab mellett. Mas kutyak nem zavarjak csak ezek..
2013. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
Szocializáció, kutyaiskola, nevelés?
2013. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szabó Zsolt 2002 válasza:

Piliscsaba felől a 10-s úton ha mész, jobb kéz felől ha lekanyarodsz Pilisszentivánnak, a kanyar után lesz egy tábla

egy kutyaiskoláról, és a telefonszámáról.

2013. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha le akarod szoktatni az ugatásról, akkor el kell terelned a figyelmét a többi ugató kutyáról. Ehhez idő és türelem kell. Én nem vittem az enyémet kutyasuliba, mert sajnos nem volt rá lehetőségem, viszont teljesen jól sikerült szocializálnom. Többek között az ugatásról úgy szoktattam le, hogy amikor csinálta, megböktem az oldalát, vagy a marját és határozottan mondtam neki, hogy csönd. Ekkor kizökkent és rám figyelt, én pedig adtam neki a juti falatot. Először csak rövid ideig figyelt, max fél percig és utána újra kezdte az ugatást, de minden egyes alkalommal, amikor sétáltunk kb. 2 héten keresztül egyre többször és egyre hosszabb ideig maradt nyugodt, ha látta a kezemben a falatokat. Fontos, hogy mindig ugyan azt a szót mondd neki, hogy tudja mihez kapcsolni.
2013. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oda szoktad engedni más kutyákhoz egyébként? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy így reagál csóri.

Lehet én vagyok a hülye, de tudtommal ha egy kutya nagyon fél s ezért ugat, akkor nem ágaskodni szokott, hanem pont, hogy húzódik hátra, a farkát maga alá húzza, kitágulnak a szemei, esetleg még a füle is lapulhat.

Ha tényleg fél a kutyád, akkor ez már inkább a következő szint lehet, amikor a félelem átvált agresszióvá.


Egyik módszer, hogy te vedd észre hamarabb a közeledő kutyát s tereld el a tiednek a figyelmét. Ha nem figyel rád, akkor szólj rá: bökd meg, ránts egyet a pórázon stb.


Vagy lehet simán azt is csinálni, hogy elhaladtok a kutyák mellett, szorosan magad mellett viszed a kutyádat de ne legyél feszült, és az előbb leírt rántással, bökéssel szólj rá, akárhányszor csak elfordítja a fejét.

Szóval ugyan az a kettő szinte, a lényege, hogy ha már ránéz a másik kutyára, akkor szólj rá, még mielőtt kitörne.


Emellett szépen fokozatosan engedd oda más kutyákhoz, de csak olyanokhoz, akik nem dominánsak s úgy látod, normálisan meg vannak nevelve. De ehhez még idő kell sajna.

2013. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!