Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő régen hogyan...

Egy tenyésztő régen hogyan oldotta meg a kutya élelmezését?

Figyelt kérdés
Arra lennék kivácsi, ha nem léteznének tápok, akkor mit adnátok ennni a kutyusnak, hogy szépek és egészségesek legyenek.
2009. nov. 21. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Főznék a kutyának rizst,zöldséget,húst.
2009. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Főznék húst, tésztát, rízst, zöldségeket. Ha elég pénzem lenne akkor persze nem csirkelábat hanem igazi húst. Most is néztem egy öreg pulitenyésztőt, ő is azt mondta, hogy főzött régen, és ott nevetett, hogy mennyi sok idejét elvette, most meg csak kiönti a tápot xD
2009. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Régen ahol kutya volt ott többnyire volt háziállat is, főleg vidéken!


A kutyák élelmezése nem volt probléma mert módosabb helyeken egy évben 2x is volt disznóvágás ami kb 100-120 kiló húst jelentett vágásonként, volt mit ennie mindenkinek nem úgy mint manapság.


Régen még nem túrkáltak az ánuszodban a biztonságiőrök, ha el akartál vinni egy kis moslékot a menzáról, vagy a tsz ből..


Most meg megveheted a 2 ezer forintos szemetet, vagy a 1000 forintos hús kilóját.

2009. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

NEm károgni akarok de azóta van ez a marha nagy kiszámolt világ mióta nejött a nagy haszonhajhász statisztikai alapokon álló kapitalista tökésvilág.


Régen mindenki tudott lopni, ma meg csak a górék..

2009. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja igen volt aki moslékkal etette a kutyát, de el kell hogy keserítselek moslékkel nem lehet kutyát tenyészteni, ellenben az 1000 forintos szeméttel. Lásd pl a soproni muditelepet. Ugye milyen gyönyörűen elvoltak a moslékkal?
2009. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Te sötét! Nem a kutyát etették moslékkal hanem a disznókat meg a többi haszonállatot amiket neveltek!!!!
2009. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bizots én vagyok az? Te nem írtad oda, sőt még egy sort is kihagytál közte. :) Nem az én dolgom kitalálni. És aki szemétként beszél a normális tápokról, arról így sem tudok jobbat mondani. :) Az előző kutyánk 18 évet élt evvel a szeméttel, ellenben a teszkóstáp szinten élő kutyák akiket ismerek.
2009. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
A kuyták megkapták a csontoktól kezdve az egyéb állati maradványokat, az elhullást, plusz a régi húsokat amik még megmaradtak a köv disznóvágásra...
2009. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos hogy az a 18 év a tápoknak köszönhető...


Sokkal enyhébbek a telek mint 10-15 évvel ezelőtt, nem beszélve a civilizáltabb tartási normákról...


Régen a kutyákat szinte mindenhol láncra verve tartották mert ha elszökött úgy tudom kilőtték, nem sintértelepeztek meg mentőakcióztak...


Amúgy azok a tápok tartalmilag ugyanazokat tartalmazzák többnyire amiket leírtam meg még a jóég tudja mit csak ledarálva homogenizálva, és szabványos golyócskákká préselve ízesítve...

2009. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Háát mivelhogy a mostani kutyám 9 éves... Így valamikor pont akkor élt a régi. Nálunk most lövik ki a kutyát ha a szántóföldre megy, régen szerintem sokkal jobban vadászgathattak a kutyák.
2009. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!