Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg vannak olyan fanatikus...

Tényleg vannak olyan fanatikusak akik rengeteg kiállításra elhordják a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Beszélgettem egy öreg emberrel aki azt mondta, hogy 2 kan kutyájának 72-72 eredménye van. Mi értelme ennek? Ez rengeteg pénz nem? Megéri?
2013. dec. 1. 18:04
1 2
 1/16 intense ***** válasza:
100%
Fanatikus helyett szenvedélyesnek nevezném őket. :) Igen, létezik ilyen. Remélem egyszer én is ilyen magas szintre jutok.
2013. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan hobbit választ, amilyent akar. A hobbi pedig általában sokba kerül.Ha valaki kiállításokra szeret járni és megteheti, nem azt fogja nézni, mibe kerül.
2013. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag nyilván nem éri meg, de lelkileg, szellemileg igen. Nagyon becsülöm az ilyen embereket, egyfajta kulturált szórakozás ez.
2013. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De utána ha fedezőkan akkor vissza hozza az árát vagy nem? pl van a kutyának 35 eredménye külömbözőek. 4 éves és még csak egyszer volt alom tőle ( ez egy másik személy)akkor sem éri meg?
2013. dec. 1. 18:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyatenyésztés, kutyákkal való versenyzés, stb. nem éri meg. Nem is az a cél, hogy visszahozza az árát. Ha valaki így áll hozzá, az már régen rossz.
2013. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg.Soha nem éri meg.Költséges hobbi.


A kutya nem csak kiállításból áll.Kutyakaja (nyilván nem a leggagyibb pedigree) az előírt szűrések (20-25ezer/kutya) a kiállításra eljutni,ott aludni,mert általában 2 naposak.Ha olyan a fajta,akkor kutyakozmetikus,maga a kiállítás díja,meoe tagsági díj.


Na meg nyilván nem adja oda minden jöttmentnek a díjnyertes kutyáját fedezésre.Tehát válogat,és akit Ő jónak ítél meg és ígéretes kölykök lehetnek a párosításból,azoknál fedez vele.Ami nem sok...

2013. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A kutyázás is egy költséges hobbi, mint a horgászat, a régiségek gyűjtése, vagy az utazás :)
2013. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyen személyt, gyakorlatilag a fél világot bejárták, nem is tudom hány ország championja a kutya. Szerintem ez részéről egyfajta szenvedély, pedig nem is fedeztetnek vele, mert szegény nem néz olyan jól ki, ráaádsul az apja elég fiatalon el is pusztult. Van aki ezért csinálja, van aki azt hiszi, ha több a cim, a serleg, attól jobban örökit a kutya:)))
2013. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
A kutyázás is egy költséges hobbi, mint a horgászat, a régiségek gyűjtése, vagy az utazás :)
2013. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez egy szórakozás. Ha valaki szereti, annak hiányzik ha egy hétvége kimarad. Volt olyan év, hogy ha kihagytunk egy kiállítást, aggódni kezdtek az ismerősök és felhívtak, hogy miért nem vagyunk ott, ugye nem beteg valaki? :) A mostani benzinárak mellett ez már nem sikerül, de igyekszünk most is megoldani, hogy foglaltak legyenek a hétvégéink.

Hogy ki fedeztet vagy hányszor a kutyával, annak nem sok köze van ehhez. Van kutyám, akinek csak fiatal osztályból 15 HPJ-je és 8 FHGY címe van (Sosem volt egyedül, volt hogy 48 kutyából lett a klubkiállításon fajtagyőztes), vagy 6 ország championja, aztán az első alom után ivartalanítottuk. Neki a kiállítás a mindene, nagyon élvezi és látszik rajta mennyire boldog, mikor szerepelni lehet. (Bocsi a dicsekedésért, de vele megtehetem, nem én tenyésztettem, csak jól vásároltam. :D )

2013. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!