Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tudom óránként/kétóránk...

Ha nem tudom óránként/kétóránként levinni a kölyköt attól még szobatiszta lesz?

Figyelt kérdés

Úgy tudom levinni, hogy reggel 6-kor, fél 8-kor, utána délben, majd fél 5-kor és este még egyszer... sokszor bepisil bekakil de hát még csak 8 hetes... Ha észreveszem megszidom, kint pedig megdicsérem...


Valamint az lenne a kérdésem, hogy tartsam magam bizonyos időpontokhoz ami a levivést illeti, vagy az a jobb ha látom hogy szaglászik és futok le vele nehogy bepisiljen...


2013. dec. 2. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

NE szidd le, ha fent bepisil/bekakil, nem vezet jóra!

Akkor vidd le, ha látod, h szaglászik és kell neki, ha lent elvégzi a dolgát, mehet a dicséret!

2013. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobatiszta lesz így is később, viszont ha a lakásban ürít, azért nem szabad leszidni.

Szó nélkül takarítsd el és kész.

ellenben ha kint végzi el a dolgát, akkor jogosan jár a dicséret.

2013. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Amikor felébred, pisilnie kell. Olyankor kell levinni, ne az időpontot tartsd be. Ha lenn elvégezte a dolgát, hatalmas ováció, jutalomfalat, örömujjongás. :)
2013. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még nagyon pirinyóka. Szidásnak nincs értelme, ha nem megfelelően alkalmazod.

Az én kutyum 6 hetesen került hozzám egy menhelyről. Abban a ritka kivételes helyzetben voltam, hogy nem dolgoztam, ergo bármikor ugrásra készen voltam, ha láttam, hogy dolog van.

Figyeld a jelzéseit! Hamarosan rájössz, hogy mik az egyedi jelzései, amikor pisi/kaki van.

Egy babakutya rengeteget alszik, de ébredés és etetés vagy játék után mindig volt pisi. Etetés után fél, max. háromnegyed órával meg mindig volt kaki.

Én éjszakára egy kartondobozba tettem az ágyam mellé. Így aggódnom se kellett, hogy esetleg egy hosszabbítót megrágcsál, a szekrény mögé pisil... és mivel a kutyák nem szívesen piszkítanak maguk alá, így amikor dolog volt, mindig vinnyogott, amíg fel nem ébredtem és már rohantam is vele lefele.

Azt kell hogy mondjam, hogy csak az első 1-2 hónapban voltak balesetek. Nagyon ritkán előfordult még olyankor, amikor pl. nagy játékban volt a macskával és már nem tudta visszatartani.

2013. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne szidd le, mert úgy jársz, ahogy én. Egyszer szidtam le, akkor is csak kicsit, tehát nem kiabáltam, nem vergődtem, mégis azóta megeszi a kakiját. Mire hazaérek csak a helyét találom. Na, ennél hidd el, nincs rosszabb, mert mire erről leszokik kinő a szakállam.
2013. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj ne. Ne szidd le, ha bekakil a szobába, mert meg fogja enni a kakiját, hogy "eltüntesse" előled, így elérve hogy ne szidd le. Aztán úgy jársz, mint én, ott kell álljak a kutya mellett ameddig végzi a dolgát, már elértem hogy ha szorosan mellette állok, nem fordul vissza hogy ... Blee :S Meg az előbb kb öt perce takarítottam fel egy valamit, amiről nem tudom eldönteni hogy hányás vagy kaka, képzelheted milyen undi, de inkább megcsinálom szó nélkül, csak ne egye már meg:S
2013. dec. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy ha olyan fajta kutyád van, ami érzékenyebb, sértődős, akkor még jobban észnél kell lenni a szidással. Csak olyan helyzetben szabad szidni amikor rajtakapod, és akkor se üvöltve, mert az én kutyám kb. leblokkol, és nem is fogja fel hogy leszidom annyira fél, és utálja a szidást. Szóval határozottan mondj neki inkább tiltószavakat hogy nem szabad, fuj, köpdki, ha határozott vagy hallgatni fog rád, csak ne kiabálj. Mert akkor elkezd mesterkedni azon, hogy hogy kerülje ki minden áron a szidást, és hidd el nem akarod, hogy kijöjjön a kutyádból a rafinált:D Nagyon okosak:D
2013. dec. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!