Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartasz kutyát?

Miért tartasz kutyát?

Figyelt kérdés

Ki miért tart kutyát? Pl. én társnak, mert amúgy sokat lennék egyedül, így viszont van, aki itt van velem a lakásban, a kertben, segít kicsit keretet adni a napomnak, azaz pl. ha ő nem lenne, nem mennék ki sétálni, velük viszont igen...


Viszont valamelyik hozzászólásban olvastam egy fél mondatot: "nem azért tartok kutyát, hogy kinyaljam a seggét.." viszont felmerül a kérdés bennem, hogy ha nem azért tartja, hogy szeresse, és nem is azért, mert tenyészti, akkor aki nem különösebben szereti az életét a kutya igényei szerint átalakítani, az mégis, minek tart kutyát? Mi az oka?...


2009. nov. 22. 09:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
90%
Én egyrészt azért, mert formában tart. Ha nem lenne sztem ki se mennék a házból. Másrészt a kutya olyan mintha a gyereked lenne: Etetned kell, gondoskodni róla, és tanítani:) Jó vele kint játszani a szabadban. De azért ki is használom rendesen, a helyi parkban nagyon sok szép lány van, és a mostani barátnőmmel is így jöttünk össze:) Októberben voltunk 1 évesek. A kutyám neve Astra. 5 éves német juhász:)
2009. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Én minden nap mozgok így. Mikor nem volt kutyám, akkor híztam.

És barátot venni nem lehet, de kutyát igen. És ők a barátaim. Bár néha nem törődnek velem.

2009. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ez aranyos, hogy csajozni is lehet vele :)

Amúgy azt kifelejtettem, hogy csomó olyan barátot szerezhet az ember a kutya kapcsán, akikkel lehet, hogy amúgy soha nem beszélgetett volna...

2009. nov. 22. 09:58
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Amellett,h kitűnő társ, nagyon jó sport "partner". :D Olyan sportokkal ismerkedhettem meg és próbálhattam ki a kutyám által, amit egyébként soha. Na meg rengeteg új barátom, ismerősöm is lett, csak azért mert kutyás vagyok. Ketten élünk együtt, eltérő munka beosztással. Ha haza érek ők biztos,h nagy örömmel fogadnak itthon engem.
2009. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
74%

Én kutya nélkül nem nagyon tudnám elképzelni az életem.

Most van 2, azért jó hogy vannak mert amikor egyedül érzem magam akkor ők mindíg ott vannak nekem. Ha szüleimmel összeveszem ők akkor is megértenek. Egyfajta megnyugvást nyujtanak. Mondjuk én inkább a kisebb kutyákat kedvelem,ami max a térdemig ér, de azokból akármilyet befogadnék magam mellé. Sokszor ha meglátok egy kutyus akkor haza szeretném vinni. =)Szeretetet adnak és szeretetet kapnak^^

15/L

2009. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ez a hobbim. Érdekelnek a kutyák. Főként (vagyis inkább csak) a nevelésük és a viselkedésük. A kutya a kedvenc állatom. Nagyon szépek, és okosok, és nem vagyok egyedül, mert ők a barátaim. Sokkal érdekesebbek mint a tinigyerekek. Bér már eszembe jutott hogy velem van a baj, amikor a hónap bulija helyett sétálni akarok menni. Sok normális emberrel meg lehet ismerkedni ha kutyád van, és nem utolsó sorban megvéd engem- legalábbis az enyémek. Nem riasztó helyett tartom. Inkább csak nem szeretem ha rajtam kivül mást is szeretnek a kutyáim, meg nem jön be a cuki stílus, inkább a kemény, és hát ezzel inkább együtt jár, hogy megvédenek ha kell. Az a célom, hogy minnél profbb kutyás legyek, diplomát szerezzek etológiából, vagy kinológiából, minnél eredményesebben képezzem ki a kutyáim.

Amúgy nekem sem azárt van a kutya, hogy kinyaljam a s*ggét. Az hogy alkalmazkodok hozzá, nem azt jelenti, hogy elkényeztetem, hanem azt, hogy pl éjszaka is felkelek, hogy kiengedjem a dolgát végezni. Ha elkényezteted, vagyis kinyalod a s*ggét, avval csak ártasz neki. Tudod, rangsor, falka, vezér, stb... Szerintem így gondolta az akit idéztél. De ezen kívül a kutyáim szeretem a legjobban és sokkal többre tartom a legtöbb embernél. Amúgy a mádosik éppen pénteken volt 4 éves! <3 :D

2009. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*második
2009. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azértt szerintem sokan azt hinnék, hogy azzal, hogy pl. éjszaka felkelsz, ha baja van, vagy pisilnie kell, akkor már elkényezteted... ez alatt mindenki mást ért szerintem. Pl. van, aki szerint az is kényeztetés, ha felkelsz a kutya miatt reggel, és nem alszol addig, amíg te akarsz - hanem kiviszed sétálni a kutyát. Az alkalmazkodáson én ezt értettem...
2009. nov. 22. 13:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartok kutyát, hogy legyen aki kifejeli a fogamat. XD Ma is sikerült neki (3adszorra kell miatta fogorvoshoz mennem). De ez lényegtelen is. :)

Igazából azért tartok kutyát, mert hobbi, és mert kikapcsolódást nyújt vele lenni, kiképezni, stb. Egyszerűen szeretem a kutyákat, főleg a nagyobbtestűeket.

2009. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, tudni kell a határt. Ha pisilni kell, akkor pisilni kell, erről nem tehet a kutya, akkor is pisilni kell neki ha én vagyok a főnök. Viszont az már nem úgy van, hogy a kutya reggel 6-kor felugat az ágyból csak mert olyan kedve hogy sétálni akar menni (nem pisilni), mert azt én mondom meg hogy mit csináljunk. Szóval nagyon vékony a határ...
2009. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!