Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért döntöttél úgy, hogy...

Miért döntöttél úgy, hogy kutyát tartasz?

Figyelt kérdés

kíváncsi vagyok, ki miért tart kutyát!


kérlek, őszintén írjátok meg!

kiegészíted a kutya tulajdonságaival magadat, vagy önmagadat akarod viszont látni a kutyában?


és kérlek, azt is írd oda, milyen fajta (ha keverék, akkor azt), mekkora, és TE milyen jellemnek tartod magad illetve hány éves vagy...:)



kezdem én, hogy ne csak a szám járjon:


3 kutyám van:

az első saját kutyámat menhelyről vettem magamhoz, annyi volt az elvárás, hogy közepes-nagy testű legyen és ne nyomott orrú, mert attól idegenkedem.

azért hoztam, mert nagyon magányosnak éreztem magam, hiába voltak barátaim, szükségem volt egy IGAZI barátra is. (a szüleimmel borzasztó volt a viszonyom akkor.)

benne magamat látom - pont úgy is viselkedik, mint én.


utána találtam egy kiskutyát, kidobta valaki, őt is megtartottam, ahol egynek jut hely, kettő is elfér.:)

sok bajom volt vele, de megtanultam, hogy bennem van a hiba, azóta eszébe sem jut rosszalkodni - de én is máshogy állok hozzá.:)

ő se nem kiegészít, se nem hasonlít rám, elfogadtuk egymást olyannak, amilyenek vagyunk, miután megalkottuk a kompromisszumainkat.:)

( pl. ő nem csirkézik, de cserébe agilityzünk.)


utána kibékültem a szüleimmel, visszaköltöztem a kertes házba.

ha már itt van két kutya, legyen megint közép-ázsiaink, mert apámnak az a fajta a nagy szerelme.

így lett az is.:)

őt is imádom, sőt, a legkönnyebben vele boldogulok!:D

édesapám szerintem kompenzál vele, élsportoló volt, de a katonaság miatt fel kellett adnia... persze ettől még ő is imádja a kutyát - talán túlságosan is...:D

érdekes, hogy a káj is engem fogad el vezérnek, csak rám hallgat. (na persze én nem is etetem a tányéromból...)


magamat elég végletesnek tartom, eddig mindig gyors megoldást akartam mindenre.

aztán el kellett mennem egy pszichiáterhez, azóta kicsit átértékeltem az életem, nem kapkodok, és igyekszem nem végletekben gondolkodni...


a kutyáimmal kedves vagyok, de határozott.


2011. aug. 24. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
mert apa megsajnálta és hazahozta :D
2011. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok. Családom csak kuvaszt tartott, mindig. Gyerekkoromban velük játszottam, köztük nőttem fel, vigyáztak rám. Ez alapozta meg, a rajongásom a fajta iránt. Egyszerűen imádom a kutyákat. Hűségesek, bátrak, nincsen hátsó szándékuk, megbízhatom bennük, ami sok emberről nem mondható el. Az életüket adják a gazdájukért ha kell. Soha nem kellett csalódnom a kutyáimban. Jelenleg 4 kuvaszom van, és egy kuvasz-kaukázusi keverék fogadott kutyám. A keverék, mint családi kedvenc lett a hánytatott sorsa miatt, ma már igazi jellem, újra bízik az emberekben amióta nálam van. A kuvaszok pedig, őrző védő kutyák a telken. De dolgozom is velük, éjjeli szolgálatban. Kutyáimért bármit megteszek, és ez kölcsönös. Nem parancsolok nekik, hanem tisztelem őket, amiért tiszteletet viszonoznak. A magyar fajtáknak amúgy is a lekötelezettje vagyok, de főleg a kuvaszoknak.
2011. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, van egy 9 hónapos njm, azért vettem mert régen mindig szerettem volna egy kutyát amit én nevelek fel születésétöl haláláig, okos, ügyes és hűséges és szép kell ennél több ? :)
2011. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt megsajnáltam, a második azért kellett, hogy legyen barátja:)

Amúgy előbb utóbb beszereztem volna egy kutyát, mert szeretem nézni, hogy mászkálnak fel-alá a kertben. Tetszik a sétáltatás, mert kikapcsol, és az is közös program a feleségemmel.

2011. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apu egyik barátja tenyésztő volt, és csődbe ment, a tenyészkutyákat átvállalták más tenyésztők, de a kölykök közül maradt kettő gazdi nélkül. Apu ajándékba kapott tőle így egy kis fajtiszta, törzskönyves németjuhászt. Hát így kaptam az első kutyám. Most 12 éves, és imádom - asszem ez kölcsönös :)
2011. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A saját tulajdonságaimat kiegészítem a kutyáéval,ezt meg hogy érted?Nagy kutya rajongó vagyok de ez most sok.Vagy csak nem értem.2 kutyám van,egy drótszőrű tacskó,ő kóbor kutyus volt,és egy német törpe pincser.A pincsert mi neveltük fel,és természetesen szoba kedvenccé vált.Aztán a tacsi is az lett mert nem lehetett külömbséget tenni.Szinte éreztem a fájdalmát hogy ő akkor miért nem aludhat bent.Jó barátok és házőrzők.Sokan mondják hogy a kicsi az gyerek pótlék nekem,mert a lányom már 12 éves,és nem akarok több gyereket,de a kutyát öltöztetem,meg minden...ez manapság már elég elterjedt dolog szerintem,de azért van valami a pótlékban is.Sokszor hangoztatom hogy ezek a kutyák sok embernél többet érnek és jobban ki tudják mutatni hogy mennyire szeretik az embert.Sosem válnék meg tőlük.
2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem rá, hogy miért is akartam kutyát tartani, mert mióta az eszemet tudom, imádom a kutyákat, pedig nem születtem kutyás családba. Sokáig nem volt kutyánk, én meg könyörögtem ahogy tudtam, meg mindenféle kóbor ebet összeszedtem a játszótéren. 8 éves koromban végül kaptam egy kutyát, egy német juhász keveréket. Most 22 vagyok, azóta nem voltam kutya nélkül (néhány hónapot leszámítva).

Most egy westie-m van. Azért választottam ezt a fajtát, mert lakásba költöztünk és amikor vettük még együtt éltem édesanyámmal, aki lakásba csakis westiet volt hajlandó beengedni (egyébként ez is hosszas könyörgés eredménye volt). Szerintem nem hasonlít rám. Nagy egyéniség, de nem olyan mint én. Ettől még imádjuk egymást, nem is várom el egy kutyától hogy egyfajta "kicsi én" legyen.

Egyébként a kuvasz a kedvenc fajtám, ha családi házam lesz feltétlen tartani fogok egyet.

Meg önkénteskedem egy állatmenhelyen. Ha végeztem az egyetemen onnan is haza fogok hozni egy kutyát.

Elég csendes jellem vagyok, nem sokat beszélek, nem szeretek társaságban a figyelem középpontjában lenni, ezért akik csak felületesen ismernek mindig meglepődnek ha a kutyámmal látnak együtt, mert vele nagyon következetes vagyok és magabiztos és néhány ember szerint úgy beszélek vele mintha a katonaságnál lennénk. :)

2011. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

úgy értem a kiegészítést, hogy pl. egy bizonytalan, gyenge ember sokszor vesz "harcikutyát"...


a hasonló kutyát meg úgy, hogy sok ember hasonlít a kutyájára.

külsőre és/vagy belsőre...



A menhelyi holland juhászom épp felugrott mellém az ülőkére és az ölemben próbál elférni.:D:D:D:D



köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!!:):)

van pár nagyon aranyos sztori köztük:)

2011. aug. 24. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!