Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet, ha kutyát...

Milyen az élet, ha kutyát tartasz panelházban?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik panelházban tartanak kutyát. Milyen vele az élet?
2011. jún. 3. 21:27
 1/9 anonim válasza:
Én panelben tartok egy pekingit, semmi extra, amúgy, annyi hogy naponta többször le kell vinni sétálni, és hogy elintézze a dolgát. Ha kölyökkora óta lakásban van, akkor megszokja, mondjuk attól is függ milyen kutyát szeretnél. Ami kicsit rossz, hogy mivel az enyém hosszú szőrű, elkerülhetetlen, hogy minden kutyaszőrös legyen, de elegendő takarítással ez sem okoz különösebb problémát. :)
2011. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy szerintem sokkal közelebb érzed magadhoz, mintha udvaron tartanád. Engem pl. minden reggel ő kelt, hogy menni kell pisilni. :)
2011. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Is-Is! Gyönyörű mert van egy társad, élvezed a kutyatartás minden örömét és boldogságát. Rossz mert ha esik ha fúj a kutyát muszáj sétálni vinni, nincs kert ahova rossz idő esetén csak kiengednéd pisilni a sétát meg elhalasztanád akkorra amikor már jó az idő! :) Plusz mindig sietni kell haza hogy a kutyus időben mehessen sétálni és pisilni! :D Ennyi rossz dolgot tudok csak felsorolni. :D
2011. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó! :) Nem tudok semmi negatívat mondani, talán, hogy többet kell takarítani, mint egy kutya nélküli lakásban, de hát igazából nem nagy kunszt, mi 2-3 naponta porszívózunk, a bútorokra meg nem megy fel a kutyánk, így azokkal nem is kell bajlódni. A rossz időben sétáltatást is megszoktuk már a több mint 10 év alatt, sőt, amikor az első kutyánk meghalt, teljesen rosszul voltunk, hogy nem kell menni "kötelező" sétákra, mert már nincs kivel...
2011. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyságrendekkel jobb, mint kutya nélkül. (egyébként nem csak panel van, ez speciel tégla ház). Sokkal gyorsabban illeszkedtem be az új környékre mikor költöztünk, hiszen megismertem a környék kutyásait, akik elmondták hol van Non-stop bolt, melyik kocsmába mehetünk kutyával, stb.


Nekem speciel pont, hogy előny, hogy hóban, fagyban, esőben is sétálni kell. Nekem hihetetlenül jót tesz, hogy sokat vagyok a levegőn, legyen bármilyen idő. Mikor az előző kutyám meghalt, január volt. Majd' megőrültem hogy nincs miért kimenni, végül elég beteges módon elkezdtem kijárogatni a parkba kutya nélkül.

Ami nem annyira jó, hogy reggel jó korán kell kelni, de tulajdonképpen jó is, hogy úgy megyek dolgozni, hogy nem tusolás kávé és rohanás, hanem meló előtt már csináltam valamit, amit élveztem és nem a melóhoz kapcsolódik.

A másik nehézség, hogy az esti programok azok külön szervezést igényelnek, nem lehet csak úgy spontán munka után elmenni a barátokkal sörözni, hanem vagy úgy lehet megoldani, hogy kutyás helyre megyünk és odáig megsétáltatom, vagy úgy, hogy korábban jövök el az irodából és nagy séta után itthon hagyom. Tehát a spontaneitás emiatt kicsit elveszik, ami kellemetlen.


De szerintem nagyon megéri vállalni ezeket a problémákat, cserébe van egy olyan társad, aki mindenhova veled tart, aki visszavisz a városból a természetbe, aki eszedbejuttatja, hogy nem csak tudatosság létezik, hanem ösztönvilág is.

2011. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. jún. 4. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A szomszédok majd megmondják....:(
2011. jún. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is panelban tartok kutyát.Én annyira szeretem,hogy az sem zavar ha hétvégén is 5:30-kor ébreszt,ha esőben sétálni kell vele..stb.Csak pluszt ad.Mi pl.észre sem veszük sokszor h.kutya van a lakásban.Nincs kutya szaga,nem hullik a szőre,csak nagyon minimàlisan.Egyedül ami picit rossz,hogy sokat ugat.Viszont mióta van,azóta nem félek. :)
2016. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:)))Most néztem a dátumot.Azóta lett kutyád?
2016. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!