Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyát szabad/tartasz...

Hány kutyát szabad/tartasz házban/lakásban?

Figyelt kérdés

Olvasom a különböző települések ebtartási rendeleteit. Szinte kivétel nélkül az van, hogy lakásban 1 kutyát lehet tartani (szomszédok engedélyével max. 2-t), kertesházban meg 2-3-at... namármost akinek mégiscsak több kutyája van - és itt többen vannak ilyenek) az hogy csinálja?... Nincs ebből bajotok?...

(Mi lehet, hogy mostanában elköltöznénk egy társasházba, és az ugye lakásnak számít, viszont van 2 kutyánk... most családi házban élünk, itt ez legális, de nem tudom, hogy mi lenne, ha átköltöznénk? Hogy működik ez?)


2009. nov. 20. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekünk kettő kutyusunk van bent nincs semmi baj a doki is a kutya kiképző is tudja és semmi baj nem lett

két kutyát simán lehet tartani ismerek olyat aki három közepes testűt tart bent

2009. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A társasházban az ott lakók beleegyezésével - az írásos a legjobb - tarthatsz kutyát, azt hiszem egyet.
2009. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindaddig amíg a kutyák senkit nem zavarnak nem szokot gond lenni. Ha viszont valakit igen, és bejelneti, akkor ugye a szabályok ellenetek szólnak és nemigen tudsz mit csinálni, a megengedett létszámra kell csökkenteni a kutyák számát.
2009. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát na de az eléggé lutri, hogy odamész, senkinek nincs egyelőre baja velük, aztán valamelyik szomszéd megutál, és akkor mégis mit csinálsz...
2009. nov. 20. 11:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden településnek van egy ebtartási rendelete. Ezzel senki nem foglalkozik, senki nem ellenőrzi, hogy betartják-e. Az ebtartási rendelet akkor kerül elő, ha a szomszédnak, vagy a társasház, panelház lakóinak problémája van a kutyákkal (akár jogosan, akár nem jogosan).

Költözés előtt érdemes megnézni a szomszédok, a környék kutyás hozzáállását. Meg kell kérdezni, el kell beszélgetni a ház lakóival, hogy mit szólnak a kutyákhoz, és jó, ha még a konkrét beköltözés előtt kéritek az írásos beleegyezést. Az a legjobb, ha olyan társasházat kerestek, ahol több lakásban is van kutya, és a ház lakói nem problémáznak miatta.

Körültekintőnek kell lenni, sajnos nagyon sok kutya kerül menhelyre költözés miatt...

2009. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nem elég, hogy a településeknek van ebrendeletük, a társasházaknak is általában van! De itt az a gond, hogy a közgyűlésen ezt bármikor megváltoztathatják! Akár rendkívüli közgyűlésen is, ha esetleg kiutálnának a kutyusok miatt!

Remélem azért ez nem lesz így! Minden jót!

2009. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én ismerek olyat aki Dán Dogot tart egy 46nm es panelban. Na én biztos nem tenném. 2 kistestű kutya max. De inkább egy! Kertben lehet több de én speciel 2 nél többet akkor sem tartanék!
2009. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Lakásba nem tartanék kutyát, kertesbe, pedig 1 max. 2 volt és majd lesz is nemsokára.
2009. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kertben tartok hármat, de pl nővéremnek ugyanabban a városban 4 van. Az utcánk sarkán van egy ház ahol van vagy 6-7-8 kutya is, és senkit nem érdekel.
2009. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire lakásonként ill. kertes házanként 2db kutya, macska tartható. Ha kölykök születnek azokat 3 hónapig lehet tartani...

Ettől persze lehetnek/ vannak eltérések.

Bár szerintem két dolgot kell a kutyásoknak (és cica vagy "hangos" madár tartóknak is) érdemes a leendő lakás/ ház környékén szétnézni: ', a házban (utcában) kb: hány kutya van? hol lehet sétáltatni? mit szólnak a lakók? (az emeleten van-e allergiás lakó /bár ezt nagyon nehéz megtudni)? 2, a ház szabályzatát átolvasni! (szerintem visszamenőleg nem lehet elvitetni állatot).

2009. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!