Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Aki beadja a kutyát menhelyre,mert kisebbet-nagyobbat szeretett volna,vagy folyton ugat,nincs rá ideje stb.A kutyás oldalak akik örökbe adják a kutyusokat kiírják olyan lenézően,hogy ezért-azért adták be.Szerintetek nem jobb ha így válik meg tőle a gazdája minthogy kidobja utcára,láncon tartja stb.?
2013. dec. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy ember megválik a kutyájától, az sehogyse jó. Pláne, ha ilyen okokból válik meg tőle, amiket te is leírtál. A következővel mi lesz a baja? Túl szőrös lesz, vagy túl nagy lesz a füle? Az ilyennek mindig lesz kifogása és ha a menhely nem fogja bevenni a kutyáját (ahogyan sok már nem is veszi be), akkor mindig bűntudat nélkül fogja kitenni az utcára. Sokan hazavisznek egy kutyát és úgy gondolják,hogy az önállóan megneveli magát, nem kell vele foglalkozni és jaa, hogy még eszik is??


Ha

2013. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
-Ha
2013. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jobb, ahogy az első is írta. Az ilyen gyenge kifogások, hogy ugat, neveletlen, túl kicsi vagy nem, ezekről a gazdi tehet, nem a kutya. A kutya mindig kutyaként fog működni és nem tehet arról hogy úgy született ahogy. Ha egyszerűbb a gazdának lepasszolni, mint megnevelni, akkor nincs miről vitázni. Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Kutyát egyébként se kötelező tartani.
2013. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy jobb, mintha csak kicsapná az utcára.

Az ember van, hogy nem jól választ kutyát - akár önhibáján kívül is, mert mondjuk félretájékoztatják. Vagy valamiért a tenyésztőre is sikerült olyan benyomást kelteni, hogy ő elbír a munka célú párosításból született kutyával. Nem direkt, csak így sikerült. Aztán meg kiderül, hogy nagyon nem.

Nekem meg kellett változnom, és az életmódomon is nagyon sokat kellett változtatnom egy ilyen ballépés miatt. De pont ezért megértem azokat, akik nem képesek erre, mert én tudom, milyen nehéz. A legjobb megoldás ilyenkor az, ha jó gazdát keresnek a kutyának, nem pedig a menhelyre való leadás. De még ez is jobb, mintha kidobná.

Azért én sem nézem annyira jó szemmel az ilyeneket, mert a kutyavállalás egy nagy felelősségvállalás, egy hosszú távú döntés, amelyet nem lehet csak úgy félresöpörni.

2013. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb ha menhelyre adja mint hogy kidobja vagy láncon tartja de ilyen kifogássokkal max plüsskutyát tarthat. Talán azért írják ki mert felelőtlen döntés volt így örökbe fogadni 1 kutyát és talán többi ember aki hajalmos lenne ugyanerre talán kicsit jobban átgondolja.
2013. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!