Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, kistestű kutya...

Nagytestű, kistestű kutya játszik együtt? Nem féltitek a kisebbet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 22:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nekem is roti méretű kutyám van. Amikor hozzám került rettenetesen agressziv volt, ölt már kutyát. Már nem agressziv, viszont ha balhé van nagyon beindul, teljesen átkapcsol, nem tudok vele mit csinálni, ezért egyszerre csak egy kutyával játszhat.

Nincs túl sok kutyás ismerősöm, ráadásul mindegyiknek totál antiszoc a kutyája.

Van egy 10 kiló alatti keverék, önsétáltató. Minden nap meglátogat minket, jön velünk sétálni (ennek egyáltalán nem örülök...). Tegnap beengedtem az udvarba. Megkezdődött az eszeveszett rohanás én meg majdnem elájultam :) Szegény kicsi nyikkant is egyet kettőt kb. 2 perc alatt.

Hogy tudnám megtanitani a kutyámnak a visszafogottabb játékot? Szaladgáljanak meg minden ami kell, de ne robogjon át a kicsin mint a vonat...

2013. dec. 4. 10:58
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a kicsi kutyával is megvan a bajom, ha valaki kiváncsi azt is leirom, hátha tudtok segiteni :)
2013. dec. 4. 11:00
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ez egyértelműen korai szocializáción múlik. Azért kell a kutyaoviba is menni, és nem elválasztani a különböző méretű kutyákat. Az én kutyám egy 5 kgs kis keverékkel nőtt föl, most 20 kilós, ugyanolyan szépen, gyengéden játszik vele, mint az elején. A kutyák meg tudják egymást nevelni.
2013. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon beindul, rászólsz. Akkor visszavesz az intenzitásból. Ha minden alkalommal rászólsz, egy idő után leesik neki, hogy csak akkor van játék, ha normálisan viselkedik.
2013. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ilyenkor nem én vagyok a fő szenzáció.

Rohan a kicsi után, nem tudom visszahivni. Ha közel van és rászólok lelapul vagy megadja magát, de amint egy lépést arrébb megyek kezdődik az egész elölről.

2013. dec. 5. 18:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Róma sem 1 nap alatt épült ;)
2013. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kutyasétáltatás közben szokott hozzátok csapódni kóbor kutya?
2013. dec. 6. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!