Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám pórázra szoktatn...

Hogyan tudnám pórázra szoktatni a kölyökkutyámat és mikor fog hallgatni a nevére valamint hogy utánam jöjjön?

Figyelt kérdés

A nyakörvvel semmi gondja nem volt, de ha ráteszem a pórázt akkor nem hajlandó megmoccani, befeszít... Próbáltam hogy elengedem a pórázt akkor fut vele de közben meg van rémülve tőle... Ha fogom a pórázt nem indul el, leül és feszíti magát jutalomfalattal is hiába csalogatom, teljesen leblokkol...

A neve (Dante) sem érdekli pedig mindig így szólunk hozzá, nem figyel fel rá és ha kivisszük akkor leül és csak elvétve jön utánunk hiába távolodunk el tőle, viszont hozzá csapódik az első idegenhez és azután szalad... :(


2013. dec. 4. 11:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Bullmasztiff és most 3 hónapos, 3 hete van velünk...
2013. dec. 4. 11:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Huhh, azért ezeknek három hét alatt mennie kéne.

A nevét úgy tanítjuk a kutyának, hogy mondom a nevét, adok egy falatot. Így eleinte az a hangjel azt fogja csak jelenteni neki, hogy kaja, de ezt aztán szépen le lehet tisztázni.

Ha leblokkol, meg kell tanulnod oldani. Ezért fontos, hogy rendszeresen játssz a kiskutyával, és ezt mindig te kezdeményezd. A legjobb, ha van egy jeletek is a játékra - nekem ez az, hogy leguggolok, hülye hangot adok és tapsolok. Mert így ha otthon már el tudod érni, hogy rád figyeljen, ha játékra hívod, akkor kint is mindig fogod tudni ezzel oldani. Érdemes sokat játszani pórázon, meg segíthet a séta tanulásában az is, ha veletek megy egy másik, felnőtt kutyus, aki tud sétálni, és akkor őt tudja követni.


És ne éreztd magad idiótának, eleinte én is úgy tudtam csak haladni a kutyámmal, hogy megállásnélkül ciripeltem prüntyögtem, gagyogtam, lehajoltam, leguggoltam, stb. Három hét után már nagyon szépen sétált :)

2013. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2013. dec. 4. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!