Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier miért nem akar hallgatni a gazdira, miért fél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

SOS segítséget kérek,mert 6hetesen elhoztam egy amerikai staffordshire terriert,ami már a kiválasztásnál nagyon örült nekem :) és nem akart leszállni rólam. Viszont a második napon már levegőnek nézett és már ez kezdett ki akasztani.

Most ott tartok,hogy 2hónapos Gino,szobatiszta és velünk alszik egy ágyba,de gyakorlatilag a hívásra nem akar jönni,mikor oda akarok menni hozzá elszalad majd egy távolabbi helyen lefekszik vagy leül. másoknak kifejezetten nagyon örül és ez már nagyon idegesít.Amikor rá jön elkezd rohanni hozzám,nyalja az arcomat,csóválja a farkát,látszik rajta,hogy örül,de ez csak 1-2 percig tart,aztán ugyanúgy megy minden.Még akkor hallgat rám,mikor uszítom.Volt,amikor egy kicsit erősebben ütöttem meg,de akkor nyüszített és utána remegett egy kicsit.Van még két másik kutya(korcs,tacskó) :(,azokkal úgy el van mint a befőtt.A barátnőmmel és az anyukájával "nagyon jól ki jön",sőt kifejezetten jobban örül nekik.:((

Mit lehetne tenni ellene,hogy én legyek a főnök? Ne azt csinálja,amit ő akar.Fog ez változni a későbbiekben,vagy azért csinálja mert még kicsi? Nevelési tanácsokat kérek. Türelmeteket és megértéseteket előre is köszönöm. :)


2012. júl. 16. 22:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Tanácsokat nem igazán tudok adni ezzel kapcsolatban, ha nincs pénzed, hogy elmenj kutya suliba vele, akkor olvass utána a interneten. Annyit mondok, hogy 2 alkalmat is tudok, hogy ez a fajta kutya nagy korára szembefordult a gazdájával, nem engedte be az udvarra, mert támadta, féltek tőle, aztán el kellett altatni. Semmi bajom a staffival, én szeretem a kutyákat, őket is ugyanúgy. Csak nem akarom, hogy bármi gond is legyen. :)
2012. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 VBeata81 ***** válasza:
97%
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de te felnőtt vagy? Mi a csoda az, hogy " amikor uszítom", és "kicsit erősebben ütöttem meg"? Mit művelsz egy kéthónapos kutyával?!
2012. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Uszítottad?? Megütötted 2 hónaposan???


Ha tudnám a neved, máris mennék be a legközelebbi rendőrkapitányságra feljelentést tenni!!!


Amúgy egy 2 hónapos kutya még messze nem szobatiszta, valamint egy állatnak a saját vackán a helye, nem a te ágyadban.


Javaslom, sürgősen keress GAZDÁT a kutyádnak!!!


2,5 éves stafford gazdája

2012. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%

vidd el kutyaoviba az viszonylag olcsó és segítenek az oktatók,hogy mit kellene csinálnod a kutyáddal 3 hónapos kortól lehet kutyaoviba vinni,amikor már minden oltása megvan..


de amúgy eleve nem 6 hetesen kellett volna elhoznod hanem 8 hetesen..

2012. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem, rátelepedtél a kiskutyádra. Pl hagyod békében pihenni, amikor ő akar? Egy két hónapos kiskutya még sokat alszik.
2012. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Tyler913 ***** válasza:
100%
Kutyaovi,sürgősen.
2012. júl. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem való neked még plüsskutya sem. Szerencsétlen kutyát már alig 2 hónaposan vered, utána meg csodálkozol miért nem akar a közeledben lenni. Tönkre tetted a kutyát, aki ráadásul elég labilis is. 6 hetesen még nem lett volna szabad elhoznod. A lányokkal azért jön ki, mert megtanulta, hogy a fiúk bántják, neked köszönhetően. Gratulálok!
2012. júl. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

azért fél, mert egy szaporított, valószínűleg eleve terhelt, gyenge idegrendszerű kutya, akit ráadásul még terrorizálsz is.

igazából az lenne a csoda, ha nem félne...

2012. júl. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Téged kellene megnevelni B+!!!!Egy 2 hónapos kutyát ütni, verni, uszítani, gondolom nagy valakinek érzed magad! S*e*g*g*f*e*j!!!!
2012. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd majd el kutyaoviba 3 hónapos kora után, van ahol az még ingyenes is és ott szívesen adnak tanácsokat neveléssel kapcsolatban. Egy 2 hónapos kölyök kb. olyan mint az embereknél egy 3 éves gyerek, tehát ha uszítod meg ilyenek, az olyan mintha egy 3 éves gyereket akarnál rávenni, hogy aprítson fát, vagy betonozza le az előkertet...nyilván azért nem akar a közeledben lenni mert durva vagy vele és fél tőled. Egy ilyen pici kutyával még csak szépen játszani szabad és sokat szeretgetni, különben felnőtt korára egy idegroncs lesz.
2012. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!