Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyát...

Szerintetek melyik kutyát válasszam, tapasztalatok stb. Argentin dog szuka, Angol bulldog szuka, Staffordshire terrier kan, Amerikai bulldog szuka?

Figyelt kérdés
Staffordshire terrier szuka mellé szeretnék egy másik kutyát, szerintetek melyik legyen ?
2013. dec. 5. 15:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

szerintem innentől kezdve már ne várj kulturált válaszra.

ha szeretnél 3-4 almot a törzskönyves, tenyészszemlés staffordshire terrier szukádtól, legalább fajtatiszta törzskönyves és tenyészszemlés staffordshire terrier kant válassz mellé.

de a másik 3 fajta szukáival mi lenne a cél?

már úgy értem, ha a staff kant tenyésztésre a másik 3 csak játszótársnak kéne?

2013. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul értelmezted a dolgot. Van egy stafim és mellé akarok egy másik kutyát a leírtak közül. És arra a véleményre voltam kíváncsi , hogy melyik lenne az ideálisabb. Volt már egy másik kérdésem, hogy két szuka , hogy jön ki ezeknél a fajtáknál, utána is olvastam,de gondoltam másképp is megkérdezem hátha tart valaki staffi mellett a fent említett kutyák közül. Én társat keresek a tenyésztő akitől vettem ő ajánlotta, hogy kant vegyek mellé .Igazából engem nem érdekelnek, hogy ki milyen kutyát vesz szaporítótól hülye, akkor fizesse meg az árát.. (én is megtettem 18 évesen sajnos).
2013. dec. 5. 21:13
 13/52 anonim ***** válasza:

Szóval az nem érdekel,hogy emiatt megy tönkre a fajta is és egyébként érző állatok halnak meg azért mert valaki hülye?


Egyébként én ivaros kan staffordot tartottam együtt ivaros kan snaucerrel.Soha nem volt közöttük probléma.Mára mind a kettő ivartalanítva van,de eü. szempontok miatt,nem az összeférhetőség miatt.


Tehát,bármilyen kutyát tarthatsz bármilyennel együtt,ha képes vagy megnevelni az összeset.

2013. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
A szaporítók miatt van ez nem miattam.. Nem hiszem, hogy az a nagy többég aki vesz kutyát pl. mint én 150 000-ért és nem foglalkozik vele és menhelyre vagy utcára dobja.. Ez az "olcsóbb" fajta jellegű kutyákra jellemző..
2013. dec. 5. 21:23
 15/52 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a buta emberek a hibásak,ha nem vennének ilyen olcsó kutyát nem lenne ennyi gond. Azokat a kutyákat amelyiknek nincs tk-ja mindet ivartalanítani kéne és én büntetném is aki nem teszi.. Nem lennének tele a menhelyek , nem szenvednének az állatok..
2013. dec. 5. 21:26
 16/52 A kérdező kommentje:
Amúgy meg abból is elegem van mindenki a menhelyi kutyákkal jön fogadjunk örökbe x y fajtiszta stb. NEM!NEM FAJTISZTÁK hiába írják azt, ha van tk úgy más.Nem kell minden kutyát ivartalanítani! Mindenkinek joga tenyésztőtől minőségi kutyákat venni, sőt csak onnan kéne.. Akkor még fokozzuk ezt is , hogy a hülyék szerint én legyek az. Bizonyos kutyafajtáknál a kupirozás nem bŰn, NEM ÁLLATKÍNZÁS ! Sok barom meg elhiszi, hogy szenved a kutya stb. stb.Reálisan belegondolunk, ha pl. az utcán összekap valami kutyával és füléből lemegy bizonyos darab az állatorvos automatikusan kupírozza akkor nem állatkínzás? Öszintén pl. a boxer farkát levágják nagyon fiatalon mit érez? SEMMIT.Sokat olvastam oylan kutyákról meghagyták a farkát és mindenbe beverte, véres lett és végül le vágták, mi értelme van,ha szenved miatta a kutya? De aki ki találta avval fizettetném meg az összes olyan kutyának az orvosi kezelését aki nem tudta a fülét/farkát megcsináltatni és hatalmas pénzeket fizet pl. begyullad a füle stb. stb.
2013. dec. 5. 21:46
 17/52 anonim ***** válasza:
72%
Fajtatiszta.Attól meg senki nem lesz tenyésztő,hogy összerak két minőségi kutyát.Az is csak szaporít,törzskönyvvel.Egyszerűen látod a dolgokat,biztosan működsz is vele egy darabig,de láss egy kicsit tovább is.
2013. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Lehet fikázni meg minden, meg ki lehet forgatni mindent,de nem engem minősít .. Meg lehet nézni én ,hogy tartom a staffim meg egy menhelyi keveréket.. Sőt a menhelyi keverék nem jön ki más kutyával azt is megoldottam..Két részre osztottam az udvart és egyik helyen van a keverék másikon a staffi.. Staffi mellé akartam másik kutyát az ennyire nagy bűn? Nem okoskodni kell hanem a konkrét kérdésre válaszolni, pl. te melyiket ajánlod és miért... Meg lehet nézni mit esznek nálam, milyen helyen alszanak és mennyit van foglalkozva velük... Az meg az én dolgom, hogy ha egy szukám van vagy kettő különböző fajta és ,ha úgy lesz befedeztetem MINŐSÉGI kannal.. Ettől nem vagyok szaporító .. Gondolhatod nem azért jártam vele kutyaiskolába ,kiállításra, tenyészszemlére, hogy veszek mellé egy 20 ezer ft-os kutyát és avval fogom fedeztetni és 10 ezerért meg árulom a kölyköket. Semmi hasznot nem akarok rajtuk... De alsó hangon is többszöröse a minőségi kutya és nagyon nehéz sőt lehetetlen egálba kijönni belőle.. M1 ne menjünk bele.
2013. dec. 5. 22:06
 19/52 A kérdező kommentje:
Nem én "rakom" össze, arra ott van a tenyésztő akitől vettem.. Heti kapcsolatban vagyok vele, kiállításokon mindenen ő segített és bármikor fog,ha szólók neki akár,ha be akarom fedeztetni a szukám..
2013. dec. 5. 22:08
 20/52 anonim ***** válasza:
78%

"Amúgy meg abból is elegem van mindenki a menhelyi kutyákkal jön fogadjunk örökbe x y fajtiszta stb. "

Mert szerinted mit kéne tenni??? Gázkamrába pakolni őket azért az idióta ember miatt, aki miatt meg kellett születniük?! 2 MILLIÓ kutyáról beszélünk, közöttük vannak törzskönyvesek is, akik nem kellenek SENKINEK szinte! Mert az embernek ciki "használt" kutyát magához venni, mintha egy darab ruháról beszélnénk, nem egy élőlényről, aki nem tehet semmiről!


"NEM!NEM FAJTISZTÁK "

Fajtiszták. Minden kutya fajtiszta, mert kutya, nincs benne elefánt, egér, macska, ló. Tudjunk már azért különbséget tenni a faj és a fajta között.


"Mindenkinek joga tenyésztőtől minőségi kutyákat venni, sőt csak onnan kéne.. "

Haha, igen, csak ez itt a valóság, nem a tündérmese. Nézzünk szembe a tényekkel, az embereknek nincs vagy ha igen, akkor sajnálnak "csak egy kutyára" kiadni pénz, "minek költsek én 150 ezret egy állatra ha itt van 10 ezerért is ugyan olyan" - mondja az átlag ember. Nem vagyok ellened, én lennék a Földön a legboldogabb ha mindenki így vásárolna kutyát. Csak ilyen sose lesz, amíg nem lesz mindenkinek havonta kb netto 200 ezres keresete. Ezért mondjuk neked, hogy ne szaporíts (nem az a tenyésztés hogy összeraksz két kutyát, majd eladod őket aztán jóccakát), mert Mo-n nincs igény az ilyen kutyákra amíg az emberek hozzájuthatnak a töredék áron is. Igaz, később megszívják majd jól, de hát na "meghót majd lesz másik". A menhelyek és a különféle hirdetős portálok is TELE vannak ilyen jellegű kutyákkal, egy laikus úgyis a legolcsóbbat keresi, aki meg komoly gazdijelölt, az meg inkább úgyis egy olyan tenyésztőhöz fordul, akinek már van rutinja (ÉVEK tapasztalata) a tenyésztésben.

2013. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!