Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, mennyi idősen vettétek...

Hogyan, mennyi idősen vettétek rá a kutyátokat a szemkontaktusra? Pl séta közben.

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyám van,már idősebben került hozzám.Eleinte húzott pórázon,aztán megtanultunk szépen,láb mellett jönni,sőt,már póráz nélkül is szépen megy a dolog,már bő egy éve,hogy úgymond biztonsággal elengedhetem,szépen behívható.A szemkontaktus nem létfontosságú,de nagyon tetszik mikor látom,hogy a kutya,mint az Istenre néz fel a gazdira,akár séta közben is.Kíváncsi lennék,hogyan értétek el ezt a kutyusaitoknál,illetve mennyi idősen.Nem feltétlen tanítom már meg rá így,öreg korára,de nagyon érdekel a dolog.
2013. dec. 5. 20:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Lehet velem van a baj, de rám ne nézzen a kutyám mint egy istenre. Vannak szituk amikor nagyon figyel, koncentrál. Főleg ha feladat van, vagy ha közlekedünk. De ezt inkább annak veszem, hogy ezekben a helyzetekben teljesen rám van utalva. Buszról le fel, metrózás, úttesten átkelés. Ismerős terepen nincs ez a fokú figyelem. Ott tudja mi a dörgés. Megállást, útirány változást feszült figyelem nélkül is jól leveszi.
2013. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem, hogy kezdetektől jutifalattal tanult sétálni, közlekedni. Folyamatosan dicsértem megerősítettem, ha szépen lábnál jött, megállt a járdaszélen stb. Ergo jó volt neki rám figyelni...
2013. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!A séta valóban lazulás,nem azt szeretném,hogy állandóan engem nézzen,sőt.Mindig szabadon sétálunk,a póráz csak a biztonság kedvéért van nálam,az esetek 99%-ában nem kell használnom.És olyankor bizony nem lábnál jön,hanem bóklászik,szimatol,ha lemarad,beér,ha előrébb jár,megvár.Pláne,ha szólok neki.Egyébként sokat néz rám,ha füttyentek vagy a nevén szólítom mindig rám néz,nagyon édes:) Csak ezt nem tartja"hosszabb ideig,ha értitek,mire gondolok.A klikkeres verzió egyébként tetszik,bár mindig klikker nélkül tanítottam a kutyáim,lehet,a következő kutynál már beszerzek egyet.:)
2013. dec. 6. 18:14
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha kedvet kaptál hozzá, vele is kipróbálhatod, nálunk eddig a legidősebb kutyus 9 évesen kezdett el klikkerezni, de hallottam már 11 évesről is :)
2013. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!