Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rohannak örömükben a...

Miért rohannak örömükben a kutyák olyan eszetlenül?

Figyelt kérdés

Mikor kint játszok a kutyusommal, és nagyon belejön a játékba, fogja magát, sprintel néhány kört, majd visszajön, felkapja a labdáját és sprintel tovább. :)

Ezt miért csinálja?



2013. dec. 5. 22:52
 1/9 anonim válasza:
100%
juuj az én kis tacsimnál is midnig ez van, évek óta, vagy mikor hazajövünk akkor is midnig úgy örül hogy csak rohangál oda vissza egyszer csak abbahagyja és odajön hozzám :D én sem tudom hogy mitől van de szerintem nagyon vicces és aranyos
2013. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én kutyám is ezt csinálja de nem tudom rá a választ hogy ez miért van. engem is érdekelne. ha belemelegszünk a játékba a kutyám fogja magát és majdnem max sebességgel futkos körülöttem össze vissza majd pár perc múlva vagy előbb/később oda jön hozzám :)
2013. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém dettó. Behúzza maga alá a fenekét, és mint ha puskából lőtték volna ki, szalad, mint egy őrült :)

Szerintem amúgy valami olyasmi lehet a háttérben, hogy ahogy meglát, és megörül, hogy ott vagy, vagy ha játék közben jön rá, lehet, hogy megugrik az adrenalin szintje,(vagy bármilyen más hormon, most csak ez jutott eszembe) és ezáltal kitör belőle az állat. Bár lehet, hogy egy jó nagy hülyeséget írtam most, nem tudom, ez csak saját elmélkedés, sehol nem olvastam ezelőtt ilyenről..

Amúgy, nálam is van olyan, hogy ha valaminek nagyon örülök, akkor érzem, hogy dobban egy nagyot a szívem, és és a mellkasom is mintha lüktetne, és olyankor én is képes lennék egy örömkör lefutására. Lehet, hogy náluk is ez a helyzet.

2013. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is így játszik, csak más kutyákkal. Legalábbis, aki vevő rá. Szerintem nem eszetlen rohanás, biztos élvezik a mozgást, meg hogy úgy futnak, ahogy csak tudnak. Ilyenkor cseréldnek a szerepek két kutya között. Az üldözött behúzott farokkal rohan a másik elől. Utána cserélnek: az üldözőből lett üldözött, és az én kiskutyám üldöz, felemelt farokkal. Birkózásnál is ugyanígy cserélgetnek.
2013. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
mert olyanok mint a gyerekek. :) Csak a gyerek egy helyben ugrál, a kutya meg fut pár kört. :) Amúgy valószínűleg ugyanazért teszik mint az emberek, mi is ha úgy érezzük kicsattanunk az örömtől azt valahogy fizikailag is levezetjük (tapsolás, ugrálás, ölelgetés vagy bármi), gondolom ők is ezért szaladnak. :)
2013. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy mi miért mosolygunk, ha örülünk valaminek. Miért pont így jelezzük az örömünket, és miért nem más máshogy? Ráadásul az sem igaz, hogy a szocializáció eredménye, azaz ezt láttuk az idősebbektől, és megtaláltuk, mert már a kisbabák is csinálják, meg egymástól teljesen független népcsoportoknál, például amerikai, ausztrál bennszülötteknél is ugyanúgy megvolt, megvan. Szóval ez egyszerűen ösztönösen bennünk van, a törzsfejlődés során alakult ki így.
2013. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az eszetlen rohanást nem degradáló értelemben használtam, hanem olyan kis fejetlenül rohan. Nem tudom jobban kifejezni, de imádom benne. Belejön a játékba, behúzza a fenekét, és mint akit puskából lőttek ki rohan, mikor elindul a teste hamarabb elindul, mint a feje, imádom. :D
2013. dec. 6. 08:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem kivétel :)Ő is a játéknak,illetve nekem örül annyira(ha pl hazajövök pár nap/hét után,mivel más városban tanulok)hogy szó szerint azt sem tudja,hová kapjon.Rohangál fejvesztve fel-alá,pörög ezerrel,néha úgy szalad,hogy elesik szegény :)Ez általában akkor van,mikor kilépek az ajtón és füttyentek egyet,ő meg rohan ész nélkül és a terasz kövén csúszik egyet...De még az sem érdekli,gyorsan felpattan és már a lábamnál van:) Gondolom ilyenkor,,felmegy bennük a pumpa",megugrik az adrenalinszintjük és a hirtelen támadt fölös"energiát muszáj valahogy levezetniük.Én gyerekkoromban voltam így,ha valaminek nagyon örültem,én is futottam meg ugráltam,az örömöt ki kell tombolni...:)Valószínűleg náluk is hasonló a helyzet:)
2013. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor csinálja ezt, amikor bírkozok vele.:)
2013. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!