Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban olcsóbb a BARF vagy a...

Valóban olcsóbb a BARF vagy a nyers etetés, mint a táp?

Figyelt kérdés

Most már nagyon eltölélt vagyok, hogy átállok, főleg hogy egy megdöbbentő dologra jöttem rá. A kutyáim kb. 40 %-kal többet fogyasztanak a tápból, mint a zacskón a nagyon aktív kutyákra fel van tüntetve. A 13 kilós kutyámnak olyan 170 g-ot kéne kapnia, ehelyett eszik 240 g-ot, és még így is épphogy nem sovány. És nem gagyi minőségű táp: Josera High Energy, az eddig próbáltakból a legjobb. És a másik kutyámnál is ugyanez a helyzet, szóval nem a kutyákkal van a gond.

A ti kutyáitok mennyi húst fogyasztanak és hány kilósak? Mennyiért tudjátok a húst beszerezni? Előre is köszi a válaszokat!


-kispalikee-


2013. nov. 19. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

15 kilós kutyám van, most 7 hónapos. Tápból 340G volt az előírt adag, de ez nem volt neki elég. Ha többet adtam, akkor formátlan volt, és nehézkes.


Két hete kap nyerset. A költségek kb 2000Forint hetente úgy, hogy a legszuperebb húsokat válogatom neki össze piacról. Ha nagyon akarnám, lefaraghatnám ezt az összeget 1500 ra, és még úgy is jó színvonalon vásárolnék neki.


Ez havonta olyan 6-8000Forint , körülbelül.

Száraztáp havi 15.000 volt kb, amit meg tudott valamennyire emészteni. A többi pozitív változás mellett, amit a nyers etetés hozott, nekünk anyagilag is jobban megéri a nyers etetés.

2013. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Nekem időben sem egy nagy dolog összeállítani az étrendet. Mikor magamnak veszek húst, akkor nézek neki is belsőséget, (amik nevetséges áron beszerezhetőek) nyesedéket, csontos húst (szintén nagyon olcsó) miegymást. Kb egy heti adagot veszek meg, otthon szétporciózom, zacskóba teszem.

Az egész nem több, mint fél óra, aztán csak kiolvasztani kell.

2013. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Javasolt arány: "a felnőtt kutya testömegének 2 % = a táplálék mennyisége / nap"

De ha valamivel több, az sem tragédia. ez egy "középérték"


támpontnak itt van két oldal:

[link]

[link]

2013. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 4000 forintot spórolok havonta a nyers etetéssel.
2013. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor nem is 3 %, ahogy gondoltam!
2013. nov. 19. 14:21
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lelkes barfos csinált egy tuti etetési táblázatot, feltöltöttem.

A számok csak irányértékek, ér tőlük eltérni :)

[link]

Facebookon van több csoport is, én spec a BARF elvek az alapoktól, és a Nyesedék hús kutyáknak csoportban vagyok benne, itt mindenki megosztja a tapasztalatait, és a húst és kiegészítőket is innen szerzem be, jóval áron alul. Eleinte amíg összevásárlod főleg a kiegészítőket az egy kisebb befektetés (még mindig nem annyi, mint mondjuk egy 18kg normálisabb táp ára) de utána már jóval olcsóbb havi szinten.

2013. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még annyit, hogy a százalék a kutya aktivitásától függ.
2013. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a táblázat azért fura, mert az én kutyám 33 kg ami szerint 120 dkg kaját kéne kapnia, ehelyett csak 80-at kap, és tökéletes súlyban van de azért utána fogok nézni, hogy nem rontok-e el valamit. Mi azért álltunk át, mert gyakorlatilag Acanától kezdve Orijen, Happy Dog, Real Nature, minden ki volt próbálva, de nem volt olyan táp amitől ne fosott volna. Meguntam, átálltunk nyersre, azóta napi 1 (néha 2) szép kaki van, semmi hasmenés.

Napi 200-400 forintból jön ki a kajája, ilyesmiket kap: 40 dkg máj + 20 dkg farhát + 1 alma, vagy 40 dkg zuza + 4 csirkeláb + fél répa + fél alma, persze nem csak csirkét hanem épp amit be tudok szerezni, nyúlherétől kezdve szarvasnyesedéken át mindent evett már és nem is hagyja ott a felét mint a tápnak. Egészséges, fényes a szőre, nem vakaródzik, és még nem volt taknyos pedig novemberben már bőven az szokott lenni.

A táp egy hónapra kb. 20 ezer volt, most kijövünk maximum 12 ezerből, az se mindegy ugye. Csak ajánlani tudom!

2013. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Akiteki ***** válasza:
Én már egy hete számolok, de akármit csinálok, még mindig a másfélszerese a húsos kajáltatás a tápnak. (Brit és Royal Canin árakkal)
2013. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Akiteki, érdemes lenne nagyobb tételben beszerezned a húst, akkor jóval olcsóbban megkapod! Mondjuk nálunk más mert Orijennel etettem, ami ugye aranyárban van, és őszinte felüdülés volt a pénztárcámnak bármilyen váltás. :D
2013. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!