Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe akarunk fogadni egy...

Fufficska kérdése:

Örökbe akarunk fogadni egy kis 2kg-os pincser ivartalanitott 1 éves lány kutyust. Jó lenne tudni hogy nagyjából egy hónapban mennyit enne egy ekkorka állatocska, és hogy milyen étrend lenne a legmegfelelőbb számára?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

attól függ. jófajta kutyatápból egy ekkora kutyusnak kb. 50 gramm kell, a legjobbakból még ennyit sem ajánlanak.


minden tápgyártó weblapján megtalálod az etetési útmutatót.


milyen étrend? hogyhogy milyen étrend. táp, vagy barf

2013. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a legjobb minőségű száraztápokat adod neki akkor is kb. napi 80-150 Ft a költsége. (ráadásul kimérve érdemes megvenni, mert egy ekkora kutya nehezen tud lejárati időn belül elfogyasztani pl 5 kg-os zsákot:)



Táp ajánlatok:

- Acana - többféle változatban létezik - kimérve (1100-1700/kg) ezt eszi az én kutyám is


- Brit Care - sajnos erről nem tudok részleteket de ár-érték arányban szintén kiváló minöségű táp, bár én még nem láttam kimérve, ettől még lehet


- Taste of Wilde - erről nem tudok részleteket de a táp kiváló minőségű kimérésről szintén nem tudok

2013. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos még - véleményem szerint - hogy Chappi, Friskas és hasonló reklámozott tápokat MESSZIRE elkerüld!
2013. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kimérve nem vennék tápot, sokkal drágább, mint nagyobb tételben rendelve. Egyébként a legjobb a nyers etetés, én a 26 kilós kutyámat havi kb 10.000-ből megoldom.
2013. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Akinek ilyen pici a kutyája annak a zsákos kiszerelis igenis drága, mert nem tud a végére érni még mielőtt lejár a szavatossága, ha figyelmesen olvasol


Barfozás jó dolog én is rajta vagyok, de szerintem aki kezdő az előbb igazodjék ki a kutya alapvető szükségletein, nevelésén stb.

2013. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát azért egy száraz táp (nem konzerv) alsó hangon eláll fél évig/évig. Azért még egy ekkora kutya is megeszik egy év alatt 15 kiló tápot, de javíts ki ha tévednék. Ettől még nem kell megfogadni a tanácsomat, csak amíg én neten megrendelem ugyanazt a tápot kb 700ft/kg áron, addig ugyanaz kimérve (már ha tényleg az van a zsákban) 1100-1200ft/kg. Azért ez nem kis különbség.
2013. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Had vitatkozzam: a zsákot felnyitod májusban és jövő márciusban is még azt eszi. Az tudvalévő, hogy a vitaminok oxigén hatására gyorsabban bomlanak. Tehát amit megspórolhatna a mennyiségen tulajdonképpen kidobott pénz-táp.

Ezért tényleg szerencsésebb a barf - de hát erről már írtam véleményt.

Akinek ilyen pici kutyája van hidd el kiműveli magát kaja ügyben:)

2013. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pl. Acanából az én kutyám havi fél kilót fogyaszt el úgy, hogy közben az a jutalomfalat is tanuláskor:)
2013. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit utána néztem ennek a Barf dolognak, és korábban a nagytestű kutyusainknál ezt alkalmaztuk elég jó sikerrel, táppal keverve. Csakhogy, a helyzet az hogy Dániában élek és itt nem igazán van husos pult a boltokban ahonnan lehet választani mert minden lefoliazva bedobozolva kaphato. Hentesek vannak ugyan de nem jellemző hogy minden sarkon lenne. A konzerves kutya kajáltatásnak nem vagyok fanatikusa meg azt gondolom hogy drága bár erről még nem győződtem meg.


De akkor a helyzet az hogy egy ekkorka kutyi naponta egyszer eszik 50gr azaz 5dkg kaját fogyaszt átlagosan?

Nem vagyok híve a konzerves kutyaeledelnek.

2013. nov. 21. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Direkt utána is néztem, hogy ne beszéljek butaságot, és gyártó írta, hogy 1 évig fogyasztható a táp, utána elbomlanak a vitaminok. De mondom, teljesen mindegy mindenki azt vesz, és úgy ahogy akar. Hidd el nem egy kistestűnél tanul meg az ember beosztani, aki mint kiderült 15 kilót eszik egy évig, hanem egy nagytestűnél, aki nagyon max 2 hónap alatt fogyaszt el ugyanennyit.
2013. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!