Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot javasoltok a 3...

Thilas kérdése:

Milyen tápot javasoltok a 3 és fél hónapos német boxer kölyöknek?

Figyelt kérdés

Másfél hete hoztuk el a kölyköt, sajnos elég vékonyka, mert nem a megfelelő körülmények voltak biztosítva a számára: afgán agár, német juhász, rottweiler, bullmasztiff kutyákkal voltak együtt egy udvarban vagy 15-en. Valószínű, hogy elnyomta a sok nagytestű kutya és emiatt kicsit félős is. Egyébként egy vidám, kedves és nagyon intelligens kutyus. Igyekszem, felhizlalni, de nem egyszerű. 1 hétig a kereskedő Suza tápján etettem, amit úgy ahogy már megszokott a gyomra, aztán váltani akartam prémiumra, ezért tegnap vettem neki Acana kölyöktápot, aminek ma reggel zöldes fosás lett az eredménye. Vettem Orjan halas tápot is, de azt még nem próbáltam. Sokan mondták, hogy a kutyus vékonyka, elvittük tegnap állatorvoshoz is, aki adott neki kombinált oltást, de azt mondta, hogy az alultápláltságon kívül nincs semmi baja.

Na ennyi az előzmény. Légy szíves mondjatok olyan tápokat, amelyek tuti beválnak. Esetleg etetési szokásokat, hogy mikor mit adtok neki, és tippeket, hogy a félénkséget mivel tudjuk orvosolni, hogy bátor, kiegyensúlyozott kutyánk legyen. És kérlek benneteket, hogy csak olyanok írjanak, akik értenek hozzá.

Köszönöm!


2013. dec. 6. 09:40
 1/5 anonim válasza:
0%
nem olvastam végig én boxer fun vagyok volt is és házikosztot javaslok annál jobb nincs a szőre gyönyörű arany barnán/(narancssárgás) csillogott mikor kicsi volt huslevest adtunk neki be is nyomta egyből és kérte a többit onnantól kezdve a tápot nem ette meg se pedigree se royal canin ami asszem 5 kg -8000ft.
2013. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem 5 hónapos boxosom van. :) Azt nem írtad, hogy a táp váltás hogy csináltad. Fokozatosan vagy egyből áttértél? Mert először az új tápot kis adagokban kell a régihez keverni. Mi royal caninnal indítottunk , majd átváltottunk Happy Dogra. Ezt is szereti és én mindig főzök neki hozzá levest.

Majd megerősödik, csak idő kell neki! Sok egészséget!

2013. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, ugye feljelentettétek ezt a büdös állatkínzót akitől hoztátok a kutyát? ez már bőven büntetendő lenne


Tápváltás után természetes hogy lesz egy kis hasmenése, ezért próbálj fokozatosan áttérni a másik tápra és nem lesz gond, vannak kutyák akiknek érzékenyebb a gyomra. Az Acana és az Orijen nagyon jó tápok, de egy kölyök nagytestűnek én úgy olvastam hogy túl sok a fehérjetartalma és ez nem tesz jót neki, mert nagyon megnyúlik tőle és gondok lesznek a szalagjaival (asszem, de javítson ki valaki ha rosszul tudom. Próbálj valami 30-35%-os tápot adni neki, Brit Care és a Taste of the wild szerintem tuti jó lenne neki. Az egészségére pedig nagyon figyelj, a boxer amúgy is hajlamos betegségekre (csípő dp, ilyenek), mivel ő meg szaporítós kutya így mindkét szemetek legyen rajta.

2013. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A félénkségével nem tehetsz túl sokat, mivel pont a legfogékonyabb korában történhetett vele bármi, ezek a dolgok valahogy mindig benne lesznek. Ebben a korban egy nyugodt környezet kellett volna neki, anyuval meg a tesókkal akikkel tanulhatott volna, hogy hogyan viselkedjen kutyaként (gátolt harapás, ismerkedés idegen kutyákkal, stb). Mivel ezt gondolom nem kapta meg, így nem lesz könnyű dolgot. Lehet örökké ilyen félős lesz, hiába minden. Annyit tehetsz hogy próbálod erősíteni az önbizalmát, soha ne veréssel büntesd, legyen annyit veled amennyit csak lehet, és ne tutujgasd, hanem viselkedj természetesen, mert a kutya olyankor azt látja hogy "a vezérem nem fél, akkor nekem sem kell". Ajánlom a klikkeres tanítást, hallottam már sokaktól hogy bejött nekik. És persze olvasgass minél többet a kutyanevelésről.
2013. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Royal cannin-nak neve van, de nem tartalmaz annyi vitamint, fehérjét, és ásványi anyagot mint a Brit Premium, nekem most másfél éves a boxer kanom és kis kora óta adjuk neki ezt, + kap ő is húslevest(nagyon szereti) de kis korban nagyon fontos a jó minőségű fehérjében, kalciumban gazdag táp ahhoz, hogy erős csontozata legyen és ne legyen beteges :) remélem tudtam segíteni!
2014. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!