Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom hogy lerágott csont...

Tudom hogy lerágott csont már, de minek egy olyan embernek kutya, aki kirakja a kertbe láncra ugatni?

Figyelt kérdés

Már ezerszer volt erről szó, végig ovlastam sok kérdést, de még mindig nem értem! Minek valakinek kutya, ha csak ugat egész nap a kertben, a láncon?

Itt a példa a szomszéd, a kutyát életemben nem láttam elvinni sétálni, egész nap a láncon, és ugat, és örült. Megsimogatni 5x láttam a szomszédomtól, de akkor is megvakarta a fülét, aztán ment el.

Most minek az ilyennek kutya?

Azt hittem az embernek akkor kell egy állat, ha szeretne törődni valakivel, szeretne gondoskodni róla. Gyereket se szoktak azért szűlni, hogy berakják a járókába aztán ordítson!

A kutya minek olyannak, ako kiba*** a kertbe láncra, had ugasson?



2013. dec. 6. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Mert egy szívtelen féreg, akinek csak azért kell kutya, mert az biztosabb, mintha riasztót venne a ház falára.


Engem még az is kiakaszt, amit a munkahelyemen lévő kutyával művelnek az "emberek". Inkább kidobják az ebédjük maradékát, minthogy szerencsétlen éhező állatnak odaadják.

2013. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régen minden háznál volt kutya, leginkább azért, hogy jelezzen, nem pedig hobbiból, társnak. Aki úgy nőtt fel, hogy a nagyiéknál és otthon, meg mindenhol máshol is volt kis vakarék hátul a kertben, vagy láncon, az lesz neki a természetes, így ha saját háztartása lesz, ő is így fogja tartani a kutyáját, mert mondjuk eszébe sem jut, hogy máshogy is lehet. Azért van neki, hogy "legyen", mert kutya, az "kell". Logika nincs benne, elfogadni nehéz, de ez van. Volt, hogy mentett yorkit akart néni befogadni úgy, hogy ólban tartotta volna, mert neki az a természetes, hogy a kutya kinn van az udvaron és az ólban alszik. Persze a maga módján szereti ő a jószágot, de le van egy kicsit maradva, mert ma már minden házban van csengő, lehet riasztót felszerelni, de számára a kutya helye még mindig odakinn van.

A másik eset szerintem az, hogy bár családi kedvencnek vesznek kutyát, de nevelés híján nem tudnak tőle megmaradni a házban, kinn a kertben meg ás, szökik és ezért kötik meg, aztán meg ugat a szerencsétlen, de azzal se tudnak mit kezdeni.

2013. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!