Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne feljen a...

Mit tegyek, hogy ne feljen a kutyam hangoktol?

Figyelt kérdés

Most 11 honapos.

Fel azoktol a zajoktol, hangoktol, amiket nem tud beazonositani, honnan jonnek./ajtokopogas, epitkezesi zaj, helikopter, tuzijatek,stb./

Ha hall valami szamara felelmeteset, nem is setal tovabb az uton,csak lefekszik es remeg.

Gondoltam, elviszem az epitkezeshez, hogy szokja meg a zajokat. De most vigyem olben? Mert lecovekel es nem mozdul, ugy megijed.

Szilveszterkor kivigyem magammal, amikor tuzijatekozunk?

Tanacstalan vagyok.


2013. dec. 7. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyire fél akkor ne sokkold egy tüzijátékkal, előbb hozzá kell szoktatni a hangokhoz. Annak biztos oka van ha ennyire fél. Az én kutyám hat hónapos, ő is ha megijed elfut aztán visszaszalad megnézni, vagy ugat, de ha egy kutya remegve fél ott más gond van.

Nem írtad le a pontos körülményeket. Ha pl. menhelyről befogadott kutya akkor lehet az előző gazdájánál érte rossz élmény. Vagy ha nálad nőtt fel akkor lehet, hogy nem lett jól szocializálva, nem nagyon mozgott új helyeken, nem szokta meg. És lehet még ezer oka.

Én úgy szoktam megoldani ha fél a kutya hogy mellé állok. Nem simogatom, ne higgye hogy helyes a viselkedése, de odaállok mellé és annyit mondok semmi baj. Mivel ezt minden ijedtségénél mondom, már megszokta ez azt jelenti nincs mitől félni, és ilyenkor nyugodtan továbblépünk a dolgon. Esetleg próbáld meg, hátha beválik. De ha mindig ilyen volt, akkor lehet, hogy egyszerűen ilyen félős típus.

2013. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nalam nott fel, es az oltasok utan vittem magammal mindenhova, mikor tudtam. Voltunk mar sok turazason, varos kozepen, autopalya szelen, egy csomo zajos helyen.

Azota ennyire gaz a helyzet, miota volt tuzijatek itt az utcankban.

De mar kiskoratol feltunt, hogy tulsagosan felizgatja magat. Autoban ha beugrik magatol, mindig lazba jon, izgul, remeg, de iszonyat kivancsi. Kepes volt mar izgatottsagtol hanyni is, errol mar leszokott, de vegig rajtam ul utkozben.

Gordeszkasoktol is nagyon fel.

Mit lehet tenni ilyen helyzetekben, ha altalaban megyunk az uton, szepen setal, aztan hirtelen meghallunk egy hangos zajt, es o onnantol kezdve megorul, huzna haza, menekulne, de kozben bujik hozzam, forog osszevissza. Utana pedig remulten lefekszik, remeg, es sehova sem tudom tovabbvinni.

1. Variacio: Ilyenkor ha olben viszem kb 2 metert, altalaban bevalik, es szepen jon utana tovabb, mintha mi sem tortent volna.

2. Porazon huzni nem tudom, mert ilyenkor inkabb megfulladna, minthogy elinduljon.

3. Ha hazamennenk ilyenkor, akkor abba az iranyba jonne szepen, csak menjunk haza. /meg sose vittem emiatt haza/

Az 1.-t hasznaljuk, mert setalni muszaly, es utana bele is jon, de ez olyan gaz, hogy egy staffit igy kell setaltatni, hogy neha fel kell kapni,arrebb letenni, hogy eszhez terjen.

2013. dec. 7. 06:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Szaporítótól vetted? Esetleg ideggyenge lehet.
2013. dec. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A youtub-ról játszle neki tüzijáték hangokat elöszőr halkan, közbe játsz vele simogasd utána hangosics rajta aztán ugyan így. Hid ell javulni fog a helyzett. : )
2013. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
staffordshire terrier? Honnan van?
2013. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyasmit akartam javasolni, mint a 4-es. Csinálj neki egy válogatást a rettegett hangokból és miközben játszotok, gyakoroltok, halkan menjen a háttérben. Aztán lassacskán hangosítsd fel. Előbb-utóbb meg fogja szokni.
2013. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi nektek, en is erre gondoltam, csak megerositesre volt szuksegem, nehogy meg felosebbe neveljem a kutyat a hangokkal.

Az nagyon jo otlet, hogy ne sokkoljam egybol tul eros zajokkal, mert en lehet, drasztikusabban sokkoltam volna.

Fokozatosan, eloszor halk, aztan egyre hangosabbal.

Staffordshire bull terrier (jellegu keverek),amugy teljesen normalis sztaffi kullemu, 15kg-os szuka. Nem torzskonyves.

2013. dec. 7. 19:27
 8/9 anonim válasza:
0%
Én mindenkép azt tamácsolom hogy ha zajt hall és megijed akkor próbáld meg nyugtatni a hangoddal és olyankor mindenkép simogasd és nyugtasd meg és próbáld meg úgy hozzá szoktatni a zajokhoz hogy zenét indítasz a telódon és megpróbálod a hangját naponta fokozatosan emelni és ha újra el kezd nyöszörögni akkor mindenkép nyugtasd simogasd szerintem így majd leszokik!! Nekem ez a tanácsom!! Ja és a tűzijáték elhamarkodott döntés semmiképen ne vidd ki inkább ha elhallatszik hozzátok akkor légy mellette és nyugtasd meg akkor majd tudni fogja hogy rád majd mindig számíthat akkor biztos sikerülni fog!! :) :) :D
2013. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármit tehetsz, csak az utolsóra ne hallgass, ha nem akarod teljesen elcseszni a kutyát.
2013. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!