Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajkutya? És milyen szerintete...

Fajkutya? És milyen szerintetek? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 7. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát az egészen biztos hogy a kutya fajba tartozik...


fajta tiszta meg akkor tuti ha tk-ja van... egyébként jack russel terrierre hasonlít

2013. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a kutyát kaptam ajándékba.

Többen mondták, hogy valamilyen vadászkutya, de nem tudok rájönni, hogy milyen, és hogy tiszta fajkutya-e

2013. dec. 7. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Olyan h fajkutya nincs.... olyat se mondasz h fajló. A faj egymással szaporodni képes élőlények csoportja. Egy boxer és egy kuvasz is tud egymással szaporodni és a kölykeik is nemzőképesek lesznek utána, tehát a boxer és a kuvasz egy fajba tartozik - DE nem egy fajTÁba - használjuk már rendesen a fogalmakat ha már vannak...


Ez a kutya meg valami foxiszerűség, de igazából majd akkor lehet megmondani h mire hasonlít ha megnő - egy biztos, nem fajtatiszta, mivel a származása sehogy sem igazolt. A fajtatisztaságot pedig máshogy nem lehet megállapítani csak nyomonkövetett felmenőkkel, ergo törzskönyvvel. Mert ha még hasonlít is vagy úgy néz ki mint egy fajtatiszta, még akkor is lehet valami jól sikerült keverék. Pl egy ismerős magyar agarat vett, majd kiderült róla h magyar és angol agár keverék. Hasonlít, de fajtatisztának nem lehet mondani.

2013. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mikor kaptad? mennyi idős? Akitől kaptad az mit mondott? foxi vagy jack russel terrier lehet benne.
2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A barátomtól kaptam ajándékba, aki egy ismerősétől hozta.

Több kutyája van, a barátomnak annyit mondott, hogy viheti, mert neki több van, csak jó kezekbe kerüljön, és hogy vadászkutya.

Bocsánat a helytelen fogalmazásért, erre mindenki a fajkutya szót használja arra, ha a kutya pl spániel, terrier vagy hasonló és nem keverék.

2013. dec. 7. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy foxterrier. Nekem van egy ütődött kan foxim, szerintem arra hasonlít a leginkább. Hogy fajtatiszta-e azt nem lehet megmondani.
2013. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
78%
Nem mindenki, csak aki nincs tisztában a fogalmakkal.A kutyus keverék, mivel nincs törzskönyve. Aranyos, szeretnivaló.
2013. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A képek alapján én rövid szőrű foxterrierre vagy jack russel terrierre tippelek, de lehet az előbbi kettő keveréke is.
2013. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Nagyon nagyon hasonlít, szerintem rövidszőrű foxterrier lesz, vagy legalábbis ilyen keverék.

[link]

2013. dec. 7. 16:53
 10/11 anonim ***** válasza:
sima szőrű fox terrierre hasonlít
2013. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!