Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imádom a Staffordshireket de...

Imádom a Staffordshireket de a szüleim azt a fajtát nem engedik, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim sok évnyi kérlelés után végre beleegyeztek egy kutyába. A helyzet az hogy én imádom az amstaffokat, de a szüleim azt mondják "harci kutya nem lesz". A keresztszüleimnek van egy kan amstaffjuk akivel igen sok probléma volt eddig.. most olyanokra gondolok hogy nem tudják rendesen megsétáltatni mert ha meglát egy másik fiú kutyát az utcán egyből egymásnak ugranak.

Nekem az a véleményem, hogy a kutya hím és domináns eleve, de a fő probléma hogy sose járt kutyaiskolába, lehet hogy nem is szocializálódott kellő képpen, és nagyon nincs betanítva.

Ettől függetlenül imádni való kutya és a gazdáit és minket is nagyon szeret.

Én mindenféleképpen szukát szeretnék és járnék vele kutyaiskolába/oviba. Egyszerűen nem tudom mit mondhatnék a szüleimnek amivel talán meggyőzhetném őket, ráadásul a keresztszüleim is azt mondják hogy ne legyen ilyen kutyánk mert elránt meg nem bírnék vele. Én megértem őket, tudom hogy jót akarnak és ha a szüleim nem akarják nem fogok erőszakoskodni de nem akarok lemondani róla:)

Segítsetek kérlek!:)



2013. dec. 6. 21:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Korod,nemed,lakásban házban, miért ez a fajta?
2013. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
lány vagyok, 15. ne nézz ezért gyengének egy erős kutyához:) kertben főként de bejöhetne a házba. mert beleszerettem
2013. dec. 6. 22:02
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Amíg a szüleid fizetik, náluk laksz, addig az van, amit ők akarnak. Elégedj meg ezzel, és örülj, hogy egyáltalán lehet kutyád, a legtöbb gyereknek meg sem engedik. Menhelyen is van elég aranyos, okos, kedves kutya.
2013. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Mondtam egy szóval is hogy nem jó a menhely?

Egyébként örülök is neki, segítséget kértem nem a véleményedet. olvasd el a kérdésem végét.

2013. dec. 6. 22:18
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam az első kutyámmal. :) Beleszerettem egy fajtába, de anyukám nem engedte meg. Lett egy csodálatos menhelyi keverék kutyám, vele tanultam meg "kutyául". Rengeteg dolog volt amire akkor jöttem rá, a neveléssel, szocializációval, mindennel kapcsolatban. Ó, és ha tudnád hány dolog volt amit utólag azt gondoltam pár másképp tettem volna! Persze ettől még ő maradt az első kutyám ami mindig egy különleges élmény, de mire eljutottam az "álomkutyához", rendelkeztem azzal a kellő tapasztalattal amivel mindig tudtam mit kell tennem, lehet ha ő lett volna az első akkor kiábrándulok a fajtából úgy ahogy van, pedig csak én nem értettem hozzá eléggé. Első kutyusnak egy menhelyi keveréket tanácsolok, nekem is akkor lett meg az álomkutya, amikor elköltöztem a szülői házból, így tényleg CSAK az ÉN kutyám volt, minden felelősség, a nevelés összes részlete az én felelősségem lett.
2013. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj, a szüleid kétségei nem alaptalanok. A staffik nagy százaléka nem tud viselkedni és közveszélyes, ami ugyan a gazdájuk hibája, de a külső szemlélő csak annyit lát, hogy ezek a kutyák többnyire problémásak. A szüleid tulajdonképpen csak jót akarnak, meg akarnak kímélni attól, hogy vesződj egy önfejű kutyával, akit ha félrenevelsz, veszélyes is lehet.

Szerintem inkább válassz egy másik fajtát, különben ha meg is engednék végül a staffit, állandóan idegeskednének és aggódnának, ha leviszed őt sétálni. Sőt, hiába lenne a tied a kutya, attól még ők is együtt kell éljenek vele, és ha ők nem szeretik, abból komoly súrlódások lehetnek.


Gondolkozz kicsit rajta, mik azok a tulajdonságok, amit szeretsz a staffiban? Biztos van olyan fajta, amiben ugyanezek megvannak, és a szüleid se félnek tőle. Most legyél egy kicsit felnőtt, menj bele egy kompromisszumba, ha már ők is engedték, hogy legyen kutyusod, ráadásul azt írod, hogy hosszú idő volt ezt elérni:)

Szóval gondold végig, vannak ugyanilyen impozáns, szép nagy darab kutyák, ha ez az ami tetszik. Vannak ugyanilyen pörgősek, játékosak is, mindenféle méretben. Válaszd ki, milyen tulajdonságú kutyus illene legjobban hozzád, milyennel tudnál 10-15 évig is együttműködni, melyik illik bele a legjobban a mindennapjaitokba. Biztos fogsz találni egy olyan fajtát, ami neked is és a szüleidnek is ugyanúgy tetszik, külsőre és belsőre is!:)

2013. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
jaaj tudom én ezt, igazad is van, de olyan nehéz:/ Nagyon nagyon régóta tetszik már meg minden és mindenki csak ezt mondja hogy válassz inkább másikat. ez olyan szar:/
2013. dec. 6. 22:34
 8/28 anonim ***** válasza:
17%
Ne haragudj, de leírom a véleményem... Én nem hiszem, hogy olyan régen tetszik neked ez a fajta. Most vagy 15 éves... Mondjuk vegyük azt, hogy 6-7 éves korod óta érdeklődsz a kutyák iránt... Egy 6-7 éves gyereknek nem egy "félelmetes harci kutya" fog tetszeni először, az tuti. Vélhetően neked is akkor kezdett tetszeni, amikor hirtelen divat lett, max 5 éve... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy gondolkozz el, hogy miért ez a fajta tetszik? Mert szerintem ha igazán elgondolkodsz, biztos van más, sokkal jobban hozzád illő fajta. Az amstaff szerintem nagyon kevés emberhez illik igazán, és ehhez képest minden második ember ilyet akar.
2013. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem is unalmas hogy minden 2. ember "amstaff" al rohangál. Az első kutyám egy kuvasz keverék volt, aki gazdi nélkül kóborolt. 16 évesen , max valamit belelátsz valamibe, ami tetszik, már elnézést. :D

Van egy barátnőm, aki így bármiért ész nélkül képes rajongani, ami nem az övé, és nem is lehet az övé, aztán ha megkapja, akkor teljesen félrekezeli az egészet, majd "megunja". Ezt nem rád értem, csak eszembe jutott.

2013. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Aánlom figyelmedbe a dél afrikai állatmentők című műsort, ott minden staff kutyáról elmondják, hogy a legcsaládbarátabb, legjobb természetű kutya gyerek mellé. Ha megtalálod a műsort talán ők is megértik, hogy csak nálunk vannak félreismerve ezek a kutyák. Egy ismerősnek is van és beléd bújik a kutya ha odamész annyira hízeleg. Ha valaki eltolja a nevelést egy csivava is lehet veszélyes!
2013. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!