Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ellen hatásosan fel tudnak...

Ez ellen hatásosan fel tudnak lépni a szomszédaink?

Figyelt kérdés

Lakásban lakunk. Van két kutyám. Egyikük szeparációs szorongásos. Nem a falkasorrenddel van a baj, hanem túlságosan önállótlan és bizonytalan. Amikor a két kutyát egyedül hagyom, akkor őt bezárom szobakennelbe, és ott nyugodtan elvan.


Szeretném a kutyáimat külön is tréningezni, és ezzel együtt valószínűleg a "szepis" kutyám önállótlanságát is tudnám csökkenteni. De sajnos, ha teljesen egyedül marad, akkor ő vonyít. De a másik kutyámmal is szeretnék külön foglalkozni.

A szomszédainkkal viszont nagyon rosszban vagyunk. Idős, gyermektelen, megkeseredett emberek, akik már azért gyűlölnek minket, hogy élünk. Hívtak már ki rendőrt azért, mert párom vasárnap segített egy barátjának az autójával az udvaron.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy a szomszédok feljelenthetnek-e azért, és engem megbüntetnének-e, ha a kutya hétköznap nap közben (várhatóan délelőtt) kb 1 - max 1,5 órát vonyítana (annyi időre vinném el a másik kutyámat külön)?

Tervezzük a szoba hangszigetelését azon a falon, amely részben közös, de az még pár hónapig nem lenne (meg valszeg csak tompítana).

Természetesen ilyen egyedülhagyásos gyakorlatokat is csinálok majd a kutyámmal, csak eddig nagyon beteg voltam, és ilyesmiket nem tudtam csinálni. Viszont volt már egy időszak, mikor rendszeresen külön volt a két kutya foglalkoztatva, és akkor nem vonyított, ezért gondolom, hogy jót tenne neki.


2013. dec. 8. 21:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Hm érdekes felvetés agyerek, de a gyerekedet nem hagyod otthon ordítva. ÉS ha otthon vagy meg tudod nyugtatni. Ergo egy otthon szándékosan egyedül hagyott neveletlen kutya jobban zavarja a szomszédokat mint egy gyerek Tehát ezért követsz el szabálysértést. MErt a gyereksírás nem megelőzhető, de a kutya hisztije igen. Merrt itt te vag aki egyedül hagyod, azért hogy a másikkal foglalkozz. Ergo egy kutyát kellett volna vállalnod és akkor lenne időd a szeparációs gondokkal küzdő kutyád nevelésére.....
2013. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Már megint feltételezésekbe bocsátkozunk.

A második kutyám a szorongásos. Tehát az első kutyám, aki mellé vállaltam még egyet, nem problémás. Ha csak egy kutyám lenne, ez a probléma nem is létezne a számomra, de mivel nem létezett, jogosan gondolhattam úgy, hogy a második kutyánál sem fog.

A szomszédaim egyébként pont szeretik a kutyákat, ám engem személyesen azért gyűlölnek, mert van rá esély, hogy termékeny vagyok. Ezt én nem feltételezem, hanem tudom. Ezek után őket a gyerek pont jobban zavarná, mint a kutya.

2013. dec. 9. 16:41
 23/28 A kérdező kommentje:

Egyébként, kifejezetten szórakoztató hozzászólások tudnak születni akkor, amikor az emberek nem a leírt információkra reagálnak, hanem elkezdenek mindenfélét feltételezni - aztán kiderül, hogy pont nem úgy van, ahogy gondolják.


Meg ebből is látszik, hogy az emberek nagy része valójában mennyire rosszindulatú. Hisz mindig a legrosszabbat hozták ki itt is azok, akik kihoztak valamit, ill. gyakran az általam leírt információkat is nagyították.

Pl itt is azt írod, hogy neveletlen a kutya. Hát közlöm veled, hogy ez a szepis kutya terápiás elővizsgát sikeresen teljesített kutya. Nem azért szepis, mert neveletlen, hanem azért, mert bizonytalan, és rá van nőve a seggemre meg a másik kutyám seggére (de lehet ezért tud őszinte szeretetet produkálni bármelyik másik emberi lény iránt).

Meg hogy felelőtlen vagyok, hogy szepis kutya mellé vettem mégegyet. Hát bocs, egy szóval nem írtam, melyik jött előbb.

Vagy pl akik írták, hogy őket mennyire zavarja, mikor egész nap ugat a kutya - én ezt átérzem, mert az utcából idehallatszik egy kiskutya, aki valóban egész nap vonyít, de azért egész nap nem egyenlő 1 órával.


Nem akarok ezzel senkit sem bántani, de ha nem műszaki végzettségű lennék, hanem humán, még tanulmánynak is felhasználnám az itt szerzett tapasztalataimat. :D Ezt is köszi.

2013. dec. 9. 16:56
 24/28 anonim ***** válasza:

Mint férfi mondom ha egy nő azt venné észre hogy direkt nem hagyják a gyerekét aludni, előbb összepakolná a szomszédot, mielőtt a férfi belebújna a papucsába.

Ha meg a szomszéd neki menne asszony pajtinak akkor meg apa csukná össze szomszédot, de úgy hogy 100% rokkant lenne secperc.

2013. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ezt nem kétlem. :D De aztán szomszéd jelentené fel aput és anyut súlyos testi sértésért.
2013. dec. 10. 10:03
 26/28 anonim ***** válasza:
Hát aztán, szerinted a rendőr majd nem fogja körberöhögni, tekintettel magára a sztorira meg a gyereketekre?
2013. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én a lent megkötést javasoltam volna, amíg a másik kutyával dolgozol. De látom, már gondoltál rá :)

Azt kéne átgondolnod, hogy a kutyád mióta műveli ezt a vonyítást? Mi változott az életetekben? Vagy kezdettől fogva vonyít?

2013. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Kezdettől fogva.

Igen, ez a lent megkötés a legoptimálisabb, nem is értem, miért nem ez jutott először eszembe.

2013. dec. 12. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!