Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy ezzel a kölyökkel...

Lehet hogy ezzel a kölyökkel muszáj keménynek lenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tapasztalatlan kutyás, jutalmazással, törődéssel eddig mindig kezes bárányok lettek a kutyáim, most örökbe fogadtam egy keverék 8 hetes kutyát, közepes termetű lesz, a gondom az hogy agresszív... Többnyire nagyon kedves kutyus, de sokszor felém kap, rám vicsorog és egyértelműen nem játszásból, ma reggel majdnem arcon harapott... Nem szeretném se vissza vinni a menhelyre se elajándékozni mert ennek ellenére megszerettem, de nem tudom mit csináljak vele, a falkavezérségem minden lehetséges módon erősítve van, rengeteget törődök vele, igyekszem a minél szorosabb kapcsolatra, de hiába szólok rá nagyon erélyesen harapásnál, hogy nem, hiába rázom meg a grabancát, olyankor még vehemensebb utánam kap, ilyet még nem tapasztaltam... Nem szeretném bántani, nem ez a célom, de lehetséges, hogy van kutya aminél nem használ más csak egy alapos eltángálás? Most 11 hetes, 3 hete nevelem...
2013. dec. 9. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csórikám gondolom nem tudta megtanulni az alomban a szociális viselkedés alapjait (csak abból feltételezem, hogy írod, hogy 8 hetesen menhelyről hoztad, ami ugye nem a legideálisab hely egy kiskutyának). Továbbra is légy határozott és kitartó, és mihelyst megvannak az oltásai, keress fel egy kutyaovit vele, ahol segítenek nektek. Sok sikert!
2013. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt konkrétan, hogy a alkavezérség erősítve van minden lehetséges módon? Melyek azok a módok?
2013. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindenképpen tervezem a kutyaovit ha indul csoport januárban, itt Veszprémben csak egy kutyasuli van és néha nincs meg a létszám...
2013. dec. 9. 11:22
 4/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ezek alapján csinálom!

2013. dec. 9. 11:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Balatoni Kutyasulira gondolsz Veszprémben? Ha jól tudom az ovijuk ingyenes és elég sokan szoktak lenni!
2013. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, tényleg csak sötétben tapogatózás, de nem lehet, hogy túl kemény vagy? Sok kutyánál a túlzott keménység, agresszió még keményebb viselkedést vált ki. Ideges leszel, mikor megharap, úgy fegyelmezed? Ne vedd ezt tőle 'személyes sértésnek', még nem tudja, mit kell csinálni, nem téged akar bántani. Játssz vele továbbra is nagyon sokat, legyen sok testi kontaktus, építsd a bizalmat, ha fájdalmat okoz, viszont azonnal hagyd abba a játékot és hagyd ott őt.

Ha komolyan felédkap, akkor fogj rá a pofájára felülről, hogy kicsit felvisítson, egy határozott, nyugodt 'nem' kíséretében, majd hagyd ott őt. Pár perc múlva magadhoz hívhatod kioldani.

2013. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én az alfa Dogra gondoltam, van másik is? Nem tudtam! Van honlapja?
2013. dec. 9. 11:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Ők azok!

Írj nekik! :)

[link]

2013. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vele túl kemény, legalábbis eddig nem voltam, nem is kell semmi másért rá szólni mint a harapásért... Köszönöm a válaszokat mkinek!
2013. dec. 9. 11:30
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi Alexandra!
2013. dec. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!