Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy ezzel a kölyökkel...

Lehet hogy ezzel a kölyökkel muszáj keménynek lenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tapasztalatlan kutyás, jutalmazással, törődéssel eddig mindig kezes bárányok lettek a kutyáim, most örökbe fogadtam egy keverék 8 hetes kutyát, közepes termetű lesz, a gondom az hogy agresszív... Többnyire nagyon kedves kutyus, de sokszor felém kap, rám vicsorog és egyértelműen nem játszásból, ma reggel majdnem arcon harapott... Nem szeretném se vissza vinni a menhelyre se elajándékozni mert ennek ellenére megszerettem, de nem tudom mit csináljak vele, a falkavezérségem minden lehetséges módon erősítve van, rengeteget törődök vele, igyekszem a minél szorosabb kapcsolatra, de hiába szólok rá nagyon erélyesen harapásnál, hogy nem, hiába rázom meg a grabancát, olyankor még vehemensebb utánam kap, ilyet még nem tapasztaltam... Nem szeretném bántani, nem ez a célom, de lehetséges, hogy van kutya aminél nem használ más csak egy alapos eltángálás? Most 11 hetes, 3 hete nevelem...
2013. dec. 9. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Nos! Nekem 4 kutyám van és kutyákkal is dolgoztam...A tapasztalataim:

A kapun átlépés szabálya előtt ne ültesd le, hanem egyszerűen akadályozd azt, hogy ő menjen ki. A lábadda, tssékeld hátra ösztönösen, mert ez a te kiváltságed. Ez a kutyáknál természetes. Úgy csinálják, hogy a legdominánsabbat alapból előre engedik, mert megy. Nem ülnek le. Ezt ne feladatként élje meg, hanem legyen természetes. Ugyanis minden alkalommal nem fogod leültetni, ha egy kapun mentek ki, vagy bármilye szük helyen, ahol csak egyszerre egyikőtök fér át. Ugyanis ez erről szól, nem csak a tényleges kapuról. Tehát ez nem eladat, amit parancsra kell végeznie, hanem egy a tizsteletét eléd megnyilvánító jelenség, ami a kutyákban ösztönösen megvan.

Verni nem szabad. Soha egyik kutyámat sem vertem meg, nagyon nagy károkoat okozhat a kapcsolatotokban.

Egyszer etess egy nap, ne legyen előtte étel. Amid nem evett meg azonnal, azt vedd el előle.

Minden játékot te kezdeményezz (az elején, később ez lazilhat) és te irányíts és te ejezd be hamarabb. Legyen a lakásban lyan hely, ahová ő nem mehet be, mac csak engedéllyel, és onnan parancsra mindig ki kell mennie. Csinálj olyat, hogy labdázol, de őt nem hívosd játékra. Őrizd a labdát, ne add oda neki. Játs vele. Ha odajön és el akarja venni (rámoroghasu akár, lökd odébb őt, a tenyereddel, mintha ráharapnál gyorsan. Jelezd, hogy most te játszol e te játékoddal...Ezek mennek a kutyák között. Szólj, ha kérdésed van.

2013. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Ahogy látom most Balatonalmádiban tartják az ovit, 1 hónappal ezelőtt még Veszprémben voltak. Valszeg attól függ a helyszín, h honnan van több érdeklődő! :)

Ez a suli félig-meddig mobil suli :)

2013. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. dec. 9. 11:37
 14/14 anonim ***** válasza:
11. vagyok. Még valami.Előfordulhat, hogy tart tőled, még akkor is, ha nem bántottad soha. Az egyik kutyámat 2 hetes kora óta neveljük és a mai napig bizalmatlan egy kicsit, pedig soha nem bántottuk. Egyszerűen félti magát. Nem volt anyja, kidobták újszülöttként. Szóval védekezésképpen is reagálhat így, ha megijed tőled. Félre értheti a viselkedésedet, vagy te nem érted az ő jelzéseit időben.
2013. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!