Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan befolyásolja a kan...

Hogyan befolyásolja a kan kutya viselkedését az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogyan. Max a párzási időszak nem fog nála bezavarni.

Én is féltem tőle (3 hete vagyunk túl rajta), de már másnap ugyanolyan volt, mint azelőtt és azóta se változott semmi.

2013. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fog menni a csajok"után,nem őrül meg,ha tüzelő szukát érez,ezáltal nem szökik miattuk.A mozgásigénye,őrző-védő képessége,gazdiimádata,játékossága,taníthatósága nem csökken,max annyi,hogy még inkább rád fog koncentrálni szukák helyett.
2013. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ivarérés előtt történik,akkor a kutya "kölykösebb" marad,nem igazán lesz domináns,nem érdeklik a szukák,később "érik meg".

Ha ivarérés után történik,akkor nem szökik tüzelő szuka miatt,nem érdeklik a szukák,kevesebbet jelölget,egyes példányok nyugodtabbak,kezelhetőbbek lesznek.


Ja,és az ivartalanítás megelőz számos betegséget.

2013. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első,azért 3 hét,az semmi....1-2 hónap kell,hogy egyáltalán kiürüljön a szervezetéből a hormon,és az agyi átálláshoz kell legalább 1 év.


Úgyhogy nagyobb változásról 1-2 évvel az ivartalanítás után lehet beszélni...Azért ez nem gombnyomásra működik.

2013. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
már rég ivarérett és már 3 szuka kutyára rámászott
2013. dec. 9. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ivarérés előtt lett ivartalanítva szóval nem hiszem, hogy bármiféle hormonváltozásra várni kéne.

2013. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivarérés előtt is van hormon a szervezetben,sőt utána is lesz,csak nem annyi.
2013. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 hónapos, szóval nem hiszem, hogy amúgy 1-2 év múlva nem változna magától is független az ivartalanítástól. Ezt szerintem nem lehet így megmondani, mert a franc se tudja milyen lett volna.

De ez csak az én példám volt.

2013. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Hogy más kutyákat hogyan befolyásol a herélés nem tudom, de az enyém időközönként hágja a szukákat, néha a kanokat is úgy mint azelőtt. A viselkedése meg olyan életunt lett. Elveszett belőle a spiritusz.
2013. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!