Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megérné ivartalanítani?

Megérné ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 9 éves tacskó kutyám aki fél éves kora óta epilepsziás.Régebben kéthavonta jöttek a rohamai mostanában sajnos egyre gyakrabban... Valószinű összefüggésbe van azzal hogy e miatt midnig izgatott, ideges nem lehet lenyugtatni... lehet a lány kutyus miatt szemben.Gyógyszert szed de minden orvos mást mondott eddig az ivartalanitásárol.. van aki azthgy nem meri mert nem biztos hogy felébred volt aki gond nélkül elvállalta volna.. Vannak tapasztalatok? Mit tegyünk?

2013. nov. 16. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 9 éves kan kutyusom van. Nem lett ivartalaníttatva, ami nyilván az én felelőtlenségem, de mostanában ez egyre nagyobb gondot jelent a szomszéd lány kutya miatt (1 éve került ide), ami szintén nincs ivartalanítva. Szegény örül, ha egyáltalán 6enni kap.

Az enyém megvan őrülve, amikor tüzel a szomszéd kutya.

Az állatorvosunk szerint kisebb trauma neki elviselni azt a pár napot, mint most ivartalanítani, mert nem tudja pontosan felmérni milyen fizikai állapotban van és nem biztos benne, hogy feltudja ébreszteni, illetve megfelelően fel fog épülni a műtét után.

Állatorvos függő szerintem. Én így nem merek belevágni, még ha borzasztóan verem is a fejem a falba, amikor a kutyámhoz nem lehet 3-4 napig hozzászólni, mert őrzi hátul a kert végében a szomszéd szukát.

2013. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
11 évesen ivartalanítottuk az egyik kutyámat. Olyan helyet kerestem, ahol gázzal altatnak, ott kisebb a veszélye a túlaltatásnak. Keress egy epilepsziában jártas orvost és faggasd ki, hogy ilyen esetben milyen hatásai vannak az altatásnak.
2013. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sajnos nálunk is ez van a mi hibánk hogy kiskorában nem ivartalanítottuk, de nem gondoltuk hogy ez lesz.. egyre gyakrabban el is szökik.. remélem találunk valami olyan orvost aki segít
2013. nov. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!