Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyusom ivartalanitas...

Kan kutyusom ivartalanitas utan megvaltozik e ebben? (bov. Lenn)

Figyelt kérdés
Eddig nem mert nagyon az utcan pisilni csak a kertbe vagy a kornyekunkon de teljesen uj helyen nem. Miota ivarerett lett, mer uj helyen is pisilni es jelolget is. Ma lett ivartalanitva. Ezentul is fog merni idegen helyen?? meg ezentul is fog jelolgetni? mire kell szamitsak? egyebkent nyugodtabb lesz ezentul, es kevesbe dominans? mert edig mindenfele plussalatot meg akart hagni:/ :) meg neha eleg makacs volt:)

2013. nov. 26. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A dominanciát és a hágást neveléssel kell korrigálni. A kan kutyám ugyanúgy jelöl ivartalanul is, mint előtte, ugyanolyan 'tökös' a viselkedése.
2013. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intense ***** válasza:
100%
Nem fog nagyban változni a viselkedése, a hágás nagyon komoly tiszteletlenség veled szemben, ezt kutyaiskolában kellene korrigálni. Nem fogja abbahagyni, mert nem élvezetből csinálja hanem így mutatja meg neked, hogy hol a helyed a rangsorban (alatta). Viszont jelölgetni ugyanúgy fog, és pisilnie is kellene bárhol, ahol kell neki, vagy ingert érez a jelölésre.
2013. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hogy neveljem ra? mindig raszolok es akor abahagyja de masnap ugyanugy probalja:D egyebkent 7honapos es mar 2-3honapos kora ota csinalja ezt a hagast.. a mi labunkon nem. de meglat egy plust vagy parnat es akor elkezdi.
2013. nov. 26. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
hamar lett ivarérett. milyen fajta?
2013. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a hágás az alapvető probléma. Mivel ez dominanciára és veled szembeni tiszteletlenségre utal, ezért minden más élethelyzetben is kezelni kell a dolgot.

Egyébként meg egy ideje van kutyád. Nyilván nem fél nap alatt lehet őket megnevelni.

Nekem csak a hágást 1 hónap volt kinevelni a kutyámból, de több helyen is gondok vannak. Mire ivartalanításra került a sor, addigra már nem fordult elő. De több helyen is vannak még gondok (én tehetek róla, mert én is előbb vettem kutyát, minthogy utánanéztem volna a tartásának), de fontos a következetesség. Mi jó úton haladunk. Nem szabad annyiban hagyni egy problémát, mert 10 másikat fog magával hozni.

2013. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs az ismétlésért.

Annyit akartam még írni, hogy az enyém is viszonylag fiatalon 3-4 hónapos kora között kezdte, de én nem vártam vele. Utána néztem, és szinte egy hét csúszással, de tiltani kezdtem. Hát így volt egy hónap kinevelni belőle.

2013. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6honaposan lett ivarerett, cavalier king charles spaniel. most hoztuk haza. megall egy helybe nez lefele es nem hajlando.megmozdulni.most az olembe vettem es eludt. kicsit mintha depreszios lenne:/ az olembe egyebkent normalis!
2013. nov. 26. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Még hat az altató, ez normális.

Talán holnap reggelre már önmaga lesz.

2013. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a műtét utóhatása..a kutya nem depressziós.Legyetek vele,figyeljétek,amíg nem ébred fel teljesen (ez pár óra) addig ne egyen és ne igyon,mert félre mehet.Ha már olyan mint eddig,akkor ehet és ihat.


Egyébként a kérdésre válaszolva,a hágó mozdulatok nevelési hibák,az ivartalanítással akkor mentetek volna többre,ha ivarérés előtt történik.

Nekünk 2 kanból,egyik ivarérés előtt lett ivartalanítva,nem jelölget.A másik bőven 2 évesen,és ugyanúgy jelölget a drága :D


De egyik sem hág meg semmit,ezt elég hamar tisztáztuk,hogy mik a szabályok.

2013. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mar ujra a regi:) a hagasrol meg lefogom szoktatni. egyebkent most kicsit szemtelenebb lett. a konyhaba nemjohet be de most megis bejott meg stb.. lehet a galler miat vagy mi?:/
2013. nov. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!