Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta a...

Szerintetek fajtiszta a kiskutyám? Cane Corso.

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 9. 23:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
86%
Cane corso-val tessék aztán kutyasuliba is járni kérlek téged mert uncsitesóm elkövette azt a hibát, hogy nem volt szocializálva egy szaporítótól vett ideggyenge kutya volt és átugrotta a kerítést rátámadt a szomszéd nénire és megharapta leteperte. El kellett altatatni. Amúgy igen Fajttiszta mivel kutya, de nem fajtatiszta mert nincs törzskönyve szóval, ígyis úgyis keverék hiába van benne cane corso mert nem tudod bizonyítani, hogy igen a felmenői is csak azok voltak :)
2013. dec. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

a kiskutya aranyos...Hogy Cane Corso-e, az majd később derül ki, kölyökként tényleg bármi lehet, ami fekete és nagytestű, puha szőrrel.


A szaporítós dolognak nem kéne annyira örülnöd...sajnos azért nem, mert pl az én kutyusom akit elhoztam, egy szaporítótól van, mamakutya volt...4x műtötték császármetszéssel még a szaporítónál, agyonellették, ennek köszönhetően az egész hasfala gyenge, lukacsos volt, kétoldali lágyéksérve volt, a sebbvarró cérna/damil kilógott neki és állandóan begyulladt, óriási cicijei voltak...előlről hiányzik négy foga, folyamatos fülgyulladása volt, vannak rajta sebhelynyomok.


Ez volt, amikor hozzánk került...azóta átesett egy ivartalanítson, aminek során kiderült, hogy a méhszövet össze van nőve a petefészkekkel, petevezetékekkel, a vékonybéllel és a hugycsővel, valamint hogy mindkét oldali sérve kizáródott...3 műtéttel lehetett rendbehozni...


És ez csak a fizikai állapota....a lelki még rosszabb volt: félt az emberektől, a kutyáktó, kúszva közlekedett, ha férfit látott majdnem összepisilte magát...mindenkinek megadta magát, kushadt, habzsolta a kaját, teljesen szocializálatlan volt és rettegett...


Lassan minden megoldódik, de tessék: lehet, a te kicsidnek is ilyen lesz az anyukája egyszer...ezen semmi boldogkodni, mosolyognivaló nincsen.

2013. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem egy amerikai bulldogot szaporítótol.. Mindenre allergiás kb(csak a nyúlra bárányra, szarvasra és különböző halakra nem) . Most múlt két éves.. tegnap arra keltem hogy sír mint az állat mert nem tud lábra állni..


Egyébként szép és okos kutya tökre szeretem... kb 3-400.000 nél tartunk orvosi költségbe az elmúlt két év alatt (ebbe még az etetés suli stb nincs benne)

Mind ezt azért mert nekem nem kellet 150.000ért kiskutya mert mi kerül benne annyiba.. azóta rájöttem hogy a különbség a 30.000szapis és a 150.000es tenyésztős kis kutya között az hogy az egyik egészséges...


Persze egyéb bajai lehetnek mindkettőnek, de legalább az öröklött betegségekre kisebb az esély jóval...

2013. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel eteted?

Off: Diesel23@Neked van egy másik ambullod is, aki tenyésztőtől van, ugye?

2013. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
49%
Te hoztad el 6 hetesen és kérdezted meg lehet-e már fürdetni mert k***rva büdös, nem? XDDD Hát sok boldogságot hozzá, bár nekem inkább labrador, de hát havertól van szóval BIZTOS NEM B***SZOTT ÁT!
2013. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
2013. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Igen van :)
2013. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Mibajotok van egyfolytaban hogy 6hetes??hisz 8 es fel hetes ..honnan szeditek????es milyen haver nem basz att??nem havertol hoztam...neten talaltam hirdetest..amugy royal canin giant puppyt eszik..:-)
2013. dec. 10. 18:05
 19/41 A kérdező kommentje:
Annyit azert elmondanak nektek hogy Miskolcon szulettem de az elet ugyhozta sajnos hogy Canadaba kellett koltoznom hozzatennem hogy az akaratom ellenere..nagyonsok embert megismertem a vilag osszes reszerol..ugyanezt a kerdest felirtam egy hasonlo america oldalra nagyon pozitiv viszajelzeseket kaptam nagyon jol esett olyan emberektol akik tenyleg szakertok..bevallom kivancsi voltam a magyarok velemenyere mert megis csak az vagyok..de nagyon rosszul esik amit karorvendoen irtok..sajnalom hogy irtam ide azert koszonom tobbe nemteszem..sziasztok
2013. dec. 10. 18:20
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha Kanadába mentél miért "america" oldalra írtál?:D

Az angolod is olyan jó,mint a magyarod?:D Mert akkor sokat nem érthettek belőle.


Egyébként senki nem volt kárörvendő,mindenki a kutya miatt aggódik,rajtad kívül.

És megnézem külföldön milyen szakértők ülnek a gépek előtt.De te nyilván látod,hogy melyik komment kinek az agyából pattan elő.

Egyébként az nem tűnt még fel,hogy kiállításokon sincsenek 6-8-10 hetes kölykök,mert ilyen kicsinek még a küllembíró sem mondaná meg,hogy micsoda...?

De nyilván kiállítást még messziről sem láttál.


Egyébként fajtiszta,mert kutya.De szaporítós,tehát fajtajellegű keverék,akárhogy cifrázod.


És kezdj el imádkozni,hogy elkerüljön a DP meg az allergia..


Az ilyen "láttam a szüleit,gyönyörűek" dolgot meg felejtsük már el.

Nagyapám szülei is jól néztek ki,nagyapám mégis rákos lett.

Semmi köze az egészségnek a "gyönyörűséghez"...



És ne legyél büszke a szaporítós vásárlásodra..ha majd felnősz agyilag,szégyellni fogod.

Egyébként hazajöttél Kanadából szaporítós corsot venni?:D


Jól bejött az élet hallod.

2013. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!