Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta a...

Szerintetek fajtiszta a kiskutyám? Cane Corso.

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 9. 23:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

váváváváááárj...én is tapsikolnék, ha úgy mondtad volna, hogy szaporítótól mentettél egy kutyust, akinek olyan rosszak voltak a körülményei, vagy mamakutya volt, vagy bántották...de nem, te szaporítótól vettél egy kutyust, és pontosan azért szaporítják őket, mert van rá kereslet.


Persze szaporító és szaporító között is van különbség, ez egyértelmű...van ahol ketrecben/ólban/istállóban tartják őket, az utolsó zsigerig kihasználják és szar kaját kapnak, és van, ahol a család kedvencei egy kutyapár és mondjuk 1-2x lesz kiskutya, akit sok szeretettel nevelgetnek, majd eladják, mert megtartani nem tudnak kicsiket....tehát van különbség.


de alapvetően ez nem egy dícséretes dolog, egyáltalán, és nem fog nekiállni senki tapsikolni. ha nincs pénz törzskönyvesre, akkor érdemes lett volna szétnézni a menhelyeken, rengeteg most a kölyök, vagy a fajtamentésnél esetleg.


de mindegy, igazából az ember önző, mindig magát tartja szem előtt még akkor is, ha a kutya beteg lesz (mi lesz velem ha valami baja esik?), akkor is ha a pénzről van szó, ha nem fajtájának megfelelő az állat (ha már fizettem érte legyen fajtatiszta, legyen olyan mint a nagykönyvben)....ez valahol belül bennünk van, ha nem mondjuk ki akkor is a gondolatainkban valahol motoszkál....aztán jobb esetben egyszercsak megszereted úgy azt a kutyát, hogy nem érdekel semmi...


kívánom, hogy ne legyen semmi baja...


Csak azt nem értem, hogy ha van pénzed RC tápra, ami cirka 15000 egy hónapban, akkor miért nem volt pénzed tk-s drágaságra?

2013. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Anyja apja tkonyves..a kolyoknek nincs es nem magyarorszagra jottem venni hanem canadaban vettem egy idosebb partol..
2013. dec. 10. 20:16
 23/41 anonim ***** válasza:
Most már a szülei TK-s de eddig szaporítótól voltak. Már nem tudod magad hogyan mentegetni, nem egy olyan embert látok ( tagja vagyok egy csoportnak) aki ingyen keres kiskutyát Amerika területén főleg így karácsonykor. Sajnálom az a kutyát.
2013. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
ostoba vagy komolyan mondom a szulei torzskonyvesek de a kiskutyának nincsen de nem fogok magyarazkodni nektek...nekem nem is kell papir rola nem akarom versenyre hordani..és ha a szuloknek van papirja es a kolyoknek nincs akkor az szaporitonak felel meg!!!
2013. dec. 10. 21:52
 25/41 anonim ***** válasza:

ha a szülei törzskönyvesek, akkor a szülei fajtatiszták, tehát a kölyök is fajtatiszta.


a szaporító szó azért csapja itt ki a biztosítékot, mert itthon a szaporítók nem arról híresek, hogy tk-s kutyákat szaporítanának és annyi lenne a bibi, hogy a gyereknek nincs tk-ja...és nem, attól nem szíporítók végülis mert ha akarnák kiválthatnák a tk-ját, mivel a szülei tk-sak. Ennyi. Akkor nem volt értelmes az egész eszmefuttatás itt, legközelebb mondd el a környező infókat.

2013. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Nem, nem. A SZÜLEI törzskönyvesek, a SZÜLEI fajtatiszták, a kölyök csak fajtajellegű KEVERÉK, mivel nincs neki. Tök mindegy hány generációra van tk., ha itt nincs. Szaporító az, aki mindenféle háttértudás nélkül dugatja a kutyáit egymással, szűrések, tenyészszemle, eredmények nélkül. Az is szaporító, aki a két tk-s kutyát dugatja.
2013. dec. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"a kölyök csak fajtajellegű KEVERÉK, mivel nincs neki"

Na álljon meg a menet, nem lesz attól keverék, hogy nincs törzskönyve, ne hülyéskedjünk már...

2013. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a legjobb vérvonalból származó szülőktől való kiskutyának ha nincs törzskönyve akkor csak fajtajellegű keverék lehet.. ez van. Mivel nem tudod bizonyítani a származását ezért van így.. Az nem bizonyítás hogy láttam a szüleit... emrt nem is biztos hogy azok a szülők akiket láttott az illető mert mutatóba lehet hgoy ott vannak gyakorlatilag meg megdughatta anyukát a szomszéd tacsi :)
2013. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont, bizony. Hiába a tk-s szülők, nyilván így a kutya fajtatiszta lesz (ha tényleg azok a szülők) DE HIVATALOSAN a kölyök akkor is csak egy fajtajellegű keverék. Egyébként ne már egy 5 ezer forintos tk-n spóroljon valaki ha kutyát vesz... Az első havi oltás többe kerül. Most valóban nincs MAGYARORSZÁGON törzskönyvezés, de papírt kapnak a tulajdonosok és a tenyésztő abban a pillanatban ahogy újra lehet, ki fogja kérni a törzskönyveket. A kérdező esete más, Kanadában csak simán átb***szták. (Bár elég kamugyanús a sztori.) Nem baj, szép keverék a kutyus. :)
2013. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva szerintem igen, fajtatiszta corso szerintem.
2013. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!